червня 2025
П'ятниця, 13 червня 2025
Лауреатка Нобелівської премії з літератури 2020 р. Луїза Ґлік
- Article Details
- Category Новини
Лауреаткою Нобелівської премії з літератури 2020 р. стала американська поетеса та есеїстка Луїза Ґлік (1943-2023).
Американський поет Роберт Хаас писав про творчість своєї співвітчизниці: «Луїза – одна з найчистіших і найдосконаліших ліричних американських поетес. Вона пише в характерній лаконічній і елегантній манері. У той же час її вірші епічні, а об’єкт її дослідження подається у різних ракурсах з різних точок зору, подібно до того, як ретельно сонет оспівує кохання».
Ґлік закінчила середню школу в м. Г’юлетт у 1961 р. З дитинства захоплювалася культурою стародавньої Греції, рано почала писати вірші. Через складне захворювання Луїза не вступила до коледжу на денну форму навчання, вона відвідувала клас поезії в коледжі Сари Лоуренс, а згодом – поетичні майстер-класи у школі загальної освіти Колумбійського університету. Викладала англійську мову в коледжі Вільямса в Вільямстауні (Массачусетс), а також в Єльському, Бостонському і Айовському університетах.
Перша збірка віршів Луїзи Ґлік «Первісток» (1968), у якій змальовано образ Жанни Д’Арк, була удостоєна премії Американської академії поетів. Особливу увагу літературознавців привернули збірки «Дім на болоті» (1975) та «Минуща постать» (1980). Збірка «Тріумф Ахілла» (1985) отримала Національну премію критиків.
Одна з найвідоміших збірок «Дикий ірис» (1992) нагороджена Пулітцерівською премією. Популярною є цитата з цієї книги «Все, що повертають із забуття, повертається, набуваючи голос». У 1999 р. побачила світ книга «Vita Nova».
У новому тисячолітті були опубліковані збірки «Сім століть» (2001), «Аверно» (2006), «Вірші: 1962-2012» (2012), «Вірна і доброчесна ніч» (2014), «Зимові рецепти з колективного» (2021).
Read moreВивчення англійської в ресурсному центрі «Вікно в Америку» продовжується!
- Article Details
- Category Новини
Протягом травня у Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека на базі бібліотечного ресурсного центру «Вікно в Америку» відбувся ряд зустрічей учасників англомовного розмовного клубу «Dialoge» під керівництвом нашого друга – волонтера Бреда Баністера.
У чому унікальність цих зустрічей? Обговорення актуальних тем відбувається живою англійською мовою у дружній та невимушеній атмосфері, що допомагає подолати мовний бар’єр, набути впевненості у спілкуванні з носіями англійської та покращити навички мовлення. І, звичайно ж, вивчити нову лексику, необхідну для повсякденного обміну інформацією в англомовному середовищі.
Двері клубу відкриті для всіх охочих вчитися чомусь новому! Серед його відвідувачів можна побачити як студентів, так і людей старшого віку.
Під час травневих зустрічей, члени клубу обговорювали такі питання:
-«Ювелірні вироби» – говорили про ставлення до прикрас у різних країнах, дізналися про технологію виготовлення таких виробів з різних металів та про їхнє історичне й культурне значення.
-«Настільні ігри» – учасники поділилися думками щодо того як настільні ігри впливають на соціальну взаємодію, допомагають відволіктися від щоденних турбот і створюють унікальні моменти у спілкуванні.
-«Улюблений сандвіч» – згадали про культуру харчування та улюблені трави американців, продукти, які найбільше підходять для швидкого «перекусу»; поділилися улюбленими поєднаннями інгредієнтів і методикою приготування смачного та ситного бутерброду.
Read moreЧетвер, 12 червня 2025
Відбудеться засідання круглого столу «Орнаментика таврійського розпису: джерела, наукове підґрунтя та можливості розвитку традиції»
- Article Details
- Category Новини
19 червня 2025 р. о 14.00 Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека у змішаному форматі проводить засідання круглого столу «Орнаментика таврійського розпису: джерела, наукове підґрунтя та можливості розвитку традиції».
Захід проводиться з метою привернення уваги до унікальної культурної спадщини Півдня України – таврійського орнаментального розпису.
Під час круглого столу обговорюватимуться джерела формування таврійського орнаменту в контексті етнокультурного розмаїття регіону та результати новітніх досліджень, польових експедицій минулого; відбудеться відкритий діалог щодо інтеграції традиційного мистецтва у сучасний освітній, музейний та культурний простір.
До участі у заході запрошуються митці, науковці, педагоги, краєзнавці та усі зацікавлені.
Підключення до заходу:
https://us02web.zoom.us/j/86927039679
Ідентифікатор заходу: 869 2703 9679
Участь у заході підтверджується заповненням онлайн-форми реєстрації за покликанням https://forms.gle/UehFUARPgK8iqYyk7
Провулок імені Івана Григурка (колишній провулок Мічуріна)
- Article Details
- Category Новини
Друзі! Продовжуємо рубрику «Перейменування об’єктів топонімії. Миколаївщина» від @Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека. Сьогоднішня наша розповідь про провулок імені Івана Григурка (колишній провулок Мічуріна).
Коротка довідка: Іван Григурко (1942-1982) – прозаїк, публіцист. Член Національної спілки письменників України.
Народився в с. Волярка на Одещині. У 3 роки залишився без батьків і потрапив до дитячого будинку. У 1958 р. закінчив Одеський фінансово-кредитний технікум. Працював літпрацівником в газетах Одеси та Скадовська. Після повернення зі строкової служби в армії вступив до Одеського національного університету імені I. I. Мечникова на філологічний факультет, який закінчив у 1969 р. Працював у редакціях херсонських та миколаївських газет.
Перша повість «Роса» опублікована в журналі «Дніпро» у 1970 р. Серед творів: повісті «Гавертій», «Путина», романи «Канал», «Далекі села», «Ватерлінія», «Червона риба». Його романи перекладено німецькою, болгарською та іншими мовами.
Помер 21 серпня 1982 р. у м. Миколаєві. Похований на міському кладовищі.
#перейменування #деколонізація #Миколаївщина #топоніми
@Управління культури, національностей та релігій Миколаївської ОДА @КУЛЬТУРА МИКОЛАЇВЩИНИ
Read more
Середа, 11 червня 2025
Відбувся вебінар «Мистецтво створення ефективних презентацій до виступу»
- Article Details
- Category Новини
Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека продовжує дистанційне навчання фахівців публічних бібліотек територіальних громад області у рамках веб-коучингу «БібліоSTUDIES».
11 червня відбувся черговий вебінар «Мистецтво створення ефективних презентацій до виступу».
Спікерка заходу – завідувачка відділу науково-методичної роботи Ірина Дементьєва, розповіла учасникам як перетворити презентацію на ефективний інструмент взаємодії з аудиторією, уникаючи надмірної яскравості чи перевантаження візуальними елементами; як структурувати матеріал під тематику конкретних бібліотечних заходів. На конкретних прикладах були проаналізовані типові помилки в оформленні слайдів та надані практичні поради щодо підготовки влучної презентації, що супроводжуватиме та доповнюватиме виступ.
Учасники отримали домашнє завдання для самостійного опрацювання та закріплення матеріалу.
Read moreВідбудеться поетичний вечір Сергія Жадана «МАК І ПАМ’ЯТЬ»
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України
17 червня о 19:00 у Національному історико-меморіальному заповіднику «Бабин Яр» відбудеться поетичний вечір Сергія Жадана «МАК І ПАМ’ЯТЬ».
У місці, де кожне дерево памʼятає, прозвучать нові вірші Сергія Жадана — про війну, втрати й нашу незламність — а також поезія Пауля Целана в українському перекладі — поета, який пережив Голокост і мовою поезії розповів про найтемніші сторінки історії людства аби ми пам’ятали.
У програмі — читання віршів, тиша для роздумів і збір коштів на підтримку бригади Національної гвардії України «Хартія».
Локація: заповідник Бабин Яр, просто неба, біля Виставкового центру «Жива пам’ять», вул. Юрія Іллєнка, 46А
Вхід вільний.
Для афіші використано авторський малюнок Матвія Вайсберга зі збірки «Дорожній щоденник».
Read more
Знайомство з основами синтаксису
- Article Details
- Category Новини
11 червня у Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека відбулося чергове засідання розмовного клубу «СловоТворення».
Цього разу зустріч була присвячена знайомству з основами синтаксису: говорили про види вставних конструкцій та способи відокремлення їх у реченнях. Учасники засідання здобули нові знання та перевірили їх під час написання диктанту, тема якого стала приводом для жвавого обговорення.
Під час наступної зустрічі, яка відбудеться 18 червня, повернемося до історії України та поговоримо про княгиню Ольгу.
Чекаємо на вас щосереди о 12.00 у Миколаївській обласній універсальній науковій бібліотеці (Маріупольська,9).
Приєднуйтеся до «СловоТворення» і вивчайте рідну мову із задоволенням у колі однодумців!
Пропонуємо ознайомитись з новим форматом Національної освітньої платформи Дія.Освіта «Байти навичок»
- Article Details
- Category Новини
Регіональний тренінговий центр Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека пропонує ознайомитись з новим форматом Національної освітньої платформи Дія.Освіта https://osvita.diia.gov.ua/ «Байти навичок» https://osvita.diia.gov.ua/bytes
Це серія коротких відео, кожне з яких містить корисні поради з різних тем, які надають спеціалісти представлених сфер. Подібно до цифрового байта, що містить компактну одиницю інформації, освітній байт - це найменша одиниця знань. Це будівельні блоки, які в поєднанні з іншими форматами становлять цілісну систему навичок.
Другий блок торкається теми штучного інтелекту. Тут ви знайдете поради і лайфхаки професіоналів людям, які вже використовують ШІ або тільки збираються користуватися його перевагами. Ви дізнаєтеся, що він вміє сьогодні і що вмітиме уже найближчим часом. Також у коротких відео розкривається тема штучного інтелекту у навчальному процесі – графіка, відео, презентації, музика, підготовка з його допомогою до заняття, створення завдань. Блок містить 4 Shorts.
Користуйтеся з користю!
Read more
Пропонуємо ознайомитись з новим форматом Національної освітньої платформи Дія.Освіта «Байти навичок»
- Article Details
- Category Новини РТЦ
Регіональний тренінговий центр Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека пропонує ознайомитись з новим форматом Національної освітньої платформи Дія.Освіта https://osvita.diia.gov.ua/ «Байти навичок» https://osvita.diia.gov.ua/bytes
Це серія коротких відео, кожне з яких містить корисні поради з різних тем, які надають спеціалісти представлених сфер. Подібно до цифрового байта, що містить компактну одиницю інформації, освітній байт - це найменша одиниця знань. Це будівельні блоки, які в поєднанні з іншими форматами становлять цілісну систему навичок.
Другий блок торкається теми штучного інтелекту. Тут ви знайдете поради і лайфхаки професіоналів людям, які вже використовують ШІ або тільки збираються користуватися його перевагами. Ви дізнаєтеся, що він вміє сьогодні і що вмітиме уже найближчим часом. Також у коротких відео розкривається тема штучного інтелекту у навчальному процесі – графіка, відео, презентації, музика, підготовка з його допомогою до заняття, створення завдань. Блок містить 4 Shorts.
Користуйтеся з користю!
Read more
Вівторок, 10 червня 2025
В Україні стартує всеукраїнська кампанія соціальних змін «Безбар’єрність — це коли можеш»
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України
В Україні стартує всеукраїнська кампанія соціальнихзмін «Безбар’єрність — це коли можеш», яка спрямована на просування принципів безбар’єрності та залучення людей до творення України без бар’єрів.
Кампанія реалізується в межах національної стратегії з безбарʼєрного простору та спільно з флагманськими проєктами Міністерства культури і стратегічних комунікацій, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства соціальної політики, Міністерства молоді та спорту, Міністерства у справах ветеранів, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства оборони, Міністерства економіки, Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури, Міністерства освіти і науки, Міністерства цифрової трансформації України у співпраці з ЮНІСЕФ у межах ініціативипершої леді України Олени Зеленської «Без бар’єрів».
Міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький представив проєкт «Інформація без бар’єрів». Мета цього проєкту — зробити суспільно важливу інформацію доступною для всіх, зокрема для людей з інвалідністю, дітей, іноземців та інших груп населення. За словами Міністра, йдеться не лише про державні послуги чи офіційні повідомлення, а й про медіаконтент загалом.
«Запровадження доступної комунікації впливає не тільки на мову офіційних повідомлень. Ці практики повинні трансформувати підхід до державної комунікації та посилити повагу до людей», — сказав Микола Точицький, Міністр культури та стратегічних комунікацій України.
Read moreЯк нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено