Календар

<< < травня 2018 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30      

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
124
486
124
6889
1151727

Зараз на сайті

На сайті 339 гостей та немає учасників

Четвер, 31 травня 2018Корекційно-реабілітаційна робота з дітьми з інвалідністю

Рейтинг користувача:  / 0

«Найважливіші ліки –

це ніжна любов і турбота.»

Мати Тереза

 

Створення сприятливих умов для гармонійного розвитку дітей з інвалідністю – завдання держави і суспільства. Наразі більшість країн здійснює перебудову власної системи допомоги особам з психофізичними порушеннями та дітям з інвалідністю відповідно до ратифікованих міжнародних нормативних документів, кардинально змінивши стратегію її реалізації. Головним для майбутньої інтеграції і соціалізації дітей з інвалідністю є сучасна базова та професійна освіта.

Одним із сучасних ціннісних орієнтирів у світі є особистісний підхід до забезпечення не лише рівних прав всім учасникам освітнього процесу, а, передусім, рівних можливостей.

Запровадження інклюзивної освіти є одним із пріоритетних завдань у галузі вітчизняної освітньої політики. Пропонуємо ознайомитися з виданнями, що допоможуть зрозуміти проблеми дітей з інвалідністю та покращать роботу з ними.

Read more

«Такі давні, такі знайомі: пристрої ХХ століття»

Рейтинг користувача:  / 0

Бібліотека продовжує цикл заходів у рамках проекту «Новий погляд на знайомі речі», що покликаний популяризувати літературу 1950-80-х років. «Такі давні, такі знайомі: пристрої XX століття» – таку назву мав черговий захід проекту, що відбувся 31 травня.

XX століття – це період численних науково-технічних відкриттів практично у всіх сферах науки, завдяки яким сучасне життя стало більш комфортним, а виконувати різноманітні завдання стало набагато швидше та простіше. Бібліотекарі познайомили відвідувачів з історією відкриття таких пристроїв, як телевізор, магнітофон, фотоапарат. Перш ніж набути звичного нам вигляду ці прилади пройшли довгий шлях розвитку і вдосконалення. Також дізналися відвідувачі і про еволюцію обчислювальної техніки від стародавнього абака до сучасного потужного комп’ютера.

Увазі присутніх була запропонована книжкова виставка «Визначні відкриття ХХ століття», де представлені видання 1950-80-х рр. XX ст. про винаходи, що раз і назавжди змінили життя людини. Книжкова експозиція була доповнена кіноапаратом «Светлячок», фотоапаратом «Электро», діапроектором «Спутник-2» та ін., завдяки чому відвідувачі могли порівняти їх із сучасними цифровими аналогами.

Read more

Відкриття нового сезону «Запрошуємо до Каштанової бібліотеки»

Рейтинг користувача:  / 0

05.06.18 р.

11.00   Відкриття нового сезону «Запрошуємо до Каштанової бібліотеки»

 

06.06.18 р.

11.00   Літературна подорож

«Золота хвиля українського слова»

 

07.06.18 р.

11.00   Година знань

«Календарні звичаї та традиції українців»

 

12.06.18 р.

11.00   Інформаційна година

«Збережемо природу Землі разом»

 

13.06.18 р.

11.00   Урок гарної поведінки

«Поспішаймо творити добро»

 

14.06.18 р.

11.00   Майстер-клас «Паперові фантазії»

 

19.06.18 р.

11.00   Пізнавальна краєзнавча гра

«Мандруємо Миколаєвом»

 

Read more

Семінар-тренінг за темою «Інформаційно-бібліографічна діяльність публічної бібліотеки»

Рейтинг користувача:  / 0

В останнє десятиліття змінюється соціальна роль бібліотеки, її функції і напрямки діяльності, що зумовлено соціально-культурними і технологічними факторами. Нових підходів та оновлених форматів роботи у сучасному комунікаційно-інформаційному середовищі потребує й такий важливий напрямок роботи бібліотеки, як бібліографічна діяльність.

З метою підвищення професійних компетенцій бібліотечних фахівців 31 травня 2018 р. у бібліотеці відбувся семінар-тренінг «Інформаційно-бібліографічна діяльність публічної бібліотеки» для бібліографів та бібліотекарів обласних, міських, районних бібліотек та публічних бібліотек ОТГ Миколаївської області. Участь у заході взяли 24 особи.

Захід відкрила заступник директора з наукової роботи Моісеєва Н.В., яка у своєму виступі окреслила сучасні підходи до бібліографічної діяльності бібліотек.

У рамках семінару-тренінгу фахівцями обласної бібліотеки було проаналізовано звітну документацію бібліотек щодо інформаційно-бібліографічної діяльності в цілому, а також окремих її напрямків, а саме: довідково-бібліографічного обслуговування, ведення довідково-бібліографічного апарату,  краєзнавчої та видавничої діяльності. Учасникам було надано практичні консультації щодо ведення традиційних краєзнавчих каталогів, краєзнавчих електронних баз даних та зведеного корпоративного каталогу районних ЦБС. Важливим акцентом сучасної інформаційно- бібліографічної діяльності є використання інформаційних технологій у бібліографічному обслуговуванні користувачів. Учасникам були представлені кращі напрацювання вітчизняних та зарубіжних бібліотек, зокрема щодо організації віртуальних служб та ефективних форматів бібліографічного інформування. Фахівцями з інформаційних технологій були надані рекомендації щодо структури та контенту бібліотечного web-сайту та практичні поради щодо використання соціальних мереж як інструменту іміджевого позиціонування бібліотек. На завершення учасники заходу отримали індивідуальні консультації фахівців обласної бібліотеки.

Read more

Про обласний конкурс професійної майстерності публічних бібліотек (сільських) районних централізованих бібліотечних систем та публічних бібліотек об’єднаних територіальних громад «Бібліотека – орієнтир року»

Рейтинг користувача:  / 0

Організаторами обласного конкурсу «Бібліотека – орієнтир року» є управління культури, національностей та релігій Миколаївської обласної державної адміністрації, Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека ім. О. Гмирьова та громадське об’єднання «Миколаївське регіональне відділення Української бібліотечної асоціації».

Метою Конкурсу є: формування успішного іміджу сільських бібліотек-філій районних централізованих бібліотечних систем та публічних бібліотек об’єднаних територіальних громад області, популяризація інноваційних підходів у бібліотечній діяльності, підвищення ефективності та якості інформаційно-бібліотечного обслуговування користувачів та інше.

Конкурс проводиться щороку з 15 травня по 15 серпня за такими номінаціями: «Подія року»; «Інновація року»; «Інтер’єр року».

Участь у Конкурсі підтверджується поданням заявки на участь на електронну пошту: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. . Довідки за телефоном: (0512) 37-31-09.

Підсумки Конкурсу оприлюднюються на офіційних веб-сайтах Бібліотеки, управління культури, національностей та релігій Миколаївської обласної державної адміністрації та громадського об’єднання «Миколаївське регіональне відділення Української бібліотечної асоціації».

Read more

Vyzer O. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.   МОУНБ. Всі права застережено