Четвер, 07 листопада 2019Тренінг «Медійна грамотність для людей поважного віку» на базі міського територіального центру соціального обслуговування Центрального району

Рейтинг користувача:  / 0

7 листопада у рамках реалізації проекту «Медійна грамотність для людей поважного віку» фахівці Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки провели тренінг для людей поважного віку на базі міського територіального центру соціального обслуговування Центрального району. Даний проект ініційований та реалізується громадською організацією «Центр Поділля-Соціум» за підтримки проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Медійна програма в Україні».

Під час тренінгу учасники проаналізували своє медіаполе, зосередилися на тлумаченні таких понять, як пропаганда, фейки, маніпуляція, критичне мислення, попрацювали в групах та практикувалися відрізняти справжні новини від фейкових. Підопічним центру були презентовані інформаційні продукти: гра «Медіаграмотна місія» (IREX, Академії української преси та StopFake), збірник вправ з медіаграмотності «Медіанавігатор» (Академії української преси, громадської організації «Детектор медіа»). Усі присутні отримали посібник «Карта медійної грамотності для людей поважного віку».

Реалізація даного проекту привертає увагу до проблеми потенційної маніпуляції серед людей поважного віку, допомагає їм оцінювати інформацію та усвідомлювати її однобокість, тобто стати ще більш медіаграмотними!

Read more

У бібліотеці відбувся освітній неформальний курс цільового призначення за темою «Оцінка ризиків безпеки ресурсів інформаційних систем»

Рейтинг користувача:  / 0

7 листопада у бібліотеці відбувся освітній неформальний курс цільового призначення за темою «Оцінка ризиків безпеки ресурсів інформаційних систем», організований Миколаївським науково-навчальним центром освіти дорослих. Підставою проведення даного освітнього курсу стали відповідні положення  законів України «Про освіту» та «Про професійний розвиток працівників». Навчання проводилося з метою підвищення обізнаності та компетентності працівників у галузі знань «Інформаційні технології».

Участь у навчанні взяли начальники служб та відділів, програмісти та комп’ютерні фахівці провідних підприємств Миколаєва і Херсона, які відповідають за підтримку інформаційних ресурсів. Фахове висвітлення теми навчального курсу провів кандидат технічних наук, докторант Національної Академії Наук Сергій Феодосійович Гончар. На неформальному курсі зі слухачами були проведені лекційні заняття з теорії  аналізу й оцінювання ризиків та ознайомлення  з  ризик-менеджментом за стандартом ISO 27001. На практичному занятті з фахівцями підприємств розглядалися практичні ключові питання огляду інструментальних засобів з аналізу, оцінювання й управління ризиками. Значна увага приділялася методиці оцінювання ризиків безпеки ресурсів інформаційних систем та розробці корпоративної методики аналізу та оцінки ризиків. При  проведенні співбесід зі слухачами кожному надавалися пропозиції щодо вирішення окремих власних проблем і питань з організаційного, апаратно-програмного та кадрово-функціонального забезпечення під час обслуговування ресурсів інформаційних систем у промисловців і підприємців. По закінченні курсу за результатами співбесіди слухачі склали залік та отримали свідоцтво державного зразку. Захід став черговим продовженням діяльності бібліотеки у рамках проекту з неформальної професійної освіти.

Read more

Відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція за темою «Участь бібліотек у збереженні культурної спадщини та відновленні історичної пам’яті народу»

Рейтинг користувача:  / 0

7 листопада на базі Національної історичної бібліотеки України відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція за темою «Участь бібліотек у збереженні культурної спадщини та відновленні історичної пам’яті народу», що проходила у рамках П’ятих краєзнавчих читань пам’яті академіка Петра Тронька. Конференція розпочалася з урочистого пленарного засідання, на якому колектив Національної історичної бібліотеки України привітали з 80-річчям з часу заснування. Кращі фахівці бібліотеки отримали відзнаки та грамоти за здобутки у професійній діяльності.

Робота конференції проходила у форматі секцій. Завідуюча відділом документів і наукових розвідок з питань краєзнавства Трокай А. А. взяла участь у роботі секції «Бібліотеки – хранителі документальної пам’яті» та представила доповідь «Роль сучасної бібліотеки у розвитку регіонального туризму».

Захід об’єднав фахівців різних сфер та сприяв обміну досвідом.

 

Read more

«Хеловін-вечірка»

Рейтинг користувача:  / 0

7 листопада у рамках відзначення американського свята Хеловін в Інформаційно-ресурсному центрі міжнародного партнерства відбуласяігрова сесія, лідером якої була учасниця програми Fullbright, викладачка кафедрианглійської філології Інституту філології Чорноморського національного університету імені Петра Могили Соня Геба. У заході взяли участь активні відвідувачі бібліотеки та центру.

На початку вечірки учасники дізналися про історію та традиції святкування Хеловіна в Америці та інших англомовних країнах,переглянули та обговорили декілька тематичних відеороликів.

Присутні взяли участь у бліц-вікторині «Хеловін» та грі «Вірю-не вірю», під час якихзгадали різноманітні цікаві факти про це свято. Гості ігровоїсесії представили та взяли участь у конкурсі костюмів.

Read more

У бібліотеці відбувся захід – історична панорама «Довгий шлях до об’єднання»

Рейтинг користувача:  / 0

7 листопада у бібліотеці відбувся захід – історична панорама «Довгий шлях до об’єднання», присвячений знаковій події в історії Німеччини – падінню Берлінської стіни.

Присутні на заході студенти МНАУ імені В.Сухомлинського, Миколаївського політехнічного коледжу, користувачі бібліотеки переглянули документальне відео про події листопада 1989 р. та здійснили віртуальну прогулянку вздовж Берлінського муру.

Спеціальний гість заходу, керівник Миколаївського обласного центру німецької культури Дмитро Цегельний розповів про причини та історію побудови Берлінської стіни та нагадав про цікаві артефакти культурної спадщини після її падіння. 

На виставці були представлені книги та періодичні видання з фонду бібліотеки, присвячені історії Німеччини від часів Другої світової війни до сьогодення.

 

Read more

Як нас знайти!

Vyzer O. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.   МОУНБ. Всі права застережено