All articles
П'ятниця, 01 листопада 2024
Захоплюючі дитячі твори сучасних українських письменників, що вийшли 2023 року у видавництві Портал
- Article Details
- Category Новини
Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека презентує захоплюючі дитячі твори сучасних українських письменників, що вийшли 2023 року у видавництві Портал. Видавничо-освітній проект за сприяння Український інститут книги.
Пригодницька повість про стародавню історію України «Василина та трипільський слід» є результатом творчого тандему кандидатки педагогічних наук, доцента Уманського державного педагогічного університету, письменниці Марини Павленко та її доньки, художниці-ілюстраторки Ольги Музиченко.
Пухнаста оповідачка кішка Василина, що насправді мешкає в Музеї трипільської культури села Легедзин на Черкащині, повідає маленьким читачам про свої пригоди, познайомить з музейним закуліссям, покаже ексклюзивні експонати та розкаже про життя і культуру найдавніших українських землеробів – трипільців.
У продовження дослідницької теми – книга «Яся Непустуй, видатна дослідниця іграшок» від письменниці Катерини Перконос та художниці Катерини Борисюк. Це весела пізнавальна історія маленької дівчинки Ясі, яка, рятуючись від нудьги під час сільського відпочинку, вирішила дізнатись, чим раніше бавились діти. Тож вона почала збирала різноманітні іграшки та знаходити інформацію про них. Накопичивши чимало експонатів та корисного матеріалу, Яся заснувала Кухонний музей минулого століття, який і запрошує відвідати.
Read moreКалендар дат і подій у листопаді від Українська бібліотечна енциклопедія!
- Article Details
- Category Новини
Календар дат і подій у листопаді від Українська бібліотечна енциклопедія!
#календар_УБЕ #бібліотечний_календар
#дати_події_бібліотечного_календаря
Read more
Четвер, 31 жовтня 2024
Студенти Миколаївського фахового коледжу культури і мистецтв ознайомилися з напрямами роботи, інформаційними ресурсами відділу документів з питань культури і мистецтв
- Article Details
- Category Новини
31 жовтня студенти Миколаївського фахового коледжу культури і мистецтв (Коледж Культури) відвідали Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека, де ознайомилися з напрямами роботи, інформаційними ресурсами відділу документів з питань культури і мистецтв.
Фахівці відділу презентували книжково-ілюстративну виставку «Сучасне українське мистецтво», розповіли про найбільш цікаві видання, присвячені митцям та основним тенденціям розвитку образотворчого мистецтва в Україні. Окремою темою бесіди були інформаційні ресурси, присвячені декоративно-ужитковому мистецтву.
Оскільки ця зустріч відбулася напередодні Хелловіна, що святкується в ніч проти 1 листопада, студенти, як творчі особистості, не змогли залишитися осторонь цього екзотичного свята та завітали до нас у відповідних костюмах та зробили фото на згадку у бібліотечній фотозоні.
Read moreТренери Регіонального тренінгового центру ознайомили відвідувачів курсів з історією виникнення соціальної мережі «Фейсбук», з її плюсами та мінусами
- Article Details
- Category Новини
У Регіональному тренінговому центрі Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека продовжуються заняття з комп’ютерної грамотності у рамках діяльності факультету «Основи комп’ютерних знань» Університету третього віку.
У наш час, насичений технологічними новинками, ми навіть не уявляємо своє життя без мобільного телефону, соціальних мереж та Інтернету. Усе це дає нам можливість працювати, вчитися та спілкуватись. У тому, що вік користувачів сучасних гаджетів, різноманітних додатків та інтернет-ресурсів не має обмежень, в черговий раз переконалися відвідувачі курсів на черговому занятті з циклу «Сервіси мережі Інтернет», що відбулося 31 жовтня.
Тренери Регіонального тренінгового центру ознайомили присутніх з історією виникнення соціальної мережі «Фейсбук», з її плюсами та мінусами. Набуті знання й навички учасники заняття закріпили практичними діями: створили у фейсбуці власні сторінки, навчилися спілкуватися, додавати фотографії, шукати нових друзів і групи за інтересами.
Read moreСереда, 30 жовтня 2024
Лауреат Нобелівської премії з літератури 1985 р. Клод Сімон (1913-2004)
- Article Details
- Category Новини
У 1985 р. лауреатом Нобелівської премії з літератури став французький письменник, один із найяскравіших представників «нового роману» Клод Сімон (1913-2004).
Сімон навчався у Колеж Станіслас у Парижі, із захопленням грав у регбі. Згодом вивчав живопис в ательє художника Андре Лота в Парижі. Навчався у Оксфорді та Кембриджі.
З 1934 р. К. Сімон служив у драгунському полку французької армії, брав участь у громадянській війні в Іспанії. Під час Другої світової війни потрапив в полон, пройшов кілька концтаборів, згодом був учасником руху Опору. У цей період Клод Симон написав свій перший роман «Шахрай», опублікований у 1945 р.
Після війни він повернувся до Парижа, багато подорожував, згодом створив автобіографічний роман «Натягнута нитка» (1947), романи «Гулівер» (1952), «Весняне посвячення в сан» (1954). З публікацією роману «Вітер» (1957) до Сімона прийшло визнання.
Найвідоміший роман К. Сімона «Дорога Фландрії» (1960), нагороджений у 1961 р. премією журнала «Експрес», – історія загибелі на початку війни в 1940 р. у Фландрії кавалерійського ескадрону капітана Жоржа де Рейшака. З цим твором сюжетно пов’язаний роман «Зоосад» (1997).
Read more145 років від дня народження Володимира Дорошенка (1879-1963)
- Article Details
- Category Новини
30 жовтня виповнилося 145 років від дня народження Володимира Дорошенка (1879-1963), українського літературознавця, журналіста, бібліографа, перекладача, громадського та політичного діяча.
Володимир Дорошенко відомий як:
-один із засновників і членів президії «Союзу визволення України»;
-директор бібліотеки Наукового товариства імені Тараса Шевченка (Львів);
-управитель канцелярії секретаря УАН А. Кримського;
-співробітник Українського наукового інституту в Берліні та у Варшаві;
-почесний доктор Українського історико-філологічного товариства у Празі;
-редактор журналів: «Вісник Союзу визволення України», «Письма з «Просвіти», «Видання української видавничої спілки», «Науковий збірник УВАН» та ін.
Завдяки зусиллям Володимира Дорошенка бібліографічна комісія Наукового товариства ім. Тараса Шевченка у Львові здійснила першу спробу створення української бібліографії та видала друком 8 томів «Матеріалів до української бібліографії». Володимир Вікторович є автором українських перекладів творів М. Гоголя, Й.В. Ґете. Ряд праць (укладання бібліографічних покажчиків) він присвятив творчості Т. Шевченка, І. Франка, В. Стефаника.
Володимир Дорошенко публікував статті, розвідки, рецензії у часописах Східної України, Галичини, Австрії, Німеччини, Швейцарії, Польщі, Канади та США.
У 1949 році він виїхав до США й оселився у Філадельфії, де й помер в 1963 році. Похований на українському цвинтарі в Баунд-Брук.
#Календар_МОУНБ #Вшановуємо #Свята #ВизначніДати #Вітання #Календар #ВизначніДні #Відзначаємо
Read more
Учасники засідання клубу «СловоТворення» говорили про довгий шлях української мови
- Article Details
- Category Новини
Українська мова бере свій початок зі спільної для всіх східних слов’ян старослов’янської мови, але в той же час у літописах можна було прослідкувати її особливості. Наступний етап формування української мови – церковнослов'янська книжна мова, яка доповнювалася розмовною народною.
З «Енеїди» Іван Котляревського розпочалося формування літературної української мови на основі живої народної, а вже Тарас Шевченко, Іван Франко, Леся Українка «відшліфовують» мову, роблячи її досконалою.
30 жовтня учасники засідання клубу «СловоТворення» говорили про довгий шлях української мови, про те, як вона розвивається та змінюється, переглянули відеоролик, створений працівниками Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека разом з членами клубу до Дня української писемності та мови: https://www.youtube.com/watch?v=zndc6k061-M
Наприкінці зустрічі присутні обговорили цьогорічний Радіодиктант національної єдності «Магія голосу», автором тексту якого була Оксана Забужко, поділилися власними враженнями від його написання, розібрали складні місця й помилки, а також розглянули твори письменниці та проаналізували її стиль.
Під час наступного заняття, що відбудеться 6 листопада, розглянемо слова іншомовного походження, які увійшли в лексику української мови.
Read moreВ переддень Хелловіну майбутні читачі спробували свої сили у проходженні квест-гри «За лаштунками книгосховища»
- Article Details
- Category Новини
30 жовтня в переддень Хелловіну у супроводі батьків до Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека завітали її майбутні читачі аби спробувати свої сили у проходженні квест-гри «За лаштунками книгосховища».
Опинившись в оточенні «бібліостраховиськ», які запечатали вихід з книгосховища цифровим кодом, діти розгадували логічні загадки, складали пазли, розв’язували ребуси та шаради, щоб відшукати ключі від замкнених дверей. Під час цього пошуку вони проявили уважність, кмітливість та вміння співпрацювати в команді.
Занурившись у пригоду, гравці побували у лігві дракона та восьминогої Шарлотти, зустрілися з темним монахом, квітковим монстром і чудною бібліохранителькою. Вибравшись із книгосховища, вони потрапили до Музею книги, де познайомилися з мініатюрними виданнями, стародруками та шедеврами поліграфічного видавництва.
Таємнича атмосфера книгосховища, дружнє спілкування з бібліотекарями, різнопланові ігри та образи літературних героїв викликали позитивні емоції у батьків і у дітей.
На згадку про цей день вони зробили фото в нашій тематичній фотозоні, де були підготовлені оригінальні декорації в стилі Хелловіну.
Ви також можете поринути у найзагадковішу частину бібліотечного простору та випробувати свої сили у проходженні квест-гри «За лаштунками книгосховища».
Read moreВ онлайн-форматі відбулася моніторингова зустріч з координаторами Хабів цифрової освіти бібліотек Миколаївщини
- Article Details
- Category Новини
30 жовтня у рамках проєкту Українська бібліотечна асоціація/Ukrainian Library Association «Здобуття цифрових навичок у бібліотеках – Хабах цифрової освіти» на базі Регіонального тренінгового центру Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека в онлайн-форматі відбулася моніторингова зустріч з координаторами Хабів цифрової освіти бібліотек Миколаївщини.
Тренер РТЦ, завідуюча відділом науково-методичної роботи Ірина Дементьєва, ознайомила учасників з результатами реалізації проєкту у Миколаївській області, назвала лідерів серед координаторів у навчанні користувачів цифрових навичок, відмітила позитивні моменти та проблемні питання. Також учасники ознайомилися зі звітною формою моніторингу діяльності бібліотек – Хабів цифрової освіти.
Read moreВівторок, 29 жовтня 2024
Висловлюємо щиру подяку Олександру Полякову за подаровані літературно-художні видання!
- Article Details
- Category Новини
Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека висловлює щиру подяку Олександру Полякову, миколаївському поету, члену Національної спілки журналістів України, за подаровані літературно-художні видання!
Фонд відділу обслуговування користувачів поповнився двома англомовними книгами.
Роман Зої Хеллер «Віруючі» (Penguin Books, 2009) написано у жанрі «сімейної саги». У книзі зображено життя звичайної нью-йоркської родини, члени якої не мають між собою нічого спільного, але після смерті батька сімейства, стиль життя членів сім'ї кардинально змінюється.
Роман Джона Гріна та Девіда Левітана «Вілл Грейсон, Вілл Грейсон» (Penguin Books, 2013) – є бестселером за версією американської газети «Нью-Йорк Таймс». Це історія про життя двох підлітків з однаковими іменами, але різними долями. Головні герої стають близькими друзями, на них чекає безліч пригод. Кожна сторінка книги наповнена романтикою, гумором та емоціями.
Впевнені, що ці видання неодмінно знайдуть свого читача.
Запрошуємо почитати!
#Книжкові_Новинки_МОУНБ #читатимодно #люблючитати #Книжкові_Дарунки_МОУНБ #даруй_книгу
Read more
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено