П'ятниця, 18 квітня 2025
Відзначаємо Міжнародний день пам’яток і визначних місць та День пам’яток історії та культури!
- Article Details
- Category Новини
Друзі! 18 квітня відзначаємо Міжнародний день пам’яток і визначних місць та День пам’яток історії та культури (згідно з Указом Президента України від 23 серпня 1999 р. № 1062/99).
Пропонуємо вам ознайомитися з книгою сучасних авторів, журналістів Акіма Галімова та Руслана Шаріпова «Українські палаци: відновлення історії. Золота доба» (Харків, ВД «Фабула», 2024). Книга про нашу з вами спадщину, а саме про палаци, їхню історію (палац Любомирських у Рівному, палаци Сангушків та Потоцьких на Хмельниччині, Кочубеїв у Диканьці на Полтавщині, Фальц-Фейнів на Херсонщині, Терещенків на Житомирщині).
Будівництво палаців на українських землях має давню традицію. І цю самобутню історію було знищено радянським режимом. Автори книги разом з науковцями відтворили у 3D форматі знищені палаци, щоб показати їхню унікальну архітектуру. У виданні можна побачити велику кількість ілюстрацій, креслень і старих фотографій.
«Книга для тих, хто любить подорожувати та цікавиться історією. Вона – путівник у віртуальний світ втраченої історії українських палаців та їхніх власників. Шість палаців, відібраних до цієї книги, лежать у руїнах, але зберігають неймовірну історію королів, перших українських олігархів та аристократії, які з’їжджалися в Україну з різних куточків Європи і поселялися тут», – зазначив Руслан Шаріпов.
Read moreНобелівська лауреатка у галузі літератури 2013 р. Еліс Енн Манро
- Article Details
- Category Новини
Нобелівська лауреатка у галузі літератури у 2013 році - канадська письменниця Еліс Енн Манро (1931-2024), яка визнана однією із найкращих сучасних авторок короткої прози.
Манро вивчала журналістику й англійську філологію в Університеті Західного Онтаріо, який покинула у 1951 р. Студенткою опублікувала своє перше оповідання «Виміри Тіні» (1950).
У 1963 р. відкрила книгарню «Книги Манро». У 1972 р. почала працювати викладачем в Університеті Західного Онтаріо. З 1979 по 1982 рр. відвідала з творчими поїздками Австралію, Китай, країни Скандинавії. У 1980-ті була письменником-резидентом в Університеті Британської Колумбії у Ванкувері.
Перша збірка оповідань «Танок щасливих тіней» (1968) принесла письменниці найвищу літературну відзнаку Канади – Премію генерал-губернатора. Цією нагородою були відзначені ще дві її збірки: «А хто ти, власне, така?» (1978) і «Прогрес любові» (1986). Манро двічі отримала Премію Гіллер (Канада) за збірки «Любов доброї жінки» (1998) та «Втеча» (2004). У творчому доробку письменниці є також книги: «Життя дівчаток і жінок» (1971), «Я хочу вам про щось розповісти» (1974), «Краєвид із Кесел Рок» (2006), «Дороге життя» (2012) та ін.
У 2009 р. письменниця здобула Міжнародну Букерівську премію. Члени журі так аргументували свій вибір: «Еліс Манро відома своїми короткими розповідями, але в кожну історію вона вносить стільки глибини, мудрості й точності, скільки більшість авторів вкладають у великі твори». У 2013 р. Еліс Манро першою серед канадських авторів отримала Нобелівську премію як «майстриня сучасного оповідання».
Твори письменниці були екранізовані, перекладені двадцятьма мовами. Першою книгою, перекладеною українською стала збірка оповідань «Забагато щастя» (2009) від української письменниці і перекладачки Євгенії Кононенко.
Read moreЯк нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено