Середа, 07 травня 2025
Відбулося чергове засідання клубу «СловоТворення» за темою «Велика та мала літери в назвах істот і посад»
- Article Details
- Category Новини
7 травня відбулося чергове засідання клубу «СловоТворення», який діє при Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека. Цього разу учасники занурилися в цікаву й, водночас, важливу тему - «Велика та мала літери в назвах істот і посад». Обговорили, коли слід писати з великої літери назви посад, титулів, імен істот, а коли - з малої.
Розглянули приклади з практики, з’ясували поширені помилки, а наприкінці заняття написали короткий диктант, щоб закріпити отримані знання.
Наступне засідання клубу відбудеться 14 травня, і воно буде не менш цікавим. Темою зустрічі буде «Родинні зв’язки в сім’ї». Поговоримо про те, як правильно називати родичів, які слова вживаються в офіційній і розмовній мові, а також згадаємо цікаві мовні нюанси, пов’язані з родинною лексикою. Запрошуємо всіх охочих долучитися до дружньої розмови про мову й родину!
Чекаємо на вас щосереди о 12.00 у Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека.
Приєднуйтеся до «СловоТворення» і вивчайте мову із задоволенням у колі однодумців!
#Слово #словотворення #розмовний_клуб #українська_мова
Read more
Запрошуємо переглянути відеолекторій «Славетні імена в історії Миколаївського краю»
- Article Details
- Category Новини
Запрошуємо переглянути відеолекторій «Славетні імена в історії Миколаївського краю», що був підготовлений фахівцями відділу документів і наукових розвідок з питань краєзнавства Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека.
За 13 хвилин ви дізнаєтесь про п’ятьох краян-ювілярів 2025 року, які народились у різні епохи, мали різні уподобання та професії, але свої життя, працю та творчість спрямовували на благо нашого рідного краю і стали відомими далеко за межами України.
При підготовці відеолекторію були використані матеріали з фонду обласної наукової бібліотеки, з якими ви можете ознайомитися, завітавши до нас.
Переходьте за покликанням https://youtu.be/D_ifNBb92L0 та переглядайте. А також підписуйтеся на ютуб-канал «Миколаївська ОУНБ», ставте вподобайку та коментуйте.
Вивчаймо історію рідного краю разом з нами!
Read more
Знайомимо вас з книжковою новинкою «Книга пам’яті полеглих за Батьківщину»
- Article Details
- Category Новини
«Тим, хто в боротьбі за волю і кращу долю України не дожив до сьогоднішнього дня, спить у незнаних і безіменних могилах – присвячується!»
З передмови до «Книги пам’яті полеглих за Батьківщину»
Друзі! Знайомимо вас з книжковою новинкою, що поповнила фонд Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека.
«Книга пам’яті полеглих за Батьківщину» результат творчого проєкту «Герої не вмирають» кафедри початкової та дошкільної освіти педагогічного факультету МНУ імені В. О. Сухомлинського. Це збірка-спогад про військових, загиблих у російсько-українській війні у 2014-2024 рр. Це вшанування пам’яті та вдячність за самовідданість, мужність, героїзм.
Гортаючи сторінки збірки, знаходимо імена миколаївців Віталія Бохонка, Сергія Гуссіді, Сергія Кривоносова, Геннадія Матуляка, Максима Алдошина, Ігора Зозулі, Олега Кравця... Неймовірно боляче від таких втрат, саме тому наших герої повинні знати всі. Їхні подвиги завжди будуть прикладом відваги та патріотизму для нащадків.
Запрошуємо завітати до бібліотеки та ознайомитися з виданням!
#Книжкові_Новинки_МОУНБ #історія_Миколаївщини #читайукраїнською #Книжкові_Дарунки_МОУНБ #даруй_книгу
Read more
Бібліотека пропонує ознайомитись з освітнім серіалом Національної освітньої платформи Дія.Освіта «Кар’єра у веб3»
- Article Details
- Category Новини
Регіональний тренінговий центр Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека пропонує ознайомитись з освітнім серіалом Національної освітньої платформиДія.Освіта https://osvita.diia.gov.ua/ «Кар’єра у веб3» https://osvita.diia.gov.ua/.../introduction-to-web3-careers
Цей проєкт допоможе українцям познайомитися з професіями у сфері веб3 та отримати практичні поради для старту кар’єри в цій перспективній галузі. Освітній серіал має на меті розкрити потенціал веб3-професій і познайомити українців із різними кар'єрними напрямками в цій перспективній галузі, отримати практичні поради для старту кар’єри. Це відкриває доступ до глобального ринку, дозволяє експортувати цифрові послуги, залучати іноземні інвестиції та створювати нові робочі місця. А розвиток стартап-екосистеми та інноваційних проєктів підсилює економіку та прискорює цифрову трансформацію країни.
Веб3 - це нове покоління Інтернету без посередників, що працює на основі блокчейн-технологій. Стрімкий розвиток веб3 створює нові кар’єрні можливості та збільшує попит на спеціалістів із сучасними навичками.
Що всередині?
-Знайомство з професіями у веб3: ви дізнаєтеся про нові кар’єрні можливості та зрозумієте, в яку із сфер можлива зміна вашого кар’єрного шляху.
-Практичні знання від 30 експертів: інтерв’ю з провідними українськими фахівцями, які успішно побудували кар’єри у цій сфері.
-Навички для успішної кар’єри у веб3: отримаєте інформацію, які навички необхідні для різних професій, як розпочати навчання та побудувати власну траєкторію розвитку.
-Надихаючі історії: успішні приклади українських фахівців у веб3 надихнуть вас та покажуть, що успіх у цій сфері доступний всім, хто готовий працювати над собою.
Освітній серіал створений з ініціативи Мінцифри за підтримки Solana Foundation для платформи Дія.Освіта. Складається з 10 серій та фінального тесту.
Користуйтеся з користю!
120 років від дня народження видатного українського фольклориста, етнографа, лексикографа й педагога Івана Гурина
- Article Details
- Category Новини
7 травня минає 120 років від дня народження видатного українського фольклориста, етнографа, лексикографа й педагога Івана Гурина.
Все його життя було присвячене збереженню народної пам’яті. Він збирав те, що здавалося невидимим, але є суттю нашої культури: пісні, казки, прислів’я, замовляння, загадки, приповідки. За роки кропіткої праці йому вдалося зафіксувати понад 27 тисяч зразків усної народної творчості — безцінний спадок, який досі надихає науковців, митців і освітян.
Іван Гурин зібрав і систематизував тисячі народних творів із Полтавщини, упорядкував словники рим до творів Т. Шевченка, І. Франка, Л. Українки, І. Котляревського, В. Сосюри та М. Бажана, видав численні збірки: «Українські народні загадки» (1963), «Образне слово» (1966, 1974), «Хитру сороку спіймати морока» (1967), «Загадки в загадках» (1983), був ініціатором створення літературно-меморіального музею Давида Ґурамішвілі в Миргороді, де й працював директором.
Іван Гурин вірив, що народна мова — це основа національної гідності. Фольклорист зробив величезний внесок у збереження української ідентичності в радянські часи, коли багато з того, що він збирав, могло назавжди зникнути.
Read more
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено