Медіа/Інтерактив

Ремонт ноутбука своими руками. Быстрый и гарантийный ремонт ноутбуков. Срочный ремонт ноутбуков. Ремонт компьютеров на дому. Быстрый ремонт компьютеров своими руками. Настройка и ремонт компьютеров. Java уроки для начинающих. Лучшие java уроки. Учим язык Java с нуля. Обзор смартфонов samsung. Качественный обзор смартфонов samsung galaxy. Обзор смартфона samsung galaxy s4. Фото картинки приколы. Самые новые картинки приколы. Лучшие приколы картинки. Скачать аддоны для wow. Самые новые аддоны для wow скачать. Скачать аддоны для wow быстро и без реги. Видео уроки python. Лучшие python уроки. Учим язык python с нуля. Скачать шаблоны для Joomla. Самые новые joomla шаблоны. Бесплатные шаблоны для Joomla.

Календар

<< < лютого 2018 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

Випадкове зображення

02112011820.jpg

Відео про бібліотеку

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
59
392
59
11973
694344

Зараз на сайті

На сайті 415 гостей та немає учасників

Пошук
Відділ наукової інформації і бібліографії

 Пропонує користувачам більше 4 000 довідкових та бібліографічних документів, створює довідково-бібліографічний апарат бібліотеки та надає практичну допомогу у його використанні, організовує довідково-бібліографічне обслуговування місцевої громади, бібліографічним інформуванням спеціалістів, готує та випускає бібліографічні посібники, консультує спеціалістів-бібліографів з питань інформаційної культури, займається бібліографічним забезпеченням масової та виставкової діяльності бібліотеки.

 Здійснює пошук інформації у традиційних (друкованих) джерелах – літописах, енциклопедіях, довідниках, словниках, календарях, а також за допомогою електронних ресурсів: бази даних «Ліга: Закон», мережі Інтернет; забезпечує віртуальне обслуговування користувачів через Web-cайт бібліотеки.

 Працівники відділу тісно співпрацюють з органами місцевого самоврядування. Щомісячно готуються реферативні огляди з питань економіки, фінансів, освіти, сільського господарства, бюджетної та регіональної політики, культури, євроінтеграції України.

Відділ документів і наукових досліджень з питань краєзнавства

 Створений як окремий структурний підрозділ у 1995 р., організовує свою діяльність на основі обласної програми розвитку краєзнавства.У фонді відділу міститься найбільше на Миколаївщині зібрання документів про край – близько 10 тис. книг, брошур, періодичних, картографічних, образотворчих видань, досліджень краєзнавців, творів місцевих письменників, документів на електронних носіях (електронна бібліотека місцевих видань). Досить повно у фонді представлені рідкісні краєзнавчі видання ХІХ – початку ХХ ст., а також видання 1920–1940-х років. Сформовані колекції із власних зібрань відомих миколаївців (рукописи, неопубліковані документи), книги з автографами видатних особистостей краю. Значний обсяг фонду становлять періодичні видання, в тому числі газети ХІХ – початку ХХ ст., щорічно відділ отримує більше 100 назв газет (обласних, міських, районних, підприємств, вузів, установ, громадських і політичних організацій) та журналів.

 Краєзнавчу роботу відділ проводить у тісному контакті з науковою та творчою інтелігенцією міста та області. Здійснює дослідницький пошук для регіональних, державних, міжнародних інституцій (облдержадміністрації, державного архіву Миколаївської області, обласного краєзнавчого музею, Російської Національної бібліотеки, Інституту культури та історії німців Північно-Східної Європи).

 На основі краєзнавчих фондів готуються бібліографічні посібники, довідники, монографії, підручники, альманахи тощо.

 

 

Центр комп'ютерних технологій

 Центр займається питаннями комп’ютеризації та автоматизації бібліотечних процесів, функціонування локальної мережі бібліотеки та створення умов для оперативного обслуговування користувачів з використанням сучасних інформаційних технологій. Інженерно-технічні фахівці відділу здійснюють обслуговування та модернізацію комп’ютерного парку бібліотеки, опікуються питаннями безперебійного функціонування програмного забезпечення,  формування електронного каталогу бібліотеки, апробації нових технічних засобів та ресурсів.

 Виконує функції:

 - центру корпоративної каталогізації бібліотек регіону;

 - тренінг-центру для бібліотечних фахівців області;

 - методичного центру з впровадження новітніх інформаційних технологій;

 - видавничого центру обласної бібліотеки.

 З метою представлення обласної бібліотеки в мережі Інтернет та залучення віртуальних користувачів центр здійснює технічну підтримку онлайн ресурсів: офіційного Web-сайту, регіонального інформаційного порталу «Прибужжя», професійного блогу «Книжковий континент».

 Центр у співпраці з міжнародними донорськими організаціями ініціює та впроваджує проекти, завдяки яким були створені інформаційно-ресурсні центри, електронні ресурси, запроваджені нові інформаційні послуги для користувачів.

Інтернет-центр

 Відкритий у січні 2002 р. за підтримки відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні у рамках реалізації проекту «Інтернет для публічних бібліотек» (LEAP).Основною метою є надання користувачам бібліотеки можливості вільного (безкоштовного) доступу до світових інформаційних ресурсів через комп’ютерну мережу Інтернет.

       До послуг користувачів:

 ·        одна година роботи в мережі Інтернет;

 ·        п'ять комп'ютерів з операційною системою Windows XP;

 ·        виділений канал доступу до Інтернет.

 Користувачі бібліотеки можуть:

 ·        отримати консультацію щодо основ роботи на комп’ютері та пошуку інформації в мережі Інтернет;

 ·        записати отриману інформацію на електронний носій або роздрукувати;

 ·        взяти участь в інформаційних заходах, що популяризують сучасні інформаційні технології;

 ·        скористатися довідковою літературою та рекомендаційними списками web-ресурсів.

 Обслуговування в Інтернет-центрі здійснюється за попереднім записом.

Регіональний інформаційний центр

 Відкритий у 2003 р. за підтримки Міжнародного Фонду „Відродження” у рамках реалізації проекту "Створення регіональних інформаційних порталів та інформаційних центрів на базі публічних бібліотек України", що предбачав створення онлайнових регіональних ресурсів та фізичних осередків регіональної інформації. Проект отримав підтримку місцевої влади та підкріплений розпорядженнями голови Миколаївської облдержадміністрації: "Про створення на базі Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О.Гмирьова центру регіональної інформації та регіонального інформаційною порталу" від 7.07.2003 р. № 389-р, «Про забезпечення виконання розпорядження Кабінету  Міністрів України» від 23.12.2009 р. № 1579-р, «Про схвалення Концепції Державної цільової національно-культурної програми створення єдиної інформаційної бібліотечної системи «Бібліотека – ХХІ» у Миколаївській області» від 9.03.2010 р.  №73-р.

 Ресурсну базу Центру складають:

   - галузеві та комплексні програми розвитку регіону;

 -  інформація про діяльність райдержадміністрацій та профільних управлінь облдержадміністрації;

   - тексти розпоряджень Миколаївської обласної ради;

 - електронна база даних “Розпорядження голови Миколаївської облдержадміністрації”.

 У мережі Інтернет Миколаївщина представлена регіональним інформаційним порталом "Прибужжя". Це віртуальний інформаційний продукт, що забезпечує оперативний доступ до інформаційних  ресурсів Миколаївського регіону. Матеріал розміщено у тематичних блоках: «Про регіон», «Влада», «ЗМІ», «Культура», «Економіка». Висловити власну думку щодо процесів, що відбуваються у регіоні, можна на форумі порталу.

Регіональний тренінговий центр

 Відкритий у липні 2010 р. за проектом «Організація регіонального тренінгового центру» у рамках програми «Глобальні бібліотеки «Бібліоміст-Україна». Центр проводить тренінги з новітніх інформаційних технологій для бібліотекарів регіону за спеціалізованою програмою, розробленою Українською бібліотечною асоціацією.

 Серед послуг Центру:

 - навчання роботі з комп’ютером та в мережі Інтернет різних груп користувачів з урахуванням конкретних інформаційних потреб;

 - проведення інформаційних заходів та тренінгів з використанням нових інформаційних технологій, ознайомлення з інноваціями в інформаційній сфері та сучасними електронними ресурсами;

 - надання вільного доступу до Інтернет.

 Центр пропонує:

 - 10 автоматизованих робочих місць;

 - мультимедійне та офісне обладнання;

 - консультації кваліфікованих тренерів.

 Серед учасників тренінгів та інформаційних заходів Центру - фахівці бібліотек області, студенти, представники громадських організацій, державні службовці.

Центр європейської інформації

 Відкритий у січні 2009 р. за ініціативи та підтримки Європейської програми Міжнародного Фонду «Відродження». Діяльність Центру здійснюється у співпраці обласної бібліотеки з Миколаївською обласною організацією Національної спілки журналістів України. Основне завдання Центру – підвищення обізнаності громадськості Миколаївщини з питань європейської інтеграції України, різних аспектів діяльності Європейського Союзу та сучасного розвитку країн Європи.

 У Центрі облаштовано 2 автоматизованих робочих місця для користувачів з безкоштовним доступом до Інтернет, є мультимедійне обладнання та копіювальна техніка.

 Серед послуг Центру:

 - надання друкованих матеріалів з питань європейської інтеграції;

 - забезпечення доступу до електронної бази даних матеріалів з питань європейської інтеграції та інформаційних ресурсів Інтернет;

 - проведення інформаційних заходів: семінарів, зустрічей за «круглим столом», конкурсів, обговорень у форматі «живої книги», переглядів кінофільмів, відеоконференцій;

 - обмін інформацією з освітніми установами, громадськими організаціями, органами державної влади, ЗМІ, іноземними представництвами та європейськими організаціями.

 Щороку Центр долучається до святкування Дня Європи в Україні через проведення інтерактивних вуличних заходів.

Інформаційно-ресурсний центр "Вікно в Америку"

 

Відкритий у лютому 2005 р. на базі відділу документів іноземними мовами у рамках всеукраїнського проекту „Вікно в Америку” за сприяння відділу преси, освіти і культури Посольства США в Україні.

 

Метою проекту є надання населенню України актуальної інформації про Сполучені Штати Америки та поповнення фондів бібліотек англомовними виданнями. Основна місія Центру – сприяння взаєморозумінню між США та Україною і забезпечення рівноправного доступу до інформації всім громадянам незалежно від їхнього соціального стану, політичних переконань, національності та фізичних можливостей. Ресурсну базу Центру складають книги (довідкові, наукові, науково-популярні та навчальні видання), бази даних на компакт-дисках, електронні версії видань, колекція документальних і класичних американських фільмів та ресурси мережі Інтернет. Унікальні англомовні джерела дозволяють надавати актуальну інформацію про США, здійснювати тематичний підбір інформації, проводити комплексні заходи з поєднанням різних форм подання матеріалу.

 

При центрі працюють кіноклуб «Tuesday Film Evenings» та розмовний клуб англійської мови «Dialogue».

Відділ науково-методичної роботи та інновацій у бібліотечній галузі

 Відділ було засновано в 1938 р., саме з того часу бібліотека набула статусу обласного методичного центру для бібліотек усієї області. Сьогодні відділ виконує функції регіонального науково-методичного та інформаційно-консультаційного центру для 502 бібліотеки Миколаївської області, здійснюючи аналітичну діяльність та експертну оцінку роботи ЦБС області.

 Персонал відділу інформаційно-консультаційно сприяє участі бібліотек області у проектній діяльності, методичній роботі та організації різних напрямків бібліотечної діяльності. Підвищення кваліфікаційного рівня бібліотечних фахівців області та міста відбувається через співпрацю відділу та обласного центру підвищення кваліфікації працівників культури. На базі відділу з 2002 р. діє тренінг-центр, основною спрямованістю якого є робота в інтерактивному форматі та залучення фахівців бібліотеки для проведення міжрегіональних заходів, ярмарок інновацій, креатив-рейтингів, лабораторій професійної творчості, стендових презентацій, скайп-конференцій. Відділ організовує проведення моніторингів діяльності ЦБС області, регіональних та локальних соціологічних досліджень для вивчення інформаційних потреб та запитів жителів громади та сучасних користувачів. Працівники відділу збирають інформаційно-документальні й статистичні матеріали з історії розвитку обласної наукової бібліотеки та бібліотечної справи на Миколаївщині, видають методичні, інформаційно-аналітичні матеріали для ЦБС області.

Сектор міжбібліотечного абонемента та комплексного обслуговування підприємств

 Сектор обслуговує фахівців підприємств, організацій, установ та навчальних закладів міста та області. Надає можливість абонентам одержати літературу з фонду бібліотеки згідно з укладеними договорами, а користувачам – замовити необхідні документи, що відсутні в її фонді, в інших бібліотеках.

 Крім традиційних форм обслуговування, до послуг користувачів – електронна доставка документів, що сприяє оперативності в наданні інформації та забезпечує рівний доступ населення до інформаційних ресурсів.

 • Випадкове зображення
   
  Uploaded: Четвер, 19 січня 2012
  Uploaded: Четвер, 22 грудня 2011
  Uploaded: Четвер, 22 грудня 2011
   
 • Останнє зображення
   
  Uploaded: Понеділок, 13 червня 2016
  Uploaded: Понеділок, 13 червня 2016
  Uploaded: Четвер, 10 травня 2012
   
<< Start < COM_RSGALLERY2_PREV 1 2 Next > COM_RSGALLERY2_END >>
Сторінка 2 з 2


Vyzer O. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.   МОУНБ ім.О. Гмирьова. Всі права застережено