2018Вівторок, 21 серпня 2018

Вітаємо з ювілеєм!

Рейтинг користувача:  / 021 серпня свій ювілейний день народження святкує відомий поет, публіцист, лауреат Державної премії України ім. Т. Г. Шевченка, заслужений діяч мистецтв України, почесний читач Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки Дмитро Дмитрович Кремінь.

Колектив Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки сердечно вітає Дмитра Дмитровича з 65-річним ювілеєм.

Бажаємо Вам міцного здоров’я, невичерпної енергії і наснаги, яскравих подій і нових творчих звершень. Нехай Господь оберігає Вас від негараздів, Матінка Божа буде помічницею в усіх справах, а кожен день буде сповнений добром та щастям. Нехай у Вашому домі завжди панують мир і злагода.

Read more

Понеділок, 20 серпня 2018

Бібліотека запрошує відзначити День незалежності України

Рейтинг користувача:  / 0


23 серпня об 11.00 у Каштановому сквері відбудуться поетичні читання «Розкажу про тебе, Україно», приурочені до Дня незалежності України.

Запрошуємо миколаївців долучитися до відзначення свята й продекламувати улюблені вірші про Україну та рідний край. Також на вас чекатимуть пізнавальні вікторини з історії та культури України, масове читання вголос та багато іншого. Найактивніші учасники отримають тематичні сувеніри.

Read more

Літературний калейдоскоп «Стежками краю»

Рейтинг користувача:  / 0

Є чим пишатися і що побачити у нашому краї, навіть для досвідчених мандрівників і туристів. 21 серпня постійні відвідувачі Відкритої мобільної бібліотеки Миколаївської ОУНБ мандрували найцікавішими місцями Миколаївщини і складали карту «Стежками краю». А щоб мандрівка була легкою і пізнавальною, бібліотекарі запропонували учасникам розв’язувати  шифри, анаграми, ребуси, загадки та слухати легенди і перекази нашого краю, розглядати дивовижні фото. Наприкінці заходу був приємний момент –  доброзичливо-жартівливе побажання для мандрівників. Далі буде….

Read more

П'ятниця, 17 серпня 2018

Подяка авторському колективу та благодійному фонду «Народна підтримка воїнів АТО»

Рейтинг користувача:  / 0

Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека висловлює щиру подяку авторському колективу та благодійному фонду «Народна підтримка воїнів АТО» за передану у дар книгу «У вогняному кільці. Оборона луганського аеропорту», що вийшла друком у 2018 р.

Ця книга – результат першої в Україні спроби зібрати та проаналізувати свідчення безпосередніх учасників однієї з найгероїчніших і найтрагічніших операцій початку російсько-української війни, що досі лишається маловідомою для більшості українців.

У документальній хроніці описуються події, пов’язані з обороною міжнародного аеропорту «Луганськ» та прилеглих населених пунктів (квітень – початок вересня 2014 року), а також події, що передували окупації Луганська (зима – весна 2013-2014 років). Команда волонтерів зібрала спогади понад 140 учасників та очевидців тих подій – військових, волонтерів, місцевих мешканців, працівників міліції та аеропорту, медиків. Також книга містить унікальні фотографії та картосхеми, що ілюструють військові операції, що відбувалися навколо летовища. Праця містить коментарі військових дослідників, офіцерів та експертів із аналізом основних подій, а також перелік загиблих українських бійців із різних підрозділів.

Запрошуємо усіх познайомитися з унікальними документальними джерелами, що свідчать про героїчну доблесть славетних синів, які захищають українську державу.

Read more

Четвер, 16 серпня 2018

У бібліотеці вшанували пам’ять Кузьми Скрябіна

Рейтинг користувача:  / 0

16 серпня в обласній бібліотеці до 50-річчя від дня народження Кузьми Скрябіна (Андрія Кузьменка) відбувся вечір-пам’ять «Кузьма Скрябін: він поруч, він у серці».

У цей день шанувальники та поціновувачі таланту згадували свого кумира – музиканта, письменника, телеведучого, продюсера, актора, людину щиру, справжню, з приголомшливим почуттям гумору та неймовірним талантом. Працівники бібліотеки розповіли про життєвий шлях та основні віхи творчої діяльності Андрія. Власну пісню «Присвяту Скрябіну» виконав член клубу авторської пісні «Біла ворона» Дмитро Данильчук. Студент Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова Володимир Бабенко подарував гостям заходу пісні Кузьменка «Шмата», «Люди, як кораблі», «Квінти», а студентка Миколаївського коледжу культури і мистецтв Анастасія Якименко пісню «Не стидайся, то твоя земля». «Лист до Президентів» зачитав Олександр Єгоров.

Прихильники творчості лідера гурту «Скрябін» відмітили головні риси виконавця – його принциповість, громадянську позицію, любов до країни. Кузьма не боявся бути відвертим і завжди говорив про те, що думає. У пам’яті мільйонів українців він залишиться надзвичайним, енергійним, смішним, оригінальним і самобутнім.

На заході демонструвалися уривки інтерв’ю з Кузьмою, відеофрагменти концертної діяльності. Бібліотекарі звернули увагу на літературний доробок   музиканта та представлені на виставці книги з фонду бібліотеки, присвячені йому.

Read more

Ретродослідження «Коко Шанель: історія створення стилю та ароматів»

Рейтинг користувача:  / 0

Напевно кожній людині знайомо ім’я Габріель Бонер (Коко) Шанель – ім’я жінки-легенди, яка створила своєрідний французький стиль одягу, відомий усьому світу як стиль Шанель.

Напередодні 135-річчя від дня народження відомої Коко Шанель 16 серпня співробітники відділу документів з питань культури та мистецтв у тіні Каштанової бібліотеки запросили мешканців міста на ретродослідження «Коко Шанель: історія створення стилю та ароматів». Теплий душевний захід розпочався з розповіді про незграбне дитинство і бідну юність Габріель Шанель, коли вона мріяла про блискуче майбутнє, багате життя. Слухачі були вражені, дізнавшись, скільки перешкод і труднощів подолала Коко для досягнення своєї мети.

Учасники заходу дізналися про етапи створення неповторимого стилю Коко Шанель: історію появи маленького чорного плаття, твідового жакету, брючного костюму, а також те, чому Габріель віддала перевагу сумочці на довгій ручці-ланцюжку та штучній перлині. Учасники заходу дізналися про неочікувані для них моменти з історії створення вічного бездоганного аромату «Шанель №5» та познайомилися з найцікавішими книгами, присвяченими одній з найрозумніших  жінок, – А. Гідель «Коко Шанель», К. Деле «Одинокая Шанель», Е. Шарль-Ру «Непостижимая Шанель» та іншими.

На імпровізованому стенді були представлені приклади одягу та аксесуари стилю Шанель, що дуже зацікавили багатьох присутніх.

Read more

Середа, 15 серпня 2018

Фольк-мозаїка

Рейтинг користувача:  / 0

Серпень є вкрай багатим місяцем на різного роду свята. Особливо багато тих, що корінням сягають у слов’янські традиції. Серед них виділяються три Спаса – Медовий, Яблучний і Горіховий.

15 серпня у Каштановій бібліотеці було проведено фольк-мозаїку «Щедрий Спас прийшов до нас», під час якого відвідувачі познайомилися з витоками, традиціями та звичаями українців у святкуванні Спасівських свят. Родзинкою заходу став невеличкий майстер-клас з виготовлення оберегу своїми руками «Домовичок-добрячок». Також гостей заходу запросили «продегустувати» книжкові родзинки з виставки «Три серпневих Спаси», що допомогли читачам бібліотеки дізнатися про різні назви свята Спаса, його історію, особливості та народні прикмети.

Read more

Вівторок, 14 серпня 2018

«Нове життя улюбленої книги»

Рейтинг користувача:  / 0

Літо – пора відпочинку, а також час для розвитку, пізнання нового, можливості навчитися робити щось своїми руками. Саме для цього, 14 серпня,  зібралися дорослі та маленькі читачі Відкритої мобільної бібліотеки на майстер-клас по виготовленню оригінальних закладок із паперу. Відвідувачі заходу отримали корисні поради як продовжити життя книгам, як допомогти своїм паперовим друзям та у домашніх умовах вилікувати улюблені книжки. Закріпити отримані навички та дізнатися більше учасникам заходу допомогли видання із фондів обласної бібліотеки, представлені на виставці.

Read more

Неділя, 12 серпня 2018

«Час»

Рейтинг користувача:  / 0

12 серпня у бібліотечному ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулося чергове засідання англійського розмовного клубу «Діалог» за темою «Час», яке провела учасниця програми для майбутніх лідерів FLEX Ольга Челенгірова.

Учасники обговорили поняття пунктуальності, різні обставини, що допомагають чи заважають бути пунктуальними. Також присутні не обійшли увагою питання планування дня для найбільшої продуктивності, як часто необхідно планувати, як керувати своїм часом. Цікавими були думки учасників клубу стосовно руху часу, подорожі часом в майбутньому, скільки їм потрібно ще додаткових годин на добу, чи хотіли б вони зупинити чи повернути час назад тощо.

Відвідувачі дійшли висновку, що час є дуже важливим у житті кожної людини і треба його якомога і з користю використовувати.

 

Read more

Вівторок, 31 липня 2018

Година хіромантії

Рейтинг користувача:  / 0

Ворожіння по руці – це ціла наука і називається вона хіромантією. Тривалість життя, кількість шлюбів, дітей і навіть схильність до професії – про все це можна дізнатися за лініями на руках людини. 31 липня відвідувачі мобільної бібліотеки переконалися у цьому під час інформаційної години «Що розкажуть лінії на долоні».

Бібліотекарі розповіли про історію виникнення  хіромантії та тисячолітній шлях прадавніх знань до Європи та Америки. Відвідувачі порівняли особливі знаки на долонях знаменитостей – імператора, олігарха, лікаря, актриси, навчилися ворожити: за основними лініями руки визначати характер, творчі здібності та стан здоров’я, дізнаватися про минуле та передбачати майбутнє.

Read more

Vyzer O. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.   МОУНБ. Всі права застережено