Опитування

Книжки яких українських видавництв ви хотіли б бачити на полицях нашої бібліотеки!

«Видавництво Старого Лева» - 28.2%
«Фоліо» - 9.2%
«Центр учбової літератури» - 3.5%
«КМ Академiя» - 2.1%
«Вища школа» - 2.1%
«Дух і літера» - 2.8%
«Юрiнком інтep» - 3.5%
«Самміт-Книга» - 4.9%
«Кальварія» - 3.5%
«Навчальна книга «Богдан» - 2.1%
«Видавництво Ліра-К» - 5.6%
«Право» - 12%
Інших видавництв, які не увійшли в перелік - 20.4%

Total votes: 142

Календар

<< < березня 2012 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 30 31  

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
281
893
6708
21913
1122991

Зараз на сайті

На сайті 372 гостей та немає учасників«Сонце української музики»

Рейтинг користувача:  / 0
ГіршийКращий 

 

29 березня у відділі документів з питань культури і мистецтв відбувся літературно-музичний вечір «Сонце української музики», присвячений 170-річчю від дня народження видатного українського композитора М.В. Лисенка.

 Епіграфом до вечора можна вважати слова видатного режисера К.Станіславського: «Я гаряче люблю українську музику. Якщо Чайковського ми називаємо чарівником російської музики, то Лисенка — цього чудового і захоплюючого красою своєї музики композитора — ми сміливо можемо назвати сонцем української музики».

 

Незважаючи на те, що пройшов досить значний час, як жив и творив композитор, інтерес до його творчості не згасає. Навпаки, незвичайна, шляхетна й талановита особистість М.В.Лисенка викликає все більший інтерес як у дослідників, так й у широкої громадськості. Саме тому особливий інтерес учасників заходу викликала змістовна доповідь про життя й творчість композитора викладача Національного університету ім. В.О.Сухомлинського, доцента, кандидата мистецтвознавства О.М. Петренко, що супроводжувалася електронною презентацією.

 Завдяки огляду книжкової виставки «Сучасні наукові дослідження творчості М.В. Лисенка» присутні мали змогу ознайомитися з цікавими документами з фонду бібліотеки. Особливий інтерес викликала робота Р.А.Сулім «М.В.Лисенко і музика Шопена», стаття В. Дубровського про маловідомі факти з історії створення опери «Тарас Бульба» і дисертація миколаївської дослідниці, кандидата мистецтвознавства, викладача Національного університету ім. В.О.Сухомлинського І.С. П’ятницької «Проблема «фольклор-композитор» в творчій діяльності М.В.Лисенка».

 Музичні твори композитора пролунали у виконанні студентки вищого музичного училища К. Ярмульської. Уривки з опер М.В.Лисенка у виконанні відомих артистів, його чудові романси та інструментальні твори учасники зустрічі мали змогу прослухати та побачити завдяки відео та аудіо матеріалам , що знаходяться у фонді відділу документів з питань культури і мистецтв.

 Цей змістовний та цікавий захід відбувся завдяки зусиллям Миколаївського обласного осередку Національної спілки композиторів України, Національного університету ім. В.О. Сухомлинського, вищого музичного училища та ОУНБ ім. О.Гмирьова.

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Vyzer O. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.   МОУНБ. Всі права застережено