Вівторок, 29 жовтня 2024
Висловлюємо щиру подяку Олександру Полякову за подаровані літературно-художні видання!
- Article Details
- Category Новини
Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека висловлює щиру подяку Олександру Полякову, миколаївському поету, члену Національної спілки журналістів України, за подаровані літературно-художні видання!
Фонд відділу обслуговування користувачів поповнився двома англомовними книгами.
Роман Зої Хеллер «Віруючі» (Penguin Books, 2009) написано у жанрі «сімейної саги». У книзі зображено життя звичайної нью-йоркської родини, члени якої не мають між собою нічого спільного, але після смерті батька сімейства, стиль життя членів сім'ї кардинально змінюється.
Роман Джона Гріна та Девіда Левітана «Вілл Грейсон, Вілл Грейсон» (Penguin Books, 2013) – є бестселером за версією американської газети «Нью-Йорк Таймс». Це історія про життя двох підлітків з однаковими іменами, але різними долями. Головні герої стають близькими друзями, на них чекає безліч пригод. Кожна сторінка книги наповнена романтикою, гумором та емоціями.
Впевнені, що ці видання неодмінно знайдуть свого читача.
Запрошуємо почитати!
#Книжкові_Новинки_МОУНБ #читатимодно #люблючитати #Книжкові_Дарунки_МОУНБ #даруй_книгу
Read more
Лауреат Нобелівської премії з літератури 1984 р. Ярослав Сейферт (1901-1986)
- Article Details
- Category Новини
Поет Ярослав Сейферт (1901-1986) – єдиний чеський лауреат Нобелівської премії з літератури. Його вірші вважаються вершиною чеської лірики. Сам поет писав: «Мова поезії – це не лише можливість говорити з людьми до душі, це ще притулок, де ми ховаємося від небезпек, які часом навіть боїмося назвати».
Я. Сейферт не здобув навіть середньої освіти, але наполегливо навчався сам. Наприкінці Першої світової війни працював у газеті «Руде право» як професійний журналіст. У 1920 p. Ярослав Сейферт увійшов до об’єднання літераторів і художників «Деветсил», з яким пов’язують виникнення чеської авангардної течії – поетизму. У 1921 р. опублікована перша збірка віршів Сейферта «Місто в сльозах». Пізніше з’явилися збірки «Сама любов» (1923), «Медовий місяць» (1925), «Соловейко погано співає», (1926), «Поштовий голуб» (1929).
Сейферт був учасником найважливіших подій історії своєї країни у минулому столітті. У травні 1945 р. був мало не розстріляний нацистами під час Празького повстання. У 1956 р. на ІІ з’їзді Спілки письменників Чехословаччини виступив з промовою на захист свободи творчості. У 1969 p. був обраний президентом Спілки письменників Чехословаччини та через рік звільнився через відмову прийняти цензурні обмеження. У 1977 р. Я. Сейферт поставив свій підпис під Хартією прав людини, що засуджувала арешти чеських письменників.
У своїх збірках «Яблуко з подолу» (1933), «Руки Венери» (1936), «В світлому одязі» (1940), «Кам’яний міст» (1944), «Каска із глини» (1945), «Вікторка» (1950), «Моцарт у Празі» (1951), «Прага» (1958) Я. Сейферт порушував різні теми – від засудження війни і до кохання.
У 1984 р. Я. Сейферта було відзначено Нобелівською премією «за поезію, яка позначена свіжістю, почуттям і багатою уявою й свідчить про незалежність духу й різнобічність людини». З нагоди присудження премії, Шведська академія написала: «Він уособлює собою свободу і творчий запал... Його метод – зображати і відчувати в житті та світі те, що не піддається ні політичному, ні будь-якому іншому догмату та диктату».
Пропонуємо до вашої уваги вірш Я. Сейферта «Водостік» у перекладі українського поета, перекладача, літературознавця Івана Прокоф’єва:
Кипить вино грози,
стіка з небес шумисто
на утилітаризм
гонористого міста.
А водостік, старий
Read moreВидавництво «Бібколектор» видало нову книгу Ірини Вовк «Рубаки на «корчах»
- Article Details
- Category Новини
2024 року харківське видавництво «Бібколектор», видало нову книгу Ірини Вовк «Рубаки на «корчах», присвячену сучасним героям України, які на «нулі» ціною власного життя захищають суверенітет нашої держави.
До книги увійшли тридцять історій-спогадів звичайних хлопців та дівчат з передової про пережиті ними важкі бої, оточення, вдалі й не дуже наступи, а ще про друзів, сім'ї, побратимів. Всі ці історії авторка записувала під час своєї роботи волонтеркою, коли разом з необхідною амуніцією доправляла на фронт «корчі» (старі авто, пригнані для військових з Європи).
«У цій книжці – вояки і воячки, про яких не часто згадують ЗМІ. Це не генерали і не командувачі армією, це прості хлопці і дівчата: медики, розвідники, штурмовики, оператори дронів, артилеристи, піхотинці, протиповітряні оборонці, які просто воюють. Беруть та й роблять свою справу – те, що вміють. Я їх тут назвала рубаками, синонімом до вояків, але, як на мене, ще потужніше, з акцентом на вмілість та майстерність воювати і завзяття йти першими», – пише авторка у передмові до книги.
Авторка видання, Ірина Вовк, є українською письменницею-документалісткою, очільницею Благодійного фонду «24». Як військова журналістка та волонтерка, вона є безпосередньою учасницею російсько-української війни, оскільки ще з 2014 року постійно перебуває в зоні бойових дій, фіксуючи російські злочини та допомагаючи українським військовикам. Письменниця здобула визнання після виходу книг про бійців АТО: «Ізоляція. Таємні в’язниці Донбасу в оповідях врятованих від тортур та смерті» (Харків: Видавництво Фоліо, 2020), трилогії «На щиті. Спогади родин загиблих воїнів» (Харків: Видавництво Фоліо, 2020), дилогії «Донецький аеропорт. Справжня історія» (Харків: Видавництво Фоліо, 2022).
Видання від Український інститут книги, що поповнило фонди Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека та ще 49 бібліотек Миколаївщини, призначене історикам та усім, хто цікавиться цією темою.
#УІК #МиколаївськаОУНБ #КультурноМистецькийПроєкт2024
Read more
Понеділок, 28 жовтня 2024
Відбувся вебінар «Промоція читання: досвід українських бібліотек» для фахівців публічних бібліотек територіальних громад Миколаївської області
- Article Details
- Category Новини
29 жовтня у рамках вебкоучингу «БібліоSTUDIЕS» відбувся вебінар «Промоція читання: досвід українських бібліотек» для фахівців публічних бібліотек територіальних громад Миколаївської області.
Спікерка заходу – завідуюча відділом обслуговування користувачів Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека Олександра Аляпіна – ознайомила учасників заходу зі стратегіями розвитку читання, розповіла про різноманітні методики та форми проведення заходів, реалізацію проєктів, програм, що спрямовані на популяризацію читання. Детальніше розповіла про такі форми заходів з популяризації читання, як бібліомарафон, буккросингова ініціатива, квест, віртуальна подорож, флешмоб тощо. Висвітлила питання ефективності використання соціальних мереж як інструменту промоції книг та читання. Представила учасникам локальні проєкти, що забезпечують доступність культурного продукту для людей з інвалідністю.
Наприкінці заходу спікерка надала поради, що спрямовані на покращення проведення соціокультурних заходів бібліотеки.
Read moreЯк нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено