Віртуальна довідка

Календар

<< < жовтня 2014 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 31    

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
139
781
920
11894
1051699

Зараз на сайті

На сайті 283 гостей та немає учасників

Четвер, 30 жовтня 2014Проведено День фахівця «Моніторинг екологічного стану довкілля Миколаївщини»

Рейтинг користувача:  / 0

 

24 та 30 вересня 2014 р. працівниками відділу документів з питань сільського господарства було проведено День фахівця «Моніторинг екологічного стану довкілля Миколаївщини» для студентів-екологів Миколаївського Чорноморського державного університету ім. Петра Могили і курсантів Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Перед учасниками заходу виступила голова Миколаївського міського громадського екологічного клубу «Спільні дії» Галкіна А. О., з презентацією програми дій екологічного клубу щодо охорони природних ресурсів Миколаївської області та міста.

До уваги присутніх була представлена тематична виставка «Екологія – глобальна проблема сучасності», тематичний огляд документів «Охорона довкілля – справа всіх і кожного», а також аудіовізуальні матеріали з мережі Інтернет за темою заходу.

 

Read more

В бібліотеці відбувся концерт класичної музики

Рейтинг користувача:  / 0

 

30 жовтня у відділі документів з питань культури і мистецтв відбувся концерт класичної музики. До програми увійшли твори композиторів різних епох, що були написані  для флейти і фортепіано. Твори пролунали у виконанні соліста Миколаївської філармонії, скульптора, художника Віктора Макушина, викладачів Очаківської дитячої музичної школи Світлани Робулець та Наталії Чудної, викладача Миколаївського вищого державного  музичного училища Марини Матвєєвої.

Увазі слухачів були запропоновані: концерт ля мінор для флейти і фортепіано М. Блаве, «Oblivion» А.Пьяцолли, соната ля мажор для двох флейт й фортепіано Г. Телемана, соната для флейти і фортепіано Ф. Пуленка, соната фа-мажор для флейти і фортепіано В.А. Моцарта. Неповторною «родзинкою» концерту стали вірші Марини Матвєєвої, яка була  ведучою цього заходу. Перед кожним з музичних творів  звучали її вірші, що були  надзвичайно співзвучні з музикою. До того ж ведуча концерту стисло розповідала про композиторів, твори яких звучатимуть. Так, у рамках одного концерту об’єднались повнота інтелектуальної інформації, та емоційна й естетична насиченість.

Співробітники  відділу документів з питань культури і мистецтв запропонували книжково-ілюстративну виставку «Натхненні музикою», де були представлені художні твори, наукові монографії та мемуари щодо життя та творчості відомих композиторів і виконавців.

 

Read more

Відбулися V Топоровські читання

Рейтинг користувача:  / 0

 

30 жовтня 2014 р. у бібліотеці відбулися V Топоровські читання, основними завданнями яких є популяризація творчості просвітника, педагога, письменника А.М. Топорова та інших просвітників Миколаївської області, привернення уваги громадськості до проблем читання, формування інтересу до книги у молоді та підвищення рівня гуманітарної просвіти населення нашого краю.

У заході взяли участь місцеві літератори, викладачі вищих навчальних закладів, науковці, студенти. Почесним гостем читань став онук А.М. Топорова - І.Г. Топоров, який розповів гостям про роль мистецтва у просвітницькій діяльності свого діда. Присутні також переглянули документальний фільм «Незримый пассажир», присвячений А.М. Топорову, що був знятий за сценарієм журналіста Б.Л. Арова та поета Е.І. Январьова у 1965 р. Довгий час стрічка зберігалася в архіві Київської студії документальних фільмів, тому дослідники творчої спадщини просвітника не мали змогу з нею ознайомитися. Завдяки пошуковій діяльності голови Миколаївської міської громадської організації «Русская национальная община «Русич-Николаев» З.І. Шаталової та завідуючого Миколаївською міською фільмотекою В.Г. Кірчева цей фільм став доступний миколаївським глядачам. Для ознайомлення з творами просвітника, його епістолярною спадщиною та матеріалами, що стосуються життя і творчої діяльності А.М. Топорова, присутнім була запропонована виставка «А.М. Топоров – педагог, письменник, публіцист».

Крім того, у рамках читань відбулася презентація книжкової виставки «Згадуючи імена предків та справи їхні», де експонувалися видання творів та праць видатних особистостей нашого краю (ювілеї яких відмічаються у 2014 р.), а також література, що висвітлює основні віхи їхнього життя і діяльності. Зокрема, історика літератури Ю.Г. Бойка-Блохіна, літератора С.М. Южакова, поета Л.М. Вишеславського, академіка В.М. Образцова, популяризатора науково-технічних знань В.В. Рюміна.

 

Read more

Vyzer O. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.   МОУНБ. Всі права застережено