2023
Вівторок, 21 березня 2023
Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека запрошує на віртуальну зустріч з Ірен Роздобудько
- Article Details
- Category Новини
27 березня о 13.30 Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека запрошує на віртуальну зустріч з Ірен Роздобудько –письменницею, журналісткою, сценаристкою, неодноразовою переможницею Міжнародний літературний конкурс "Коронація слова", володаркою відзнаки «Золотий письменник України».
Під час заходу, що проходитиме у рамках циклу «ЛітСвіт: про літературу і не тільки…», учасники матимуть можливість поспілкуватися з письменницею, задати запитання щодо її творчості, а також отримати у подарунок роман, що буде переданий бібліотекарями автору найцікавішого запитання.
Підключення до конференції Zoom:
https://us02web.zoom.us/j/3908795277
Ідентифікатор конференції: 390 879 5277
Участь у заході підтверджується заповненням онлайн-заявки за посиланням https://forms.gle/QURv8xxsjuQPeHXj9
Долучайтеся до ефіру та відкривайте для себе світ сучасної української літератури!
Read more
Рафаель Санті
- Article Details
- Category Новини
Народився Рафаель Санті 28 березня 1483 в Урбіно, Італія. Перше навчання художній майстерності проводив його батько – Джованні Санті. Залишившись в 11 років сиротою, Рафаель став навчатися у П’єтро Перуджіно – відомого італійського художника.
Спочатку Рафаель копіює стиль свого вчителя, а пізніше виробляє свою неповторну манеру написання картин. Неповторну – бо його полотна чисті фарбами, легкі, фігури на них правильні в пропорціях. Однак анатомічні знання були отримані не відразу.
Лише приїхавши у Флоренцію, ознайомившись з найбільшими роботами Мікеланджело Рафаель став вчитися пропорційного зображення людських тіл.
Творчий пік в біографії Рафаеля починається приблизно в 25 -річному віці. Він переїздить до Риму, де отримує кілька найцінніших замовлень. Так він виконує фрески в палацах і соборах.
Там же Рафаель проявив себе як архітектор – був одним з керівних будівництвом собору Святого Петра. Картини Рафаеля найбільше прославлені завдяки його мадоннам. Він написав безліч полотен із зображенням Богоматері.
6 квітня 1520 Рафаель помер у 37 році життя від гарячки, яку він схопив при розкопках; вона була смертельна для його виснаженого організму.
Read moreМиколаївська обласна універсальна наукова бібліотека пропонує вам допомогу в визначенні індексів Універсальної десяткової класифікації (УДК) та авторського знака
- Article Details
- Category Новини
До уваги науковців та студентів, які займаються науковою діяльністю!
Відділ опрацювання документів та організації каталогів Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека пропонує вам .допомогу в визначенні індексів Універсальної десяткової класифікації (УДК) та авторського знака для наукових праць, статей тощо.
Щоб отримати дану послугу, вам необхідно заповнити відповідну гугл форму.
https://docs.google.com/.../1FAIpQLSfuFUgx15.../viewform
Термін виконання послуги: протягом 1 робочого дня. Довідки за тел. .(0512) 37-35-74.
Read more
Понеділок, 20 березня 2023
Виставка «Наукові дослідження: організація, методологія, інформаційне забезпечення»
- Article Details
- Category Новини
Шановні науковці та студенти!
Фахівці Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека підготовили для вас віртуальну виставку «Наукові дослідження: організація, методологія, інформаційне забезпечення» https://kolomiikatk.wixsite.com/scientific-research, що висвітлює методико-організаційні засади науково-дослідної діяльності.
Переконані, що сучасний фахівець повинен мати глибоку професійну підготовку, певний обсяг знань у галузі наукових досліджень, уміння збирати і опрацьовувати інформацію, розробляти програми наукових досліджень, аналізувати одержані результати та оформляти їх. Адже основою кожного наукового дослідження є методологія, тобто схема, план, філософська основа рішення конкретної наукової задачі. Результати успішних досліджень створюють основу для нових наукових розробок.
Сподіваємося, що наша підбірка літератури стане вам у нагоді при організації проведення наукових досліджень.
Виставка складається з наступних розділів:
-Державна політика у сфері науки і науково-технічної діяльності.
-Організація та методологія наукових досліджень.
-Наукові роботи: особливості, види, оформлення.
Бажаємо вам натхнення в наукових пошуках і, обов’язково досягнення поставлених цілей!
Read more
Неділя, 19 березня 2023
Многая літа, Ліно Василівно! Дякуємо за Вашу творчість!
- Article Details
- Category Новини
19 березня День народження відомої української письменниці, культурологині, перекладачки, лауреатки Національної премії України імені Тараса Шевченка – Ліни Костенко.
Її називають королевою української поезії ХХ століття, яка «в часи безвір’я повертала людям віру у слово, а також такі поняття, як гідність, національна честь і самоповага». Вона була і є «альтернативою всякій неправді». Аристократична, самодостатня, всеохоплююча, незламна. Її слова давно стали легендарними, впізнаваними, національними.
«А ви думали, що Україна так просто. Україна – це супер. Україна – це ексклюзив. По ній пройшли всі катки історії. На ній відпрацьовані всі види випробувань. Вона загартована найвищим гартом. В умовах сучасного світу їй немає ціни».
«Я не люблю нещасних. Я щаслива. Моя свобода завжди при мені».
«І все на світі треба пережити, бо кожен фініш – це по суті старт.
І наперед не треба ворожити, і за минулим плакати не варт…»
«Єдиний, хто не втомлюється, – час. А ми – живі, нам треба поспішати».
У фонді Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека ви завжди зможете ознайомитися з книгами Ліни Костенко і зануритися в унікальний світ її слів.
Read moreЗбірка оповідань фіналістів ІІІ конкурсу історичного оповідання «ProМинуле» «Електрифіковане та українізоване. Українське місто сто років тому»
- Article Details
- Category Новини
Відволіктися і зануритися в історію допоможе збірка оповідань фіналістів ІІІ конкурсу історичного оповідання «ProМинуле» «Електрифіковане та українізоване. Українське місто сто років тому».
На сторінках книги читач побачить українські міста, якими вони були століття тому – у наших буремних 1920-х, в часи електрифікації та українізації, повоєнної розрухи та НЕПу, культурного піднесення попри втрачену державність.
Назви розділів : «Життя у рокові часи», «Комуністичний обов’язок», «Старі злочини нових людей», «Гвинтик системи», «Митець і час» говорять самі за себе. Історія не буває простою, література не буває простою…, але не знаючи її – ми платимо дорогу ціну.
Чекаємо на вас у Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека.
#даруй_книгу #Міжнародний_день_дарування_книг
#читатимодно #читайукраїнською #люблючитати
Read more
Субота, 18 березня 2023
Відбулась зустріч-підтримка «Як жити далі?»
- Article Details
- Category Новини
В рамках Всеукраїнської психологічної місії підтримки з Євгеном Кирбаба та друзями, в Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека 18 березня відбулась зустріч-підтримка «Як жити далі?».
Зустріч була спрямована на допомогу людям які відчувають тривогу, страх, почуття провини та в нашій реальності щодня задаються питанням «Як жити далі?»
Завдяки професіоналізму психолога під час заходу присутні змогли через терапевтичне спілкування та психологічні практики знайти відповіді на свої запитання, а також отримати людську емоційну та психологічну підтримку.
Read moreП'ятниця, 17 березня 2023
Уряд присудив премію Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва 2022 року
- Article Details
- Category Новини
Приєднуємося до привітань!
Уряд присудив премію Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва 2022 року:
У номінації «Літературні твори для дітей та юнацтва» – письменниця Олеся Мамчич за книжку «Як правильно ревіти?»;
У номінації «Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва» – художниця Оксана Садовенко за оригінальне художнє оформлення книжки «Ти і Малевич»;
У номінації «Театральні вистави для дітей та юнацтва» – Ірина Ципініна, режисерка-постановниця Першого академічного українського театру для дітей та юнацтва у Львові за створення вистави «Пливе човен».
Read more
Четвер, 16 березня 2023
В Україні потрібно оцифрувати 12 мільйонів музейних предметів - Ткаченко
- Article Details
- Category Новини
В Україні необхідно оцифрувати 12 мільйонів музейних предметів, і ця робота може зайняти роки.
Як передає Укрінформ, про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко у Телеграмі.
"Перед нами величезний виклик - оцифрування 12 мільйонів музейних предметів. Ця робота на роки", - написав Ткаченко.
Читайте також: Україні потрібні запобіжники щодо в'їзду росіян за паспортами інших країн - Ткаченко
Він додав, що під час візиту делегації Міністерства культури та ЗМІ Республіки Хорватія на чолі з міністеркою Ніною Обулєн Коржінек обговорювали, серед іншого, питання цифровізації. Також спілкувалися про великий досвід Хорватії щодо збереження культурної спадщини під час війни, повернення експонатів й відновлення культурної спадщини.
"Як зазначають хорватські спеціалісти, вся ця велика робота триває до сьогодні, не дивлячись на те, що минуло вже 28 років (після війни - ред.). Фокус її спрямований на відновлення та повернення культурних цінностей, на діджиталізацію та цифровізацію всіх процесів. Це потрібно й Україні. Для цього хорватські колеги ділитимуться досвідом з нами", - написав Ткаченко.
Як раніше зазначив Ткаченко, Україна зацікавлена у вивченні досвіду Хорватії щодо організації процесу збереження культурної спадщини як під час війни, так і після її завершення.
Read moreДень фахівця «Видавнича діяльність Миколаївської ОУНБ – особливості підготовки та використання»
- Article Details
- Category Новини
16 березня для студентів заочного та денного відділень спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» Миколаївського фахового коледжу культури і мистецтва співробітниками відділу наукової інформації і бібліографії було проведено День фахівця «Видавнича діяльність Миколаївської ОУНБ – особливості підготовки та використання».
Учасники заходу дізналися про основні процеси та етапи підготовки бібліографічних посібників – від організації авторського колективу до відбору, групування, бібліографування матеріалів і організації довідково-пошукового апарату.
У презентації, запропонованої увазі присутніх, була висвітлена видавнича діяльність усіх структурних підрозділів бібліотеки як інформаційного та культурно-просвітницького центру регіону та представлений весь спектр видавничої продукції обласної наукової бібліотеки.
Read moreЯк нас знайти!
Vyzer O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено