П'ятниця, 04 квітня 2025
Світова спільнота відзначає Міжнародний День Інтернету
- Article Details
- Category Новини
Щорічно, 4 квітня світова спільнота відзначає Міжнародний День Інтернету. Це свято було започатковано Римським Папою Іоанном Павлом II, який у 1998 р. визнав всесвітню мережу енциклопедією людського знання. Тому її покровителем було обрано святого Ісидора Севільського, який у своїй історії-енциклопедії «Etymologiae» застосував систему перехресних посилань, що віддалено нагадує сучасні гіперпосилання.
Цей день нагадує нам про важливість доступу до інформації та можливостей для всіх людей незалежно від їхнього місця проживання, соціального статусу чи економічного стану.
Друзі, пропонуємо вам ознайомитися з виданням з фонду Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека. У книзі «Як я була ботом» (Київ : Видавництво "Комора", 2019) українська письменниця та журналістка Юлія Смаль розповідає про історію винайдення мережі «Інтернет», про найпоширеніші маніпуляції у медіа, інформаційні війни та вплив цих технологій на людську психіку. «..брехня й маніпуляції – це засіб роботи з масами. Нам ллють у мізки інформацію й дезінформацію, тролі створюють картинки і кумедні відео, які ми поширюємо, підтасовують результати статистичних досліджень…» – відзначає письменниця. Авторка декілька років працювала у «всесвітній павутині» так званим «ботом» та ділиться досвідом активної інтернет-користувачки та власним дослідженням про маніпулювання громадською думкою.
Книга буде корисна усім бажаючим, адже пані Юлія детально розказує як зберегти здоровий глузд в умовах соціальної віртуальної реальності та надає поради як дотримуватися інформаційної гігієни у всесвітній мережі Інтернет.
Запрошуємо до читання!
#Календар_МОУНБ #Свята #ВизначніДні #Вітання #Календар #ВизначніДати #Відзначаємо
Read more
Виставка космообразів «Дорога радості з Оленою Зарлін»
- Article Details
- Category Новини
4 квітня в артпросторі «Галерея у бібліотеці» Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека відбулося відкриття виставки творів художниці, поетеси Олени Зарлін.
Експозиція творів під назвою «Дорога радості з Оленою Зарлін» викликає особливе відчуття радості, спокою, рівноваги – те, що так необхідне миколаївцям і гостям нашого міста під час війни. Життєстверджуючий настрій живопису пані Олени знаходить відгук у багатьох серцях, мабуть, саме тому її прийшли привітати з відкриттям виставки багато друзів: музикантів, поетів. Програма заходу була дуже насиченою музикою, віршами, теплими побажаннями, висловами та відгуками шанувальників мистецтва про творчість мисткині.
Нікого не залишили байдужими пісні у виконанні актриси театру і кіно Тетяни Лавської, керівниці клубу авторської пісні «Біла ворона» Оксани Шевченко, співачки Марії Тафтай. Пролунали також звукозаписи пісень композитора Ірини Мартиненко на вірші Олени Зарлін у виконанні заслуженого артиста України Олександра Сичова «Політ душі» та «Ольвіополіс». Рядки власної поезії присвятив Олені Зарлін поет, член Національної спілки письменників України Аркадій Суров. Власним сприйняттям творчості художниці поділилися керівник творчого поетичного об’єднання «Стапель» Юрій Державін, композитор Ірина Мартиненко та ще багато-багато друзів.
Дуже цікаво було почути від самої художниці про джерела її натхнення. Її особливий, насправді космічний масштаб мислення знайшли відображення у темах, сюжетах, образах живопису мисткині. Олена пише у власній авторській манері, для якої притаманна присутність об’ємних декоративних елементів і особлива життєстверджуюча атмосфера.
Експонування творів Олени Зарлін триватиме до 16 квітня, запрошуємо відвідати виставку яскравих, талановитих та надихаючих на радість, добро та світле світосприйняття творів художниці.
Read moreЧетвер, 03 квітня 2025
Лауреат Нобелівської премії з літератури 2011 р. Тумас Транстремер (1931-2015)
- Article Details
- Category Новини
Найвідоміший у світі шведський поет XX століття Тумас Транстремер (1931-2015) став лауреатом Нобелівської премії з літератури у 2011 р. Свою творчість він відносив до «широкої традиції, яку можна назвати модернізмом у поезії… Поезія для мене – протилежність загальноприйнятим, звичним способам взаємодії з реальністю».
Транстремер здобув середню освіту в Південній латинській школі в Стокгольмі і отримав диплом лікаря-психолога в Стокгольмському університеті в 1956 р. Додатково вивчав історію релігії, історію літератури та музику. Тривалий час працював лікарем-психологом у в’язниці для неповнолітніх, потім – з інвалідами, які втратили працездатність унаслідок трудового каліцтва.
У 1954 р. була опублікована перша збірка митця «17 віршів», у якій, за висловом критиків, образи буквально вистрибували зі сторінок юного генія. Наступними були збірки «Тайни на шляху», «Незавершене небо», «Звуки й сліди», «Той, хто бачить у темряві», «Стежки», «Східні озера», «Бар’єр істини», «Пустельний майдан», «Живим і мертвим», «Траурна гондола», «Велика таїна» та автобіографія «Спогади споглядають на мене».
«Поезія Транстремера пахне свіжим вітром із моря, польовими квітами, хвоєю, горобиною, снігом. Цих запахів дуже багато, тому що в його творах природа присутня незмінно. Водночас є й запахи міста – метрополітену, кави, газет», – писала українська поетеса і перекладачка Юлія-Ванда Мусаковська.
Улюбленими поетичними формами Тумаса Транстремера були верлібри, вірші у прозі та хайку.
Read moreЯк нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено