червня 2025
Вівторок, 17 червня 2025
Ілларіон Павлюк «Я бачу, вас цікавить пітьма»
- Article Details
- Category Новини
Національний тиждень читання (художньої літератури)
День 2. Жанрова література.
Ілларіон Павлюк «Я бачу, вас цікавить пітьма»
Кримінальний психолог Андрій, який пройшов війну в Афганістані, вирушає у маленьке далеке село для розслідування таємничого зникнення дівчинки. Він відчуває, що зобов’язаний врятувати дитину, оскільки й життя його дочки зараз під загрозою. Під час слідства чоловік виявляє, що у цій місцевості полює серійний маніяк. Згодом він розуміє, що реальність зовсім не така, як здається на перший погляд. Чи це тільки у цьому богом забутому місці? Андрій змушений з’ясувати правду якомога швидше, щоб врятувати не тільки дитину, а й себе.
Чоловік намагається розібратися в темних куточках людської душі та світу навколо нього. Він стикається з байдужістю селян до зникнення дівчинки й діяльності жорстокого вбивці у них під носом. Крім цього, доводиться боротися з незрозумілими містичними силами, що протидіють розслідуванню. Справа виявляється заплутанішою, ніж можна було подумати, й навіть покинути село стає не так просто.
Психологічний трилер «Я бачу, вас цікавить пітьма» змішав детектив, містику й драму. У ньому можна побачити біблійні мотиви та відсилання до грецьких міфів й інших творів літератури й живопису. Автор використовує жанр лише як інструмент, завдяки якому досліджує темні глибини душі головного героя і не тільки його. Майстерно поєднуючи реальність і вигадку, Ілларіон створює напружену атмосферу, де важко зрозуміти, що є правдою, а що ні. Навіть дизайн обкладинки наче відображає вираз «Якщо ти довго вдивляєшся у прірву, то прірва починає вдивлятися в тебе», натякаючи на містичність подій, що чекають на читача.
Письменник порушує питання моралі, пошуку істини й відданості цьому шляху, боротьби з власними страхами й травмами й те, як вони впливають на нас. Це книга для шанувальників містичних детективів, напружених трилерів, історій, сповнених психологічного напруження, і тих, хто готовий таки подивитися у прірву.
Read more
Андрій Кокотюха майстер детективних історій
- Article Details
- Category Віртуальні виставки
Андрій Анатолійович Кокотюха народився 17 листопада 1970 р. ум. Ніжин Чернігівської області. У школі Андрій Анатолійович захоплювався читанням і проявляв неабиякі здібності до написання творів. Після закінчення школи він вступив на факультет журналістики Київського університету ім. Т. Шевченка (нині Київський національний університет імені Тараса Шевченка).
Покликання письменника і освіта журналіста не завадили молодому таланту урізноманітнити свою трудову діяльність. Він працював збиральником меблів, різноробочим, муляром на будівництві.
З 1994 по 1999 роки працював у видавництві «Смолоскип» пакувальником книжок, у цей період організовував понад сто виступів молодих українських письменників та був їхнім безпосереднім учасником. У 1998 р. перейшов на іншу роботу, пов’язану безпосередньо з журналістикою.
Починаючи з 2000 р., він є постійним учасником Всеукраїнського конкурсу романів, сценаріїв та п’єс «Коронація слова».
У2011р.у Києві реалізував масштабний видавничий проект «Україна. Нова епоха. 1991-2011».
На сьогоднішній день активно співпрацює з українськими продакшн-студіями, Національною студією ім. О. Довженка, а також з багатьма провідними українськими телеканалами.
Член Національної спілки кінематографістів України.
Віртуальну виставку можна переглянути ТУТ!
Read more
Понеділок, 16 червня 2025
Вулиця імені Андрія Покровського (колишня вулиця Наваринська)
- Article Details
- Category Новини
Друзі! Продовжуємо рубрику «Перейменування об’єктів топонімії. Миколаївщина» від Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека. Сьогоднішня наша розповідь про вулицю імені Андрія Покровського (колишня вулиця Наваринська).
Коротка довідка: Андрій Покровський (1862-1944) – миколаївський градоначальник, перший адмірал флоту Української держави і головний начальник портів Чорного й Азовського морів, міністр морських справ УНР. Нагороджений орденами святої Анни ІІ, ІІІ та IV ступеню, орденами святого Володимира ІІІ та IV ступеню, Румунським Великим офіцерським хрестом, двома французькими Орденами Почесного Легіону та ін. бойовими нагородами.
Народився в Петербурзі. Закінчив Морський корпус та Військово-Морську академію. Служив мічманом Балтійського флоту, далі перевівся на Чорноморський флот, де йому присвоїли військове звання контрадмірала і призначили на посаду начальника штаба флоту. Під час Першої світової війни брав участь в бойових діях на Босфорі. У 1916 р. розробив і провів Трапезундську десантну операцію, за яку отримав звання віце-адмірала. Згодом подав у відставку.
У 1917 р. призначений командиром Миколаївського порту та міським головою. Після Лютневої революції підтримав процес українського державотворення. У 1918 р. призначений начальником охорони Південно-Західної частини Чорного моря в Одесі. Там відновив боєздатність Дунайської флотилії, організував діючий штаб флоту та розмінування основних морських торгових шляхів тощо. Тоді ж отримав військове звання адмірал, а наприкінці року став Міністром морських справ Української держави.
Після падіння Гетьманату П. Скоропадського, на короткий час приєднався до армії денікінців. Проте, переконавшись, що відродження української державності не входило в їх плани, емігрував до Болгарії, згодом – до Австрії. У 1924-1936 рр. мешкав у м. Льєж (Бельгія), де працював машиністом. У 1936 р. переїхав у Каїр (Єгипет).
Read moreЦікаві факти з життя Марії Вальо
- Article Details
- Category Новини
16 червня виповнюється 100 років із дня народження Марії Андріївни Вальо (1925–2011), бібліографині, літературознавиці.
Народилася у 1925 році в місті Борислав, що на Львівщині. Закінчила Львівський державний університет ім. І. Франка (1951, нині – Львівський національний університет імені Івана Франка), у 1962 році стала кандидаткою філологічних наук. Своє наукове життя присвятила вивченню української літератури. Працювала в Інституті суспільних наук АН УРСР (згодом Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України), Львівській науковій бібліотеці ім. В. Стефаника.
Однією з улюблених тем її досліджень була творчість Ірини Вільде, про яку М. Вальо написала глибокий літературно-критичний нарис. Вперше дослідила бібліографічну діяльність Івана Франка. Була упорядницею та рецензенткою численних наукових і біобібліографічних праць, авторкою багатьох енциклопедичних статей (ЕІУ, УЛЕ, ЕСУ), бібліографічних покажчиків, зокрема про польську літературу в Україні, українських письменників і вчених.
#Календар_МОУНБ #Вшановуємо #Свята #ВизначніДати #Вітання #Календар #ВизначніДні #Відзначаємо
Read more
Газета «Вечірній Миколаїв»
- Article Details
- Category Новини
Друзі, серед вас іще є люди, які й досі вважають бібліотеку місцем, де лише зберігають й читають книжки? Якщо так, швидше запрошуйте їх на зустріч із невідомим, цікавим й неповторним світом до Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека, яка вже наступного року святкуватиме свій 145 річний ювілей! Тільки у нас ви дізнаєтесь купу цікавих фактів, побачите, як вирує життя й точно здобудете щоденну потребу у читанні. Зокрема й газети «Вечірній Миколаїв».
Занурившись у її сторінки ви забудетесь про повсякденні турботи. Адже віднедавна тут почали друкувати статті, які допоможуть вам розширити свої знання й дізнатися багато нового про нашу бібліотеку. Її автори – історик та краєзнавець, депутат Миколаївської обласної ради, почесний читач нашої бібліотеки Євген Горбуров й директорка бібліотеки Вікторія Агаркова.
А щоб вас трішечки зацікавити й заінтригувати, відсьогодні ми друкуватимемо окремі їх частини на нашій сторінці!
Read more
Неділя, 15 червня 2025
До вашої уваги книгоафіша «Краєзнавчі книжкові новинки 2025 року»!
- Article Details
- Category Новини
Друзі!
До вашої уваги книгоафіша «Краєзнавчі книжкові новинки 2025 року» у Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека. Це не просто книжки – це живі мандрівки сторінками часу, що розкривають нам барвисту палітру історичних подій, унікальні куточки Миколаївщини, цікаві відкриття в науці та освіті, а також глибокі й зворушливі історії про людей, які змінюють наш світ на краще.
Переходьте за покликанням https://youtu.be/PaYpRiGOvC0 на YouTube-канал «Миколаївська ОУНБ», переглядайте, коментуйте та підписуйтеся, щоб не пропустити наші нові відео.
Також нагадуємо, що ознайомитися з цими виданнями завжди можна в нашій бібліотеці.
Чекаємо на вас і бажаємо цікавого читання!
Read more
Національний тиждень читання (художньої літератури) за темою «Арабески книжкових шляхів»
- Article Details
- Category Новини
З 16 по 22 червня за ініціативою Український інститут книги проходить Національний тиждень читання (художньої літератури) за темою «Арабески книжкових шляхів». Арабеска – назва вигадливого східного орнаменту, його закручені рослинні мотиви переплітаються, ховаються і з’являються знову.
Символічно, що саме до цього образу час від часу звертаються українські письменники.
Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека приєднується до акції й пропонує серію постерів за категорією «Бінго української літератури», де представлені книги українських письменників: Євгенії Подобної, Ілларіона Павлюка, Ярини Чорногуз, Івана Нечуй-Левицького, Маркіяна Прохаська, Богдана Смоляка та ін.
День 1. Есеїстика
Євгенія Подобна «Її війна»
Read more
День батька
- Article Details
- Category Новини
Україна святкує День батька як офіційне свято, щорічно в третю неділю червня. Указ Президента України № 274/2019, підписаний 18 травня 2019 року, визначає це свято як «з метою створення сприятливих умов для зміцнення інституту сім'ї як основи суспільства та визнання на державному рівні ролі батька у вихованні дітей». Таким чином, у 2025 році День батька в Україні відзначатимуть 15 червня.
Також варто згадати, що в нашій країні є ще одна дата, присвячена татусям, хоча вона не має офіційного статусу — Всенародний День батька в Україні, який святкують у третю неділю вересня, що у 2025 році випадає на 21 вересня.
День батька виник у США. Перше вшановування батьківського дня відзначили у штаті Вашингтон у 1910 році. Ініціаторкою цього свята стала Сонора Смарт Додд із Спокана. Історія свята коріниться у власному досвіді дорослішання Сонори: після смерті матері вона та її п’ятеро братів та сестер залишилися на вихованні свого батька. Чоловік виявив себе турботливим та люблячим батьком, який надавав дітям всю необхідну підтримку. Таким чином, у майбутньому Сонора вирішила віддячити своєму батькові та всім іншим турботливим батькам Америки, які допомагають у вихованні дітей. Пізніше й інші штати приєдналися до цієї ідеї святкування Дня батька. З 1966 року це свято стало офіційним у США. До 2012 року вже понад 28 країн світу вшановували татусів у третю неділю червня.
Для України це свято є практично новим, тому ще не сформувалися особливі традиції. У цей день українці вітають батьків теплими словами за допомогою телефону або при особистій зустрічі.
Read moreМиколаївська обласна універсальна наукова бібліотека продовжує традицію відзначення пам’ятних дат Миколаївщини
- Article Details
- Category Новини
Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека продовжує традицію відзначення пам’ятних дат Миколаївщини та пропонує вашій увазі пізнавальний краєзнавчий екскурс «Заклади-ювіляри». Цьогоріч він присвячений фаховим коледжам нашої області, які забезпечують середню професійну освіту студентів. Це розповіді про історії їх заснування, сучасну діяльність та педагогів, які виховують професіоналів.
Ювіляри 2025 року:
-Миколаївський фаховий коледж музичного мистецтва – 125 років.
-Миколаївський політехнічний фаховий коледж – 95 років.
-Новобузький фаховий педагогічний коледж – 85 років.
-Миколаївський фаховий коледж харчових технологій – 60 років.
-Приєднуйтеся до перегляду на ютуб-каналі «Миколаївська ОУНБ» за покликанням https://youtu.be/lm4Ay-sSrTA
Запрошуємо до бібліотеки для більш детального ознайомлення з запропонованими виданнями!
Read more
Субота, 14 червня 2025
Країни всього світу традиційно відзначають Всесвітній день донора крові
- Article Details
- Category Новини
14 червня країни всього світу традиційно відзначають Всесвітній день донора крові, який був заснований у травні 2005 р. за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я. Ініціаторами його проведення виступили Всесвітня організація охорони здоров’я, Міжнародна федерація Червоного Хреста та Червоного Півмісяця, Міжнародна федерація організацій донорів крові й Міжнародне товариство переливання крові. Дата була обрана в честь дня народження Карла Ландштейнера (14.06.1868), австрійського лікаря, імунолога, який здійснив наукові відкриття у галузі вивчення крові, у 1930 р. він отримав Нобелівську премію.
Метою цього дня є підвищення поінформованості суспільства щодо важливості регулярної безоплатної здачі крові, аби лікарні мали необхідні для переливання запаси крові. Для України цей день є особливим, оскільки відзначається він в умовах російсько-української війни. У нелегкі для нашої країни часи переливання компонентів крові є шансом на збереження життя багатьох поранених мешканців, захисників та захисниць, які боронять нашу країну.
Пропонуємо ознайомитися з наступними фактами щодо донорства крові:
-кожна людина має у середньому 5,5 літрів крові, під час переливання у донора забирають від 350 мл до 450 мл;
-щоб забезпечити повноцінний банк крові для лікарень, потрібно не менше 40 донорів на 1 тис. жителів;
-донори, які регулярно здають кров, рідше страждають на серцево-судинні захворювання та краще переносять кровотечу;
-в екстрених ситуаціях для порятунку життя одного реципієнта потрібна цільна кров трьох донорів;
-донори, які впродовж року здали більше 40 допустимих донацій крові чи 60 максимальних доз плазми, можуть отримати посвідчення Почесний донор України;
-перше успішне переливання крові було проведено у 1881 р. англійським акушером-гінекологом Джеймсом Бланделлом;
Read moreЯк нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено