червня 2018Четвер, 21 червня 2018

Презентація книги Гебріела Вайнера «Революционный метод быстрого изучения любого иностранного языка»

Рейтинг користувача:  / 0

21 червня у секторі документів іноземними мовами у рамках роботи клубу «Поліглот» відбулася презентація книги Гебріела Вайнера «Революционный метод быстрого изучения любого иностранного языка». Автор книги – 30-річний оперний співак і поліглот, вільно говорить шістьма мовами, які вивчив лише за два роки! Автор розробив власну методику вивчення іноземної мови та представив її у своїй книзі.  Побудована на ігровому навчанні,  авторська методика  дає можливість швидко та максимально ефективно вивчити будь-яку мову.

Під час презентації  увазі учасників були також представлені  книги з фонду сектору на виставці «Інноваційні методи ефективного вивчення іноземних мов».

 

Read more

Середа, 20 червня 2018

«У пошуках дружби і гарного англійського спікера»

Рейтинг користувача:  / 0

Шановні друзі!

 

Бібліотечний  ресурсний центр «Вікно в Америку», факультет іноземної філології запрошують вас 24 червня о 15.30 на перегляд комедійної театральної вистави англійською мовою «У пошуках дружби і гарного англійського спікера».

Події у виставі відбуваються у Лондоні та розповідають про життя студентської молоді. Ви зможете посміятися та почути пісні англійською мовою.  Впевнені, що ця вистава буде корисною як для тих, хто досконало володіє англійською мовою, так і для тих, хто лише розпочинає її вивчення.

Чекаємо на вас у бібліотеці.

 

 

Read more

Барвиста веселка метеликів

Рейтинг користувача:  / 0

Метелики – найкрасивіші створіння природи. Ці істоти нікого не залишають байдужим. Майстрині всього світу намагалися втілити тендітну красу метеликів у різних видах мистецтва, і сьогодні також популярні техніки з виготовлення цих незвичайних комах.

20 червня співробітники Відкритої мобільної бібліотеки запросили мешканців міста на годину знань «Барвиста веселка метеликів». Під час заходу відвідувачі познайомилися  з корисною та цікавою інформацією про цих загадкових представників дивосвіту живої природи. Також гостям було запропоновано змайструвати власноруч метелика-сувенір у техніці «цумамі канзаші».

Увазі присутніх була представлена виставка книг з фондів обласної бібліотеки «У світі живої природи: метелики».

Read more

Відбулася творча зустріч з поетом, музикантом, композитором Віктором Коваленком

Рейтинг користувача:  / 0

20 червня у Миколаївській ОУНБ ім. О. Гмирьова відбулася творча зустріч з Віктором Коваленком – поетом, музикантом, композитором, одним із засновників ансамблю «Зоряний шлях» Баштанського будинку культури, дитячої шоу-студії «Небесні ластівки», клубу «Баштанські барди», поетично-мистецького клубу «Роксолана», членом Національної спілки журналістів України, Спілки самодіяльних композиторів Миколаївщини, лауреатом багатьох всеукраїнських та обласних музичних конкурсів, фестивалів.

Заслужений журналіст України Інга Хоржевська, яка була ведучою вечора, відмітила, що Віктор Коваленко є володарем декількох фестивальних Гран-прі, автором гімну Всеукраїнського фестивалю авторської пісні «Мій рідний край», гімну Баштанки, а також відомої пісні, що присвячена миколаївському футбольному клубу «Миколаїв».

Присутнім були відкриті деякі таємниці з життя та діяльності головного героя зустрічі, зокрема те, що він є ініціатором створення студії звукозапису у рідному місті та активно працює над створенням аматорського музею музичних інструментів, збирає вишиванки та старовинні ужиткові речі.

Гості заходу поринули у чарівний світ поезії та музики Віктора Коваленка, слухаючи вірші «Просто музика», «Присвята мові» та пісні «Зачарований промінь», «Зимовий малюнок» в авторському виконанні. Багато його віршів вже стали відомими піснями й зажили своїм власним «пісенним» життям. Доповнили живе виконання відеокліпи музиканта. Також увазі учасників зустрічі були представлені поетичні напрацювання автора – книги «Зачарований промінь», «Життя моє – пісня», «Трояндовий світ», «Найдорожче…».

У заході взяли участь музиканти, журналісти, представники закладів культури, друзі та знайомі пісняра. Зі словами подяки до автора звернулися спортивний журналіст, співавтор творчого проекту зі створення пісні, присвяченої МФК «Миколаїв», Сергій Розумяк та бард Віктор Білоног.

Read more

Вівторок, 19 червня 2018

Пізнавальна краєзнавча гра «Мандруємо Миколаєвом»

Рейтинг користувача:  / 0

19 червня відвідувачі Відкритої мобільної бібліотеки отримали унікальну можливість мандрувати містом, не виходячи із Каштанового скверу. Присутні отримали карту Миколаєва, фішки-об’єкти, визначили  цікаві маршрути (історичний, дитячий, культурно-дозвіллєвий). А щоб «відвідати» певне місце, потрібно було розгадати завдання та відповісти на запитання, що підготували бібліотекарі.

Так, учасники розшифровували ребуси, анаграми, акровірші, співали гімн міста, розглядали старі листівки та порівнювали їх із сучасними краєвидами, проходили лабіринти. У такій ігровій формі діти та дорослі відкрили для себе таємниці Яхт-клубу, Флотського бульвару, «Народного саду» та багатьох вулиць Миколаєва, відвідали театри, музеї, дитяче містечко «Казка», зоопарк. Прикрасою краєзнавчої мандрівки стала книжкова виставка «Мандруємо Миколаєвом».

У кінці заходу кожен учасник отримав пам’ятний приз – медаль «Учаснику пізнавальної краєзнавчої гри «Мандруємо Миколаєвом» та прапорець із висловлюванням про Миколаїв.

 

Read more

Понеділок, 18 червня 2018

Хроніка культурного життя Миколаївської області за травень 2018 р.

Рейтинг користувача:  / 0

 

УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ, НАЦІОНАЛЬНОСТЕЙ ТА РЕЛІГІЙ

МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

 

ОБЛАСНА УНІВЕРСАЛЬНА НАУКОВА БІБЛІОТЕКА

ІМ. О.ГМИРЬОВА

 

ХРОНІКА

КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ЗА ТРАВЕНЬ 2018 р.

Read more

Четвер, 14 червня 2018

«Паперові фантазії»

Рейтинг користувача:  / 0

Сьогодні дуже популярні техніки з виготовлення незвичайних виробів з паперу – квілінг, орігамі, айрис-фолдинг.

14  червня у рамках роботи Відкритої мобільної бібліотеки співробітники бібліотеки запропонували відвідувачам ще один вид паперопластики – торцювання, що дозволяє створювати об’ємні та яскраві композиції. Гості заходу із задоволенням вчилися майструвати сонечко-сувенір, опановуючи нову техніку.

На заході також була представлена виставка книг з відповідної тематики, що дасть натхнення для втілення власних паперових фантазій.

 

Read more

Середа, 13 червня 2018

Поспішаймо творити добро!

Рейтинг користувача:  / 0

13 червня така знайома усім мобільна бібліотека перетворилася на школу гарних манер, де її слухачам був запропонований урок гарної поведінки «Поспішаймо творити добро!». Під час символічного заняття учні дізналися про походження чарівного слова «етикет», освоїли головні правила людяності – бути уважними до інших, прислухатися до чужих потреб, шанобливо ставиться до старших, прислухатися до чужої думки та ін.

Пізнавальна вікторина «Чарівні слова» та весела гра «Не помились, будь ласка!» дозволили учням своєрідної школи закріпити матеріал та отримати надзвичайне задоволення від можливості збагатити свої знання.

Увазі усіх присутніх була представлена виставка книг «Добрі манери для дам і кавалерів», що розкрила секрети сучасного етикету.

Read more

Вівторок, 12 червня 2018

Інформаційна година «Збережемо природу разом»

Рейтинг користувача:  / 0

Нас вражають простори Землі, гори, казкові ліси, стрімкі ріки. На сьогодні в Україні нараховується 13 заповідників, 2 національні парки, 4 заповідно-мисливських господарства, понад 1500 державних заказників та близько 4000 заповідних об’єктів. Але техногенні катастрофи та варварське ставлення людей до природи можуть привести до того, що уся ця краса може стати небезпечною для всього живого або навіть раптом зникнути.

12 червня на майданчику Відкритої мобільної бібліотеки співробітники відділу наукової інформації і бібліографії провели інформаційну годину «Збережемо природу разом», учасники якої дізналися про сучасні проблеми збереження і захисту природи та погодилися з тим, що наша Земля потребує турботи і захисту.

Увазі присутніх були запропоновані найцікавіші видання з фонду обласної наукової бібліотеки про заповідні місця Миколаївщини – Чорноморський біосферний заповідник, національні природні парки: «Бузький Гард» (регіональний ландшафтний парк «Гранітно-степове Побужжя») та «Білобережжя Святослава» (регіональний ландшафтний парк «Кінбурнська коса»), природний заповідник «Єланецький степ», ландшафтні парки «Приінгульський» та «Тилігульський». Учасники пізнавальної екологічної вікторині показали непідробну зацікавленість тематикою заходу та отримали заохочувальні призи за вірні відповіді.

Read more

Понеділок, 11 червня 2018

Відбулося чергове засідання краєзнавчого клубу «БібліоКліо»

Рейтинг користувача:  / 0

11 червня відбулося чергове засідання краєзнавчого клубу «БібліоКліо», учасниками якого стали відомі миколаївські науковці, краєзнавці та викладачі історії ЗОШ районів – слухачі Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Начальник управління державної інспекції по охороні пам’яток культури в Миколаївській області С. М. Яценко розповів про серію каталогів-довідників усіх районів Миколаївської області «Пам’ятки археології...», що використовуються у роботі в органах місцевого самоврядування, при викладанні історії, краєзнавства і необхідні для збереження пам’яток історії нашого краю.

Кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Державної інспекції по охороні пам’яток культури в Миколаївській області І. О. Снитко, один з авторів-упорядників ряду видань про життя і діяльність відомих в Україні археологів краю, зупинився на серії книг «Миколаївські археологи», що були видані протягом 2017–2018 рр. видавництвом «Яслав».

Відомий краєзнавець О. М. Шарафанов приділив увагу історіографічним дослідженням різних періодів історії, особливостям виховання самосвідомості та ідентичності миколаївців. Він ознайомив присутніх з історико-краєзнавчою книгою «Миколаївщина козацька» (одним з авторів якої є), що стала кращою миколаївською книгою 2018 р. на XІІ обласному конкурсі «Краща Миколаївська книга».

Кандидат медичних наук, доктор історичних наук, професор кафедри природничо-математичної освіти Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, автор праць з історії медицини на Миколаївщині В. С. Єрмілов розповів про свої наукові дослідження останніх років, що заповнюють прогалини в історії регіону щодо медичного страхування, діяльності лікувальних курортів та громадської медицини на території Півдня України. Науковець поділився з присутніми своїми планами на майбутнє щодо написання книги з історії медицини нашого краю до 1917 р. та біографічного словника присвяченого людям, пов’язаних з медициною Миколаївщини.

Read more

Vyzer O. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.   МОУНБ ім.О. Гмирьова. Всі права застережено