Віртуальна довідка

Календар

<< < травня 2019 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
56
613
56
11030
1050835

Зараз на сайті

На сайті один гість та немає учасників

2019Четвер, 14 березня 2019

Зустріч з волонтером Корпусу Миру в Україні

Рейтинг користувача:  / 0

14 березня у бібліотечному ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулася зустріч з волонтером Корпусу Миру в Україні Джоном Шмелігом.

Під час зустрічі Джон розповів про проект, який він реалізує в Україні,поділився досвідом співпраці та допомоги ветеранам АТО Миколаєва та Миколаївської області.

Зокрема, він розповів, що є членом ГО «Асоціація учасників та інвалідів АТО», що надає психологічну допомогу, юридичні консультації, співпрацює з органами влади, сприяє їхньому працевлаштуванню та створенню власного бізнесу, допомагає дітям АТО. Також Джон навів ряд конкретних прикладів роботи з ветеранами.

Учасники зустрічі, а ними були відвідувачі центру, студенти, активні громадяни, мали змогу задати Джону питання та отримати відповіді на них.

Read more

14 березня відбулося чергове засідання краєзнавчого клубу «БібліоКліо»

Рейтинг користувача:  / 0

14 березня відбулося чергове засідання краєзнавчого клубу «БібліоКліо», учасниками якого стали студенти Миколаївського коледжу культури і мистецтв, творча інтелігенція міста.

Присутні поспілкувалися з відомим істориком, краєзнавцем, дослідником, тричі лауреатом обласної культурологічної премії ім. М. Аркаса, кандидатом історичних наук В. В. Щукіним. Краєзнавець поділився з членами клубу своїми планами на майбутнє щодо написання книг з історії краю, ознайомив присутніх з матеріалами до нової книги про події 1918-1919 рр. на Миколаївщині, а також розповів про «білі плями» історії нашого міста, зазначивши, що усі вони ще чекають на  своїх дослідників.

Видавець І. О. Гудим підкреслила значущість книг з історії краю, нових досліджень та порекомендувала звернути увагу на книжки краєзнавчої тематики, адже у Миколаєві багато людей, які прагнуть пізнати історію краю як можна глибше та намагаються зберегти історичну пам’ять для наступних поколінь.

 

Read more

Відбулося відкриття виставки інформаційно-просвітницьких стендів «Донбас: переPROчитання образу»

Рейтинг користувача:  / 0

14 березня в обласній науковій бібліотеці відбулося офіційне відкриття виставки інформаційно-просвітницьких стендів «Донбас»: переPROчитання образу», що приурочена до Дня українського добровольця. Виставка, підготовлена Українським інститутом національної пам’яті, пропонує подивитися не на російський чи радянський Донбас, а на українські Донеччину і Луганщину. Автори проекту закликають звільнитися від нав’язаних старих ідеологічних штампів і нових інформаційних фейків і зрозуміти, що ніякого специфічного, несумісного з Україною Донбасу не існує. Є реальний простір людського життя, рухливий і відкритий, з природно та історично обумовленим розмаїттям.

На 20 інформаційних стендах у хронологічному розрізі висвітлюються найбільш переконливі та цікаві факти з історії заселення степових регіонів, що розкривають суть Донбасу як цивілізаційно-культурного перехрестя. Значна частина стендів присвячена «антирадянським виступам» та проявам суспільної незгоди серед жителів Донецької та Луганської областей. По-новому розкривається історія радянського періоду, представлені факти, що замовчувалися, та унікальні документи, що спростовують сфабриковану історію краю. Експозиція повністю руйнує міф про Донбас як «надзвичайно зрадянізоване» населення регіону. Інформація на стендах поєднує короткі історичні довідки, фото- й архівні матеріали з фондів Центрального державного архіву громадських об'єднань України, Галузевого державного архіву СБУ, а також документи з Державного архіву Донецької області.

Участь в офіційному відкритті виставки взяли представники влади та депутатського корпусу, громадських організацій, військовослужбовці, учасники АТО та ООС, краєзнавці, науковці, викладачі та студенти вищих навчальних закладів.

Read more

Середа, 13 березня 2019

Проведено третій методичний тренінг для бібліотечних фахівців центральних районних бібліотек, районних бібліотек для дітей, сільських бібліотек ЦБС Березнегуватського та Снігурівського районів

Рейтинг користувача:  / 0

13 березня у рамках реалізації проекту «Медіаграмотна громада: місія здійсненна!» працівниками Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки на базі Снігурівської центральної районної бібліотеки імені В. Бойченка було проведено третій методичний тренінг для бібліотечних фахівців центральних районних бібліотек, районних бібліотек для дітей, сільських бібліотек ЦБС Березнегуватського та Снігурівського районів.

Після цього відбувся другий тренінг «Медіаграмотність: розібратися не можна повірити» для вчителів загальноосвітніх шкіл м. Снігурівка. Дані категорії учасників були обрані невипадково, оскільки бібліотечні фахівці та освітяни виступають посередниками у наданні та розповсюдженні інформації та знань серед своїх громад, у тому числі з медійної грамотності.

Під час тренінгу учасники проаналізували своє медіаполе, обговорили, як можна розвинути навички медіаграмотності та критичного мислення, зосередилися на європейських критеріях підготовки інформаційних матеріалів. Окрім того, вони дізналися, що таке «джинса» та маніпуляція, які їхні види існують, як відрізнити фейкові новини від справжніх тощо.

Бібліотекарям та освітянам були презентовані інформаційні продукти: інтерактивний підручник для підлітків «МедіаДрайвер» (громадської організації «Детектор медіа»), гра «Медіаграмотна місія» (IREX, Академії української преси та StopFake), збірник вправ з медіаграмотності «Медіанавігатор» (Академії української преси, громадської організації «Детектор медіа»).

Read more

Вівторок, 12 березня 2019

У рамках роботи Університету правових знань відбувся коментар фахівця «Порядок стажування молоді в органах юстиції»

Рейтинг користувача:  / 0

12 березня у рамках роботи Університету правових знань відбувся коментар фахівця «Порядок стажування молоді в органах юстиції». У заході взяли участь представники Головного територіального управління юстиції в Миколаївській області та студенти юридичних факультетів вищих навчальних закладів міста.

Головний спеціаліст відділу персоналу Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Ю.О. Позднякова ознайомила присутніх із Законом України «Про державну службу» та наказом Міністерства юстиції України «Про затвердження Порядку стажування громадян з числа молоді в апараті Міністерства юстиції України», що визначає організацію та проходження стажування громадян в Головному територіальному управлінні юстиції. Майбутні юристи дізналися про специфіку роботи державної служби та заходи щодо співпраці вищих навчальних закладів з органами влади у напрямку підготовки й працевлаштуванні молоді в органи юстиції. Фахівець підкреслила важливість високої відповідальності громадян, які вирішили здобути практичний досвід роботи у державній структурі управління юстиції.

Увазі учасників заходу було представлено соціальний відеоролик за тематикою зустрічі та виставка літератури «Молодіжна політика в Україні».

 

Read more

Неділя, 10 березня 2019

Зустріч з миколаївською поетесою, автором пісень Богданою Казанжи

Рейтинг користувача:  / 0

10 березня у рамках проекту «Будь на хвилі – читай, думай, дискутуй!» у бібліотеці відбулася зустріч з молодою талановитою миколаївською поетесою, автором пісень, другом бібліотеки Богданою Казанжи.

Богдана презентувала свої поетичні та пісенні твори про кохання, життя, мрії, подарувала святковий весняний настрій та відповіла на запитання аудиторії.

Бібліотека продовжує цикл творчих зустрічей та запрошує талановитих та творчих людей до співпраці.

Read more

Середа, 06 березня 2019

У Регіональному тренінговому центрі бібліотеки відбувся тренінг «Вічні та нові цінності як запорука благополуччя сім’ї»

Рейтинг користувача:  / 0

6 березня у Регіональному тренінговому центрі бібліотеки відбувся тренінг на тему «Вічні та нові цінності як запорука благополуччя сім’ї» у рамках діяльності Дистанційного консультаційного центру для підприємців за участю тренера Володимира Євсєєва – декана Южної Бізнес-школи, директора РФПП у Миколаївській області.

Переважна кількість населення не здогадується про те, що в їхніх домівках можуть знаходитися цінні речі, що чогось варті. Або ж, наприклад, не знають, як можна забезпечити наступні покоління реліквіями, що нададуть можливість їхнім внукам та правнукам жити у достатку. Тренер акцентував увагу на вічних та нових цінностях в житті кожної людини, а також надав практичні життєві поради.

Read more

У бібліотеці відбулася науково-практична конференція «Шевченко і сучасність»

Рейтинг користувача:  / 0

6 березня в обласній універсальній науковій бібліотеці відбулася науково-практична конференція «Шевченко і сучасність», приурочена до 205-річчя від дня народження видатного сина українського народу Тараса Григоровича Шевченка. Участь у заході взяли представники громадської організації «Українське товариство «Просвіта» Миколаївщини», Миколаївської обласної організації Національної спілки письменників України, міжрайонної організації «Просвіта» імені Миколи Аркаса, наукові співробітники Миколаївського обласного краєзнавчого музею, викладачі та студенти Чорноморського національного університету імені Петра Могли і приватного вищого навчального закладу «Міжнародний класичний університет імені Пилипа Орлика».

У фонді Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки зберігаються рідкісні видання творів письменника XIX – поч. XX ст., а також унікальні факсимільні та фототипічні видання, про які присутнім розповіла завідуюча відділом науково-дослідної роботи з рідкісними і цінними виданнями Т.В. Серебрякова.

Голова громадської організації «Українське товариство «Просвіта» Миколаївщини», кандидат медичних наук, доцент гуманітарного інституту Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова І.Б. Марцінковський ознайомив з фототипічними виданнями творів Т.Г. Шевченка з власної колекції.

Тему «Т.Г. Шевченко і сучасна попкультура» розкрив кандидат філологічних наук, в.о. доцента кафедри загально-гуманітарних дисциплін приватного вищого навчального закладу «Міжнародний класичний університет імені Пилипа Орлика» О.В. Грищенко.

Read more

Vyzer O. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.   МОУНБ. Всі права застережено