All articlesСереда, 20 червня 2018

«У пошуках дружби і гарного англійського спікера»

Рейтинг користувача:  / 0

Шановні друзі!

 

Бібліотечний  ресурсний центр «Вікно в Америку», факультет іноземної філології запрошують вас 24 червня о 15.30 на перегляд комедійної театральної вистави англійською мовою «У пошуках дружби і гарного англійського спікера».

Події у виставі відбуваються у Лондоні та розповідають про життя студентської молоді. Ви зможете посміятися та почути пісні англійською мовою.  Впевнені, що ця вистава буде корисною як для тих, хто досконало володіє англійською мовою, так і для тих, хто лише розпочинає її вивчення.

Чекаємо на вас у бібліотеці.

 

 

Read more

Барвиста веселка метеликів

Рейтинг користувача:  / 0

Метелики – найкрасивіші створіння природи. Ці істоти нікого не залишають байдужим. Майстрині всього світу намагалися втілити тендітну красу метеликів у різних видах мистецтва, і сьогодні також популярні техніки з виготовлення цих незвичайних комах.

20 червня співробітники Відкритої мобільної бібліотеки запросили мешканців міста на годину знань «Барвиста веселка метеликів». Під час заходу відвідувачі познайомилися  з корисною та цікавою інформацією про цих загадкових представників дивосвіту живої природи. Також гостям було запропоновано змайструвати власноруч метелика-сувенір у техніці «цумамі канзаші».

Увазі присутніх була представлена виставка книг з фондів обласної бібліотеки «У світі живої природи: метелики».

Read more

Вівторок, 19 червня 2018

Пізнавальна краєзнавча гра «Мандруємо Миколаєвом»

Рейтинг користувача:  / 0

19 червня відвідувачі Відкритої мобільної бібліотеки отримали унікальну можливість мандрувати містом, не виходячи із Каштанового скверу. Присутні отримали карту Миколаєва, фішки-об’єкти, визначили  цікаві маршрути (історичний, дитячий, культурно-дозвіллєвий). А щоб «відвідати» певне місце, потрібно було розгадати завдання та відповісти на запитання, що підготували бібліотекарі.

Так, учасники розшифровували ребуси, анаграми, акровірші, співали гімн міста, розглядали старі листівки та порівнювали їх із сучасними краєвидами, проходили лабіринти. У такій ігровій формі діти та дорослі відкрили для себе таємниці Яхт-клубу, Флотського бульвару, «Народного саду» та багатьох вулиць Миколаєва, відвідали театри, музеї, дитяче містечко «Казка», зоопарк. Прикрасою краєзнавчої мандрівки стала книжкова виставка «Мандруємо Миколаєвом».

У кінці заходу кожен учасник отримав пам’ятний приз – медаль «Учаснику пізнавальної краєзнавчої гри «Мандруємо Миколаєвом» та прапорець із висловлюванням про Миколаїв.

 

Read more

Понеділок, 18 червня 2018

Хроніка культурного життя Миколаївської області за травень 2018 р.

Рейтинг користувача:  / 0

 

УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ, НАЦІОНАЛЬНОСТЕЙ ТА РЕЛІГІЙ

МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

 

ОБЛАСНА УНІВЕРСАЛЬНА НАУКОВА БІБЛІОТЕКА

ІМ. О.ГМИРЬОВА

 

ХРОНІКА

КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ЗА ТРАВЕНЬ 2018 р.

Read more

Четвер, 14 червня 2018

«Паперові фантазії»

Рейтинг користувача:  / 0

Сьогодні дуже популярні техніки з виготовлення незвичайних виробів з паперу – квілінг, орігамі, айрис-фолдинг.

14  червня у рамках роботи Відкритої мобільної бібліотеки співробітники бібліотеки запропонували відвідувачам ще один вид паперопластики – торцювання, що дозволяє створювати об’ємні та яскраві композиції. Гості заходу із задоволенням вчилися майструвати сонечко-сувенір, опановуючи нову техніку.

На заході також була представлена виставка книг з відповідної тематики, що дасть натхнення для втілення власних паперових фантазій.

 

Read more

Середа, 13 червня 2018

Поспішаймо творити добро!

Рейтинг користувача:  / 0

13 червня така знайома усім мобільна бібліотека перетворилася на школу гарних манер, де її слухачам був запропонований урок гарної поведінки «Поспішаймо творити добро!». Під час символічного заняття учні дізналися про походження чарівного слова «етикет», освоїли головні правила людяності – бути уважними до інших, прислухатися до чужих потреб, шанобливо ставиться до старших, прислухатися до чужої думки та ін.

Пізнавальна вікторина «Чарівні слова» та весела гра «Не помились, будь ласка!» дозволили учням своєрідної школи закріпити матеріал та отримати надзвичайне задоволення від можливості збагатити свої знання.

Увазі усіх присутніх була представлена виставка книг «Добрі манери для дам і кавалерів», що розкрила секрети сучасного етикету.

Read more

Вівторок, 12 червня 2018

Інформаційна година «Збережемо природу разом»

Рейтинг користувача:  / 0

Нас вражають простори Землі, гори, казкові ліси, стрімкі ріки. На сьогодні в Україні нараховується 13 заповідників, 2 національні парки, 4 заповідно-мисливських господарства, понад 1500 державних заказників та близько 4000 заповідних об’єктів. Але техногенні катастрофи та варварське ставлення людей до природи можуть привести до того, що уся ця краса може стати небезпечною для всього живого або навіть раптом зникнути.

12 червня на майданчику Відкритої мобільної бібліотеки співробітники відділу наукової інформації і бібліографії провели інформаційну годину «Збережемо природу разом», учасники якої дізналися про сучасні проблеми збереження і захисту природи та погодилися з тим, що наша Земля потребує турботи і захисту.

Увазі присутніх були запропоновані найцікавіші видання з фонду обласної наукової бібліотеки про заповідні місця Миколаївщини – Чорноморський біосферний заповідник, національні природні парки: «Бузький Гард» (регіональний ландшафтний парк «Гранітно-степове Побужжя») та «Білобережжя Святослава» (регіональний ландшафтний парк «Кінбурнська коса»), природний заповідник «Єланецький степ», ландшафтні парки «Приінгульський» та «Тилігульський». Учасники пізнавальної екологічної вікторині показали непідробну зацікавленість тематикою заходу та отримали заохочувальні призи за вірні відповіді.

Read more

Понеділок, 11 червня 2018

Відбулося чергове засідання краєзнавчого клубу «БібліоКліо»

Рейтинг користувача:  / 0

11 червня відбулося чергове засідання краєзнавчого клубу «БібліоКліо», учасниками якого стали відомі миколаївські науковці, краєзнавці та викладачі історії ЗОШ районів – слухачі Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Начальник управління державної інспекції по охороні пам’яток культури в Миколаївській області С. М. Яценко розповів про серію каталогів-довідників усіх районів Миколаївської області «Пам’ятки археології...», що використовуються у роботі в органах місцевого самоврядування, при викладанні історії, краєзнавства і необхідні для збереження пам’яток історії нашого краю.

Кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Державної інспекції по охороні пам’яток культури в Миколаївській області І. О. Снитко, один з авторів-упорядників ряду видань про життя і діяльність відомих в Україні археологів краю, зупинився на серії книг «Миколаївські археологи», що були видані протягом 2017–2018 рр. видавництвом «Яслав».

Відомий краєзнавець О. М. Шарафанов приділив увагу історіографічним дослідженням різних періодів історії, особливостям виховання самосвідомості та ідентичності миколаївців. Він ознайомив присутніх з історико-краєзнавчою книгою «Миколаївщина козацька» (одним з авторів якої є), що стала кращою миколаївською книгою 2018 р. на XІІ обласному конкурсі «Краща Миколаївська книга».

Кандидат медичних наук, доктор історичних наук, професор кафедри природничо-математичної освіти Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, автор праць з історії медицини на Миколаївщині В. С. Єрмілов розповів про свої наукові дослідження останніх років, що заповнюють прогалини в історії регіону щодо медичного страхування, діяльності лікувальних курортів та громадської медицини на території Півдня України. Науковець поділився з присутніми своїми планами на майбутнє щодо написання книги з історії медицини нашого краю до 1917 р. та біографічного словника присвяченого людям, пов’язаних з медициною Миколаївщини.

Read more

Неділя, 10 червня 2018

«Емоції. Як боротися з негативними емоціями?»

Рейтинг користувача:  / 0

 

10 липня в Інформаційно-ресурсному центрі міжнародного партнерства відбувся розмовний клуб на тему «Емоції. Як боротися з негативними емоціями?».

Лідером виступив волонтер центру Олег Попов. Він поділився з учасниками клубу думками різних англійських та українських авторів про страх, гнів, щастя і провину, а учасники розкрили та показали свої емоції, розповідаючи про різні життєві ситуації. Обговорення стало жвавим, коли мова зайшла про реальні негаразди та пропозиції щодо їхнього подолання. Це була корисна тема, оскільки всі люди стикаються зі своїми емоціями, особливо, коли залишаються самотніми або потрапляють у нестандартні ситуації.

Учасники зійшлися на думці, що участь у таких клубах допомагає краще зрозуміти природу емоцій та знайти вихід з різних ситуацій.

 

Read more

Четвер, 07 червня 2018

Година знань «Календарні звичаї та традиції українців»

Рейтинг користувача:  / 0

Тисячорічна мудрість народу сконцентрована у традиціях та звичаях, що передаються з покоління в покоління.

7 червня співробітники відділу документів з питань культури і мистецтв у тіні  Каштанової бібліотеки запросили мешканців міста на годину знань «Календарні звичаї та традиції українців». Захід розпочався з розповіді про літній обрядовий цикл, в основі якого лежать культ рослинності та магія заклинання майбутнього врожаю, культ сонця та культ померлих.

Всі учасники познайомилися з найцікавішими виданнями найбільш відомих українських етнографів, присвячених українським календарним звичаям й  традиціям, – книгами О. Воропая, П. Чубінського, В. Скуратівського, І. Коверца  та інших, а також   з дивовижним виданням письменників –  братів Капранових про народні свята. Присутні згадали багато цікавих фактів щодо прикмет і традицій, дізналися про релігійні, народні та молодіжні свята, про які навіть ніколи не чули, а саме: «Вулиця», Діти-пастухи, Рахманський Великдень, Зажинки, Обжинки та ін. Всі гості взяли участь у захоплюючій  вікторині, що підняла настрій та подарувала позитивні емоції. Найбільш активними учасниками були діти – учні Миколаївської загальноосвітньої школи N7, які отримали за участь і вірні відповіді призи та невеличкі подарунки.

Read more

Vyzer O. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.   МОУНБ ім.О. Гмирьова. Всі права застережено