П'ятниця, 25 квітня 2025
Лауреат Нобелівської премії з літератури у 2014 р. Патрік Модіано
- Article Details
- Category Новини
Лауреат Нобелівської премії з літератури у 2014 р. – Патрік Модіано (нар. 1945), один із найпопулярніших прозаїків Франції.
«Мені завжди здавалося, що я народився внаслідок хаосу Другої світової війни. І мені завжди здавалося, що писати – значить навести лад у цьому хаосі», – сказав письменник в одному зі своїх інтерв’ю.
Патрік Модіано відвідував школи у кількох містах французьких провінцій. У 1962 р. він записався до ліцею Генріха IV у Парижі на підготовчий курс для вступу до університету, проте невдовзі покинув навчання.
За свій перший роман «Площа Зірки» (1968) Модіано був відзначений двома французькими літературними нагородами – премією імені Роже Німьє і премією Фенеона. За роман «Бульварне кільце» (1972) він отримав Велику премію Французької академії, а за роман «Вулиця темних крамниць» (1978) відзначений Гонкурівською премією.
У своїх романах письменник відтворював події минулого, щоб показати, що було з Парижем, з Францією під час Другої світової війни в період гітлерівської окупації. За визначенням Нобелівського комітету, Модіано отримав нагороду «за мистецтво пам’яті, завдяки якому він виявив найнезбагненніші людські долі й розкрив життєвий світ людини часів окупації». «Це людина, яка написала багато книг, що перегукуються між собою..., книг про пам’ять, ідентичність і жагу», – сказав секретар Шведської академії Пітер Енглунд.
Read moreБібліотека висловлює щиру подяку колективу Наукова бібліотека Національного університету кораблебудування за переданий у дар збірник наукових статей та матеріалів «Університетська бібліотека: від традиційної до цифрової»
- Article Details
- Category Новини
Щиро вдячні за передане у дар наукове видання!
Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека висловлює щиру подяку колективу Наукова бібліотека Національного університету кораблебудування за переданий у дар збірник наукових статей та матеріалів «Університетська бібліотека: від традиційної до цифрової».
Книга присвячена 100-річчю від дня заснування Наукової бібліотеки Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова.
До уваги читача: історія становлення та розвитку бібліотеки, формування ресурсної бази, етапи розвитку інформаційних технологій та удосконалення бібліотечно-бібліографічного обслуговування користувачів, питання інформаційного забезпечення освітньо-виховної та наукової діяльності університету. Також представлена детальна хронологія основних подій та етапів розвитку книгозбірні впродовж 1920-2020 рр. Включено спогади, відгуки, побажання, фотоматеріали тощо.
Запрошуємо завітати до бібліотеки та ознайомитися з виданням!
#Книжкові_Новинки_МОУНБ #читатимодно #читайукраїнською #люблючитати #Книжкові_Дарунки_МОУНБ #даруй_книгу
Read more
Тринадцятий випуск із серії біобібліографічних покажчиків «Імениті письменники сучасної України» – «Дара Корній»
- Article Details
- Category Новини
«Для спілкування не завжди потрібні слова, інколи вчинків достатньо.»
Д. Корній, роман «Зворотний бік темряви»
Друзі! Раді представити вам тринадцятий випуск із серії біобібліографічних покажчиків «Імениті письменники сучасної України» – «Дара Корній», підготований фахівцями відділу наукової інформації і бібліографії.
Видання знайомить із життям та творчістю, публікаціями про книги однієї з найвідоміших авторок українського фентезі, журналістки та волонтерки Дари Корній. Авторка має у своєму доробку близько 30 видань, її книги стають знахідкою для всіх, хто хоче глибше пізнати українську міфологію. Вона пише для дітей та дорослих, гармонійно вплітаючи в сучасний світ елементи слов'янської дохристиянської міфології, використовуючи народні казки, легенди, обряди й замовляння. Письменниця відкриває захопливий світ прадавніх вірувань, в якому блукають незнайомі химерні істоти.
До речі, справжнє ім’я письменниці – Мирослава Іванівна Замойська. Для свого літературного псевдоніму вона обрала ім’я своєї доньки Дарина (скорочено – Дара) та дівоче прізвище матері – Корній.
«Відтак псевдонім утворився від двох найдорожчих мені жінок», – ділиться письменниця.
Переглянути видання можна за покликанням http://reglibrary.mk.ua/arc/kornii.pdf
Read moreЯк нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено