Середа, 05 травня 2021
Пройшла онлайн-лекція «Невідомі сторінки подвигу десанту К. Ф. Ольшанського»
- Article Details
- Category Новини
Щороку навесні миколаївці збираються біля меморіалу героям-ольшанцям для вшанування їхньої пам’яті. Десант першим у березні 1944-го прорвався до Миколаєва і розпочав бойову операцію для забезпечення успішного просування частин, які наступали з фронту. Незважаючи на величезні втрати під час дводобової кровопролитної битви, воїни з честю виконали завдання. Місто вистояло і продовжило жити, свято оберігаючи пам'ять про своїх героїв для майбутніх поколінь.
Проте історія війн знає не тільки видатні перемоги, а й чимало трагедій, історичних помилок, що обумовлені різними обставинами.
5 травня бібліотека у рамках вільного університету «Розсекречені історії» виступила організатором онлайн-лекції «Невідомі сторінки подвигу десанту К. Ф. Ольшанського». Начальник відділу інформації та використання документів державного архіву Миколаївської області Марина Мельник розповіла про подвиг героїв-десантників та розкрила деякі таємниці та недомовки щодо звільнення Миколаєва від фашистських загарбників.
Read more
14-томник творів Лесі Українки
- Article Details
- Category Новини
Говорячи про книги з фондів Миколаївської ОУНБ, ми часто зазначаємо їхню унікальність. І це не є рекламним слоганом. Судить самі, як ще можна описати 14-томник творів Лесі Українки, яку днями одержала наша бібліотека від Державної установи «Український інститут книги»?
Це перше повне академічне зібрання творів Лесі Українки, до якого увійшли всі тексти письменниці, знайдені на сьогодні. Відновлено фрагменти й матеріали, вилучені цензурою в попередніх виданнях. Додано розлогі текстологічні, історико-літературні та інші коментарі.
Ініціатива реалізації цього проєкту, присвяченого 150-річчю поетеси, належить Міністерству культури та інформаційної політики України. Над підготовкою видання працювало понад 30 найкращих фахівців з її творчості з Волинського національного університету імені Лесі Українки, а також інших закладів вищої освіти та академічних установ Львова, Чернівців, Рівного, Житомира, Острога, Києва. З початку 2020 р. до проєкту долучився й Український інститут книги.
Попри всі негаразди, пов’язані з пандемією, перерозподілом коштів у держаному бюджеті тощо, це видання вийшло саме таким, як планувалося від самого початку, і тепер є взірцем підходу то вивчення та репрезентації творів Лесі Українки як на рівні нашої країни, так і на міжнародному, що вже визнано провідними літературознавцями світу.
Отже, найповніше зібрання творів Лесі Українки, включаючи її епістолярний доробок, вже на полицях обласної бібліотеки і чекає на своїх читачів.
Read moreГенрик Сенкевич
- Article Details
- Category Новини
Історичними романами легендарного польського письменника Генрика Сенкевича книголюби зачитуються і по сьогоднішній день. Класик польської літератури, лауреат Нобелівської премії з літератури 1905 року «за видатні заслуги в області епосу», почесний академік Петербурзької академії наук, Генрик Сенкевич був блискучим історичним романістом. Своєю творчістю він підіймав національний дух поляків і знайомив весь світ з традиціями, звичаями та історією рідного краю – «Щастя завжди там, де людина його бачить», писав він у романі «Камо грядеши».
5 травня 2021 р. виповнюється 175 років від дня його народження. Видатний романіст дуже рано почав літературну діяльність, але відомим став з 1876 р., коли, подорожуючи по Америці, почав надсилати звідти подорожні нариси, кореспонденції, новели, сповнені художньої правди і гумору.
З цікавих фактів про письменника:
• у 1900 р. з нагоди 50-річчя Папа Римський надіслав йому вітання;
• на 25-річчя літературної діяльності співвітчизники зібрали гроші і подарували метру маєток;
• у нього було три шлюби і всі три жінки мали ім’я Марія;
• письменник багато подорожував, об’їхав усю Європу, здійснив довгу подорож по Америці, побував у Єгипті та в Занзібарі.
• «Свобода – це право робити що хочеш, та заважати іншим робити те, що хочуть вони», – писав Генрик Сенкевич.
З творами видатного польського письменника як українською, так і польською мовами можна ознайомитися у @Миколаївській універсальній науковій бібліотеці.
Read moreЯк нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено