Четвер, 29 березня 2018Відбулося чергове засідання клубу «Поліглот» за темою «Из дальних странствий возвратясь»

Рейтинг користувача:  / 0

29 березня у секторі документів іноземними мовами відбулося чергове засідання клубу «Поліглот» за темою «Из дальних странствий возвратясь». Перекладачі за специфікою професії завжди багато подорожують, а сучасні умови відкритого світу значно розширюють можливості цих подорожей. Природна допитливість, потяг до нових знань і вражень спонукають членів клубу використовувати будь-яку нагоду, щоб познайомитися з новою країною. Де тільки не доводилося працювати та мандрувати колегам: Польща, Швейцарія, Китай, Росія, Німеччина, Голандія, Норвегія, Швеція, Алжир, Франція, Туреччина! Під час зустрічі член клубу, перекладач Л.П. Гончарук поділилася своїми враженнями від подорожі по далекому Єгипту. Контраст кліматичних умов, культурних надбань та традицій, життєвого устрою і навіть зовнішнього вигляду міст та людей нікого не залишає байдужим. А тисячолітня історія країни з її вічними архітектурними артефактами залишається у пам’яті назавжди.

Приємною несподіванкою для усіх присутніх стало знайомство з відомим миколаївським журналістом та поетом Валерієм Федоровичем Фальовим, який завітав на засідання на запрошення постійного члена клубу Лариси Федорівни Легенької. Діяльність клубу та його постійні завсідники зацікавили журналіста. Сподіваємося на нові зустрічі з прихильниками іноземних мов!

 

Read more

Web-коучинг «БібліоSTUDIES» для бібліотекарів об’єднаних територіальних громад

Рейтинг користувача:  / 0

29 березня для бібліотекарів об’єднаних територіальних громад (ОТГ) був проведений вебінар за темою «Регламентуюча та облікова документація» в рамках проекту web-коучинг «БібліоSTUDIES». Он-лайн заняття провела головний бібліотекар відділу формування фондів Щербина А. В. До вебінару приєдналися 11 бібліотекарів з 9 ОТГ.

Під час заходу учасники ознайомилися із переліком регламентуючих документів публічної бібліотеки ОТГ, розглянули номенклатуру справ бібліотек ОТГ, положення про бібліотеку, типові норми часу на основні процеси бібліотечної роботи, порядок складання посадових інструкцій працівників бібліотек ОТГ та бібліотек-філій. Було акцентовано увагу слухачів на веденні облікової документації (книг сумарного обліку та актів оприбуткування та вилучення), технологічному процесі передачі бібліотечного фонду, визначені заходи щодо встановлення балансової вартості бібліотечних фондів тощо.

Як  методичну допомогу учасники вебінару отримали інформаційні матеріали щодо ведення регламентуючої документації.

Read more

Студія письменницької майстерності «Мистецтво слова»

Рейтинг користувача:  / 0

Студія письменницької майстерності «Мистецтво слова» – це місце, де кожна людина незалежно від освіти та віку познайомиться з теорією літератури, отримає необхідні навички та поради, що допоможуть написати власний твір.

29 березня у рамках роботи студії пройшла зустріч з відомою миколаївською письменницею, переможницею обласного конкурсу «Краща миколаївська книга - 2016» у номінації «Краще видання для дітей та юнацтва» Інесою Завяловою.  Вона є також автором книг для дорослої аудиторії.

На зустрічі були присутні члени студії письменницької майстерності «Мистецтво слова» та учні миколаївської загальноосвітньої школи № 7. Інеса Андріївна презентувала свою книгу «Малинові долини ранкових світанків», розповіла про методику написання казок та створення композиції,  зазначила, що сюжетну лінію можна взяти з повсякденного життя. Письменниця розповіла про походження казки, переплітання фантастичних і реальних персонажів та подій. Гостя подарувала загальноосвітній школі № 7 книги з автографом, а найактивніші учасники заходу отримали пам’ятні подарунки.

Темою наступної зустрічі з Інесою Завяловою стане структура та різновид літературних творів, відбудеться вона 26 квітня о 14.00 у рамках роботи студії.

Read more

Vyzer O. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.   МОУНБ ім.О. Гмирьова. Всі права застережено