Середа, 10 травня 2017Історичний портрет «Він оповів Україні її правдиве минуле»

Рейтинг користувача:  / 0

 

10 травня у бібліотеці відбувся захід – історичний портрет «Він оповів Україні її правдиве минуле», присвячений 200-річчю від дня народження відомого історика, мислителя, письменника, етнографа М. І. Костомарова.

Співробітники відділу науково-дослідної роботи з рідкісними і цінними виданнями ознайомили присутніх з біографією та творчою і науковою діяльністю відомого українського вченого та громадського діяча, одного з засновників Кирило-Мефодіївського товариства та співорганізаторів Петербурзької громади М. І. Костомарова.

Увазі учасників зустрічі були представлені рідкісні видання праць вченого XIX ст. з фонду бібліотеки. Він залишив величезну наукову, літературну, публіцистичну спадщину. На особливу увагу заслуговують історичні дослідження ученого, характерною рисою яких є те, що вони базуються на документальних матеріалах та відзначаються об’єктивністю. Фундаментальними роботами, присвяченими історії України, стали «Руїна», «Мазепа», «Мазепинці», «Останні роки Речі Посполитої», а також монографія «Богдан Хмельницький», що принесла автору неабияку популярність та майже фантастичний успіх.

М. І. Костомаров був одним із організаторів журналів «Киевская старина», «Вестник Европы» та «Основа», на сторінках яких друкували свої твори відомі українські літератори та вчені.

Read more

Vyzer O. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.   МОУНБ. Всі права застережено