січня 2016Неділя, 31 січня 2016

Таємничий Єгипет

Рейтинг користувача:  / 0

 

Епоха Стародавнього світу – найбільш захоплюючий розділ історії людства. Вона сповнена неймовірних фактів і загадок, що не мають однозначного тлумачення. Безліч таємниць приховує в собі історія Єгипту, що дійшла до нас у записах на стелах, барельєфах, стінах гробниць, храмів і на сотнях метрів знайдених папірусних сувоїв. 

31 січня у рамках творчої ініціативи «Вихідний день – у бібліотеці!» відбулася подорож у часі «Великі таємниці Стародавнього Єгипту», учасники якої спробували підняти завісу деяких таємниць однієї з найдавніших цивілізацій. Гості здійснили віртуальну екскурсію по найбільш дивовижних місцях Єгипту, під час якої відвідали найвидатніші архітектурні пам’ятники – піраміди Гізи, храми,  побували біля підніжжя стража вічності, кам'яного лева з людською головою – Сфінкса. Присутні дізналися, що саме у Стародавньому Єгипті були винайдені пристрої та речі, без яких не уявляє своє життя сучасна людина. Серед них – зубна паста, мило, гребінець, дезодорант, ножиці, фаянс, цемент, скло та ін. Під час заходу була надана цікава інформація про звичаї та побут давніх єгиптян. Крім того, відвідувачі мали змогу  перевірити і поліпшити свої знання з історії загадкової країни,  взявши участь у невеликій вікторині «Захоплива історія Єгипту».

Гості також ознайомилися з виставкою «Таємничий Єгипет», де була представлена література з фонду бібліотеки.

Read more

Національні парки світу

Рейтинг користувача:  / 0

 

На Землі так багато гарних місць, де дуже хочеться і потрібно хоч раз побувати! Національні парки можна назвати вершиною спільної творчості Бога і людини: природа створила - а люди не зіпсували і продовжують оберігати ці неймовірної краси куточки планети. Із сотень найкрасивіших природних заповідників світу вибрати найкращий, мабуть , неможливо.

31 січня у рамках творчої ініціативи «Вихідний день – у бібліотеці!» у відділі документів з економічних, технічних та природничих наук відбулася віртуальна подорож «Національні парки світу», учасники якої дізналися про 20 найвідоміших та наймальовничіших національних парків планети, наприклад, таких, як Національний парк Йєлоустон (США), печера Хуанлун (Китай), історичне святилище Мачу-Пікчу (Перу), Плитвицькі озера (Хорватія), заповідник Серенгеті (Танзанія) та багато інших.

Також увазі присутніх гостей була представлена книжкова виставка «Національні парки світу».

Read more

Четвер, 28 січня 2016

«Просування бібліотечних послуг (Брендові технології в бібліотеках)»

Рейтинг користувача:  / 0

 

28 січня в Регіональному тренінговому центрі відбувся тренінг «Просування бібліотечних послуг (Брендові технології в бібліотеках)», для бібліотекарів, під час якого учасники ознайомилися з досвідом бібліотек щодо формування бренду і впровадження технологій брендингу в бібліотечно-інформаційних установах.

Бібліотечні фахівці розглянули методи створення власного бренду, його етапи позиціонування та маркетингові складові.

Read more

Середа, 27 січня 2016

Театралізована постановка англійською мовою «Різдвяна історія XXI століття»

Рейтинг користувача:  / 0

27 січня у бібліотеці за ініціативи бібліотечного ресурсного центру «Вікно в Америку» відбулася театралізована постановка англійською мовою «Різдвяна історія XXI століття» за мотивами повісті Чарльза Діккенса, «Різдвяна пісня». Вистава пройшла у рамках у рамках Року англійської мови в Україні.

Партнерами заходу стали студенти Інституту філології, факультетів комп’ютерних наук, політичних наук міжнародних відносин Чорноморського державного університету імені Петра Могили, факультетів іноземної філології та психології і педагогіки Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського, Миколаївського вищого музичного училища та учні миколаївських загальноосвітніх шкіл №7 і №52.

Участь у заході взяли активні відвідувачі бібліотеки та Центру, члени англійського розмовного клубу «Діалог», студенти та представники місцевої громади.

Під час дійства присутні поринули у період різдвяних свят, магічна сила яких не в силах розтопити серця деяких особистостей, зокрема і головного героя Скруджа. Він багатий, всесильний і байдужий до всього, окрім грошей. У різдвяну ніч привиди минулого, теперішнього і майбутнього змушують Скруджа замислитися над сенсом свого життя, змінити своє ставлення до роботи та своїх колег.

Всі без виключення учасники дійства показали блискучі знання англійської мови, проявили гарні творчі здібності та креативність в акторстві. 5 учасників постановки за активну та тривалу підтримку творчих проектів бібліотеки та волонтерську діяльність на базі бібліотечного ресурсного центру «Вікно в Америку» були відзначені Сертифікатами подяки від Посольства США в Україні.

Музичне оформлення заходу забезпечили студент Миколаївського вищого державного музичного училища Т. Стародубцев, який виконав ряд різдвяних композицій на саксофоні, та студентка факультету іноземної філології Миколаївського національного університету ім. В. О. Сухомлинського Б. Казанжи, яка співала вокальні пісні англійською мовою.

До нових творчих зустрічей у бібліотеці!

Read more

Музичний вечір-портрет «В. Моцарт: загадка генія»

Рейтинг користувача:  / 0

 

Вольфганг Амадей Моцарт був та залишається, мабуть, найвідомішим композитором, одним з небагатьох, чия унікальна особистість та багатий творчий спадок справили значний вплив на історію розвитку музики. Його надзвичайні музичні твори й досі виконуються на найбільших музичних сценах світу, і так само, як і сотні років тому підкорюють серця та розум людей.

27 січня у відділі документів з питань культури та мистецтв, всі бажаючі мали змогу прослухати відомі музичні твори композитора та більше дізнатися про невідомі факти з його біографії, відвідавши музичний вечір-портрет «В. Моцарт: загадка генія».

Музичні твори пролунали у виконанні викладачів та студентів Миколаївського державного вищого музичного училища, а також викладачів та учнів дитячої музичної школи № 3. Поряд з традиційним виконавством творів Моцарта, відвідувачі почули такі цікаві та незвичні інтерпретації, як «Моцарт і трохи джазу» та «Якби Моцарт грав на гармошці». Виконавці Л. Г. Міхальцова, О. П. Клищунова, С. Д. Дегтярьова, О. П. Грищенко, Т. В. Автенюк, В. Черес, І. А. Антифеєва, П. Свищ, І. Середа, М. Гімлевич, А. Зембович, А. Федоренко та Є. Дундук допомогли всім присутнім поринути в надзвичайний музичний світ геніального композитора.   

Відома миколаївська поетеса В. Мітіна порадувала гостей заходу хвилинкою поезії, що була присвячена музиці та її власному, неповторному відчуттю Моцарта.

Read more

Річний план закупівель на 2016 рік

Рейтинг користувача:  / 0

 

Річний план закупівель на 2016 рік можна скачати ТУТ!

Read more

Додаток до річного плану закупівель на 2016 рік

Рейтинг користувача:  / 0

 

Додаток до річного плану закупівель на 2016 р. Можна скачати ТУТ!

Read more

Вівторок, 26 січня 2016

Голова постійної комісії з питань культури, науки і освіти, сім’ї та молоді, спорту Миколаївської обласної ради Н.В. Іванова та начальник управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації М.Ф. Димитров відвідали бібліотеку

Рейтинг користувача:  / 0

 

26 січня голова постійної комісії з питань культури, науки і освіти, сім’ї та молоді, спорту Миколаївської обласної ради Н.В. Іванова та начальник управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації М.Ф. Димитров відвідали заклади культури обласного підпорядкування з метою об’єктивної оцінки проблемних моментів проведення ремонтних робіт та вирішення питань фінансування.

Завітавши до Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова, Н.В. Іванова ознайомилася з пріоритетними напрямками діяльності обласної бібліотеки, якими є забезпечення розвитку наукового потенціалу регіону, методична підтримка бібліотечної галузі, задоволення запитів громади на основі соціального партнерства. Відповідно до статусу наукової бібліотека згуртувала наукову еліту регіону навколо обговорення перспектив розвитку різних галузей у форматі засідань наукової студії «Освіта Миколаївщини: нові наукові орієнтири». Даний напрямок діяльності розвивається завдяки тісній співпраці з науковцями усіх навчальних закладів міста, підтримці профільних управлінь облдержадміністрації та провідних підприємств.

Н,В. Іванова та М.Ф. Димитров відвідали окремі структурні підрозділи бібліотеки, деякі з них перебувають зараз в аварійному стані та терміново потребують проведення капітального ремонту. Обсяги необхідних ремонтних робіт та їхнього фінансування буде визначено після проведення технічної експертизи стану приміщень та виготовлення проектно-кошторисної документації. На сьогодні закінчені ремонтні роботи у відділах документів і наукових розвідок з питань краєзнавства та наукової інформації і бібліографії, вони будуть відкриті для користувачів після облаштування меблями.

Read more

Vyzer O. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.   МОУНБ ім.О. Гмирьова. Всі права застережено