Середа, 09 квітня 2025
Пропонуємо ознайомитись з освітнім серіалом Національної освітньої платформи Дія.Освіта «PON: інтернет без електрики понад 72 години»
- Article Details
- Category Новини
Регіональний тренінговий центр Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека пропонує ознайомитись з освітнім серіалом Національної освітньої платформи Дія.Освіта https://osvita.diia.gov.ua/ «PON: інтернет без електрики понад 72 години» https://osvita.diia.gov.ua/.../pon-internet-access...
Цей освітній серіал знайомить з перевагами оптоволоконної інтернет-технології PON, завдяки якій інтернет може працювати до 72 годин під час знеструмлень. Ви дізнаєтесь про те, як побудована інфраструктура PON, про особливості роботи технології. Отримаєте рекомендації, як вибрати провайдера, обладнання та уникнути типових помилок при підключенні, а також ознайомитесь з корисною інформацією про розрахунки початкових і щомісячних витрат на під'єднання, з порадами щодо економії. А ще дізнаєтесь про перспективи працевлаштування з вимогами та навчанням для підключення оптоволоконного інтернету.
Цей серіал буде цінним для тих, хто хоче мати вдома стійкий інтернет попри все, або дізнатися більше про перспективну професію в сфері зв`язку.
Освітній серіал був створений у межах проєкту «Підтримка цифрової трансформації», за сприяння USAID і UK Dev для платформи Дія.Освіта, за фінансової підтримки Програми допомоги з міжнародного розвитку від Уряду Великої Британії. Серіал складається з 17 серій та фінального тесту.
Користуйтеся з користю!
Read more
90 років з дня народження Тамари Коломієць
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України
9 квітня виповнюється 90 років з дня народження Тамари Коломієць — української поетеси і перекладачки. Її щирий, добрий і довірливий голос звучав зі сторінок «Малятка», «Барвінка», «Веселки» — і залишився у пам’яті багатьох як символ тепла, ніжності та любові до рідного слова.
Народилася Тамара Опанасівна у місті Корсуні-Шевченківському. Дитинство її було непростим: війну вона зустріла зовсім малою, а виховувала дівчинку бабуся Ганна, яка знала напам’ять майже весь «Кобзар» і передала онуці любов до української мови, пісні, казки й поезії. Вже до школи Тамара вміла читати й пробувала римувати — спочатку для молодшого брата, згодом і для широкого читацького загалу.
Після школи на Черкащині Тамара вступила на факультет журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, де поруч з нею навчались Василь Симоненко, Валерій Близнець, Микола Сом. Вже у 21 рік вона видала першу поетичну збірку «Пролісок», а підтримали її тоді такі майстри, як Максим Рильський і Михайло Стельмах.
Тамара Коломієць — авторка десятків збірок дитячих віршів, казок, лічилок, зокрема «Жмурки», «Пісенька про гнома», «Дощик-накрапайчик», «Починаються дива». Вона була ще й талановитою перекладачкою — завдяки їй українською заговорили герої Астрід Ліндґрен, Еліаса Льонрота, Самуїла Маршака.
Літературній роботі вона присвятила понад 50 років і для шістьох онуків створила цілу «абеткову бібліотечку».
За її творами ставили спектаклі, складали пісні, а деякі рядки давно розійшлися на цитати. І хоч самої Тамари Коломієць вже немає серед нас, її вірші продовжують жити. Бо справжня поезія — як дитинство: залишається з нами назавжди.
На квест-гру «За лаштунками книгосховища» завітали студенти Mykolayiv National Agrarian University (MNAU)
- Article Details
- Category Новини
9 квітня до Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека на квест-гру «За лаштунками книгосховища» завітали студенти Mykolayiv National Agrarian University (MNAU).
Опинившись у замкненому книгосховищі в оточенні «бібліостраховиськ», учасники розгадували логічні загадки, складали пазли, розв’язували ребуси та шаради.
Діти добре попрацювали в команді та, впоравшись з усіма завданнями, вибралися з книгосховища і потрапили до Музею книги, де познайомились з раритетними виданнями.
Також для гостей була проведена оглядова екскурсія бібліотекою, під час якої учні дізнались не тільки про її послуги та фонди, а й почули цікаві факти, пов’язані з історією установи.
Бажаєте випробувати свої сили у проходженні квест-гри «За лаштунками книгосховища» чи зацікавила оглядова екскурсія - звертайтеся за телефоном (0512) 37-34-20.
Read more«Якими ми були 1000 років тому?»
- Article Details
- Category Новини
9 квітня в Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека відбулося чергове засідання розмовного клубу української мови «СловоТворення». Цього разу темою для обговорення стало питання: «Якими ми були 1000 років тому?»
Модератори заходу представили коротку історичну довідку про слов’ян - найбільшу в Європі етномовну групу, до якої належать і українці. Основою для розмови стали книги з фонду бібліотеки.
Найбільшу зацікавленість учасників викликали видання:
-«Історія цивілізації. Україна» (Харків: Видавництво Фоліо, 2020);
-«Terra Ucrainica. Історичний атлас України і сусідніх земель» Д. Вортмана, Я. Гордієнка, М. Майорова (Харків: Видавництво "КСД", 2018).
Особливо жваве обговорення викликала карта слов’янських племен Х століття, що представлена в атласі Terra Ucrainica. Учасники також звернулися до витоків слов’янської писемності - старослов’янської мови, створеної у 860-х роках братами-просвітителями Кирилом і Мефодієм на основі солунсько-македонського діалекту староболгарської мови. Завдяки книзі О. І. Леута «Старослов’янська мова» (Київ: Центр навчальної літератури, 2007) вдалося простежити етимологію низки цікавих слів. Присутні дізналися, що слово «варь» означало спеку, «форь» - данину, «опона» - завісу, «драга» - долину, «вазнь» - щастя, а «ближика» - родича. Серед них були слова, які і до сьогодні зберегли своє значення: «благо» - добро, «бездна» - безодня, «глаголати» - говорити та багато інших.
Зустріч стала чудовою нагодою поєднати мовну практику з пізнанням маловідомих сторінок нашої історичної минувшини.
Під час наступного заняття, яке відбудеться 16 квітня, напередодні Великодня, поговоримо про писанки, а саме про символіку кольорів і орнаменту.
Чекаємо на вас щосереди о 12.00 у Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека.
Приєднуйтеся до «СловоТворення» і вивчайте мову із задоволенням у колі однодумців!
Read moreВівторок, 08 квітня 2025
Висловлюємо щиру подяку Валерію Єрмілову та Ірині Гудим за подаровані примірники науково-популярного видання «Нариси миколаївської старовини» (Миколаїв, 2024)
- Article Details
- Category Новини
Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека висловлює щиру подяку доктору історичних наук, кандидату медичних наук, краєзнавцю, почесному читачу бібліотеки Валерію Єрмілову та видавчині, доброму другу бібліотеки Ірині Гудим за подаровані примірники науково-популярного видання «Нариси миколаївської старовини» (Миколаїв, 2024).
У фонді бібліотеки зберігаються роботи таких відомих миколаївських краєзнавців, як Ю. Крючков, О. Ковальова, В. Чистов, В. Чуніхін, В. Щукін та ін., проте ще багато сторінок з історії нашого краю не відкрито.
В. С. Єрмілов при підготовці своєї книги використовував архівні матеріали, відомості з книг та періодичних видань Миколаєва до 1917 р., відшукуючи досі невідомі факти з історії нашого міста. Автору вдалося віднайти непересічні події та маловідомі факти з повсякденного життя різних верств населення нашого міста, дослідити його злочинний світ та ін. Впевнені, що нова книга не залишить вас байдужими! Запрошуємо почитати!
#Книжкові_Новинки_МОУНБ #історія_Миколаєва #читай_українською #Книжкові_Дарунки_МОУНБ #даруй_книгу
Read more
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено