Опитування

Книжки яких українських видавництв ви хотіли б бачити на полицях нашої бібліотеки!

Події

Укладка ламината на пол. Быстрая укладка ламината своими руками видео. Укладка ламината по диагонали. Пробковое покрытие для пола. Качественная укладка пробкового пола. Пробковый пол плюсы и минусы. Смеси для выравнивания пола. Быстрое выравнивание бетонного пола. Выравнивание пола стоимость. Самоделки для дома. Лучшие самоделки для дома своими руками. Полезные самоделки для дома. Как обустроить кухню. Как обустроить маленькую кухню быстро. Как обустроить кухню фото. Как открыть свой магазин. Хочу открыть магазин с большим капиталом. Сколько стоит открыть магазин. Диван своими руками. Как сделать диван своими руками для дома. Диван своими руками чертежи. Дизайн маленькой кухни. Красивый дизайн интерьера кухни фото. Малогабаритные кухни дизайн.

Календар

<< < лютого 2016 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29            

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
659
676
2427
16716
920564

Зараз на сайті

На сайті 287 гостей та немає учасниківКорифеї світової науки

Рейтинг користувача:  / 0
ГіршийКращий 

 

Однією з визначальних особливостей існування сучасного суспільства, основним показником його економічного, культурного, цивілізаційного розвитку є стан науки, що впливає на всі сторони повсякденного життя. У становлення науки покладено багато зусиль науковців, які завдяки своєї праці набули світове ім’я, залишили глибокий слід в історії людства.

 

Для всіх, хто бажає розширити свої знання, відкрити для себе цікаві факти з життя найвідоміших вчених, які зробили вагомий внесок у різних галузях наукової діяльності гуманітарного профілю, познайомитися з їхніми безцінними працями, представляємо цикл виставок до ювілейних дат знаних науковців «Корифеї світової науки», що буде експонуватися у відділі документів з гуманітарних наук обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова протягом 2016 р.

 

Відкриває цикл у січні-лютому виставка «Берегиня дошкільної педагогіки», що присвячена 160-річчю від дня народження Софії Федорівни Русової, українського педагога, прозаїка, літературознавця, визначного діяча у галузі національного дошкільного виховання України, однієї з ініціаторів українського жіночого руху.

Усе своє свідоме життя Софія Русова присвятила справі національного відродження. Вона стояла у витоків суспільного українського дошкільного виховання, теоретично обґрунтувала принципи його розвитку. Свою невтомну педагогічну, наукову та громадську діяльність спрямувала на розробку концепції національної освіти й виховання.

Фахівцям педагогічної освіти та всім батькам, хто бажає виховати свою дитину розвиненою, впевненою у собі особистістю, яка володіє високими моральними якостями, у нагоді стануть її книга «Теорія і практика дошкільного виховання» та збірник вибраних творів, що містить найвідоміші праці про дошкільне виховання та школу.

 

 

До 175-річного ювілею ще однієї жінки, видатної особистості у галузі педагогічної освіти, яка зробила величезний внесок у розвиток національної освітньої справи - Христини Данилівни Алчевської - буде присвячена виставка «Педагог, просвітитель, гуманіст», що буде представлена протягом березня-квітня.

Педагогічна діяльність Алчевської здобула всесвітнє визнання. Її праця була прикладом служіння своєму народові, його мові. Своє життя вона присвятила здійсненню своєї мети — дати освіту простому люду, якомога більше навчити його грамоті.

Користувачі бібліотеки познайомляться з дослідженнями спадщини славетного педагога, що свідчать про використання нею у своїй роботі таких принципів, як гуманність, народність, індивідуалізація. Читачам буде запропонована книга Х.Д. Алчевської «Передумане і пережите», до якої увійшли щоденники, листи, спогади вченої. У виданні автор підсумовує пройдений шлях, розповідає про своє життя, важкі пошуки й знахідки на ниві педагогіки, події і людей, що справили на неї надзвичайний вплив.

 

У травні-червні відзначення ювілейних подій продовжує виставка «Історик за покликанням» до 130-річчя знаного педагога, історика, археолога, громадського і освітнього діяча України Івана Петровича Крип’якевича.

Крип'якевич — автор багатьох праць з історіографії, археології, сфрагістики, історії культури, науково-популярних нарисів з історії України. На виставці у травні-червні демонструватимуться численні роботи великого вченого та література про його життя і творчість.


2016 рік ознаменований ще однією важливою ювілейною датою - 335-річчям від дня народження українського богослова, письменника, поета, математика, філософа, ректора Київської академії Феофана Прокоповича, якому буде присвячена виставка «Вчений світового виміру», що протягом липня-серпня познайомить читачів з його діяльністю.

Феофан Прокопович – найяскравіший представник української філософської думки, прихильник європейського раціоналізму, просвітництва, автор багатьох літературно-публіцистичних, філософських, природознавчих та теологічних творів.

Він залишив після себе значну кількість праць, що відносяться до найрізноманітніших галузей знань.

Завдяки виставці читачі дізнаються про різносторонність обдарувань, енциклопедичність знань вченого, видатні досягнення в галузі науки, політики, що поставили Феофана Прокоповича в ряд геніїв людства.

 

Серед історичних постатей першої величини безперечно вагоме місце займає велетень української національної культури Михайло Сергійович Грушевський, 150-річчя від дня народження якого буде широко відзначатися в Україні у цьому році.

Михайло Грушевський — визначний історик, археолог, літературознавець, соціолог, публіцист, письменник, організатор української науки, громадсько-політичний і державний діяч, з творчою спадщиною якого пов'язані ідеї відродження української культури і науки, історичної свідомості й національної гідності народу.

Найголовніша праця його життя - монографія «Історія України-Руси», що занурює читачів в глибину віків від прадавніх часів до другої половини ХVІІ століття, та інші відомі праці з історії України, історіографії, етнографії, археології та фольклору будуть представлені на виставці «Світоч української державності» у вересні-жовтні.

 

Цикл завершиться у листопаді-грудні виставкою «Класик світової психології», присвяченою 120-річчю від дня народження відомого білоруського психолога, вчителя, філософа, засновника культурно-історичної школи психології Льва Семеновича Виготського.

Завдяки виставці ті, хто бажає якомога більше дізнатися про психологічні властивості людини, відкрити для себе природу мислення, пам’яті, уваги, вищих форм вольової поведінки, світогляду дитини, знайдуть відповіді на свої запитання у 6-ому зібранні безцінних творів вченого, що органічно поєднали теорію та історію психології.

Час не стоїть на місті, відбуваються нові відкриття, наука рухається вперед в чомусь відновлюючи, в чомусь заново відкриваючи втрачене. Всіх охочих доторкнутися до таємниць наукових відкриттів, найближче ознайомитися з життєвим та творчим шляхом відомих науковців запрошуємо відвідати цикл виставок «Корифеї світової науки» у відділі документів з гуманітарних наук ОУНБ ім. О. Гмирьова.

Vyzer O. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.   МОУНБ. Всі права застережено