Середа, 31 травня 2017Відбулася презентація книг, виданих за підтримки Канадійського благодійного фонду «Українсько-єврейська зустріч» (Ukrainian Jewish Encounter – UJE)

Рейтинг користувача:  / 0

 

31 травня у бібліотеці відбулася презентація книг, виданих за підтримки Канадійського благодійного фонду «Українсько-єврейська зустріч» (Ukrainian Jewish Encounter – UJE). Гості прибули до м. Миколаєва на запрошення керівництва Інституту історії, політології та права Миколаївського національного університету ім. В. О. Сухомлинського.

Відкриваючи захід, директор обласної бібліотеки Вікторія Агаркова подякувала представникам вищих навчальних закладів та авторам книг за спільну діяльність – популяризацію книги та читання.

Директор зв’язків із громадськістю UJE Наталія Федущак ознайомила присутніх з діяльністю недержавної організації «Українсько-єврейська зустріч» та зупинилася на співпраці з діаспорами Америки та Канади.

Презентуючи книгу П.-Р. Маґочія, Й. Петровського-Штерна «Євреї та Українці: тисячоліття співіснування» (Ужгород, 2016), професор історії та політології Університету Торонто (Канада) Пол-Роберт Маґочій відмітив, що в основі створення книги «…було бажання розкрити відносини в історичному минулому між етнічними українцями та євреями. Книга не обіцяє зняти глибоко закорінені стереотипи, проте вона може бути тим першим кроком, що відкриє правду українцям про євреїв, а євреям про українців». Авторська праця складається з 12 тематичних розділів, містить більше 300 кольорових ілюстрацій, 29 мап та декілька текстових вставок із описами специфічних феноменів та розповідей щодо контроверсійних питань.

Розкриваючи працю «Бабин Яр: історія і пам’ять» (ред. В. Гриневич та П.-Р. Маґочій, Київ, 2016), доктор політичних наук, провідний науковий співробітник Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України Владислав Гриневич зазначив, що ця книга є першою комбінованою енциклопедичною працею за роки незалежності України, де поєднано історію і пам’ять. У ній висвітлено історію однієї з найбільш вражаючих людських трагедій, котру спричинив нацистський окупаційний режим. Крім того, книга містить теоретичні знання, ґрунтується на певному концепті теорій та одна з перших розглядає проблему Бабиного Яру крізь призму сталінського й гітлерівського тоталітаризму.

Read more

Мобільна бібліотека розпочала новий сезон роботи

Рейтинг користувача:  / 0

 

31 травня «Гмирьовка» зібрала миколаївців у Каштановому сквері на відкриття нового сезону роботи Мобільної бібліотеки, що діє з 2011 р. у рамках проекту «Відкрита мобільна бібліотека – простір для розвитку».

Кожен відвідувач може стати читачем бібліотеки та погортати цікавий журнал у затишному куточку Каштанового скверу. Протягом усього літа проходитимуть пізнавально-розважальні заходи для дітей і дорослих: зустрічі та тематичні екскурси, різноманітні ігри, вікторини, майстер-класи, виставки тощо. Для найменших відвідувачів облаштований майданчик із дитячими книжками та розмальовками.

Мобільна бібліотека працюватиме в улюбленому місці відпочинку миколаївців з понеділка по четвер з 10.00 до 17.00.

Чекаємо на вас у бібліотеці під каштанами!

Read more

Vyzer O. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.   МОУНБ. Всі права застережено