Опитування

Книжки яких українських видавництв ви хотіли б бачити на полицях нашої бібліотеки!

«Видавництво Старого Лева» - 28.2%
«Фоліо» - 9.2%
«Центр учбової літератури» - 3.5%
«КМ Академiя» - 2.1%
«Вища школа» - 2.1%
«Дух і літера» - 2.8%
«Юрiнком інтep» - 3.5%
«Самміт-Книга» - 4.9%
«Кальварія» - 3.5%
«Навчальна книга «Богдан» - 2.1%
«Видавництво Ліра-К» - 5.6%
«Право» - 12%
Інших видавництв, які не увійшли в перелік - 20.4%

Total votes: 142

Віртуальна довідка

Події

Как лечить бронхиальную астму. Советы как лечить астму. Где лечить бронхиальную астму. Чем лечить горло ребенку. Красное горло чем лечить быстрее. Чем лечить больное горло. Как лечить гнойную ангину. Скажите как лечить гнойную ангину ребенку. Как лечить ангину антибиотиками. Как лечить сухой кашель. У меня сильный кашель как лечить. Как лечить кашель народными средствами. Средства для возбуждения женщин. Быстрое возбуждение женщины. Признаки возбуждения у женщин. Волосы уход в домашних условиях. Быстрый уход за волосами и лицом. Уход за сухими волосами. Боли в спине лечение. Народное лечение спины дома. Лечение спины народными средствами. Лечение пальцев ног. Почему судороги в ногах причины лечение. Лечение ног народными средствами.

Календар

<< < квітня 2012 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 25 26 27 28 29
30            

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
61
465
1943
14169
1037950

Зараз на сайті

На сайті 279 гостей та немає учасниківПрезентація факсимільного видання «Альбому 1845 року» Т. Шевченка «Я рисую тепер Україну…»

Рейтинг користувача:  / 0
ГіршийКращий 

 

19 квітня 2012 р. у відділі науково-дослідної роботи з рідкісними і цінними виданнями відбулася презентація факсимільного видання «Альбому 1845 року» Т. Шевченка «Я рисую тепер Україну…». Альбом вийшов у світ у 2012 р. та презентований Миколаївській обласній бібліотеці заступником голови Верховної Ради України М. Томенком. Видання здійснено у рамках проекту «Шляхами Тараса Шевченка», реалізованого фондом М. Томенка «Рідна країна».

 

Альбом малюнків 1845 р. – це частина того, що довелося побачити і зафіксувати художнику Київської археографічної комісії Т. Шевченку під час його подорожі по містах і селах Київської, Полтавської, Черкаської та Чернігівської губерній. Він містить виконані у червні - вересні 1845 р. малюнки, ескізи та начерки олівцем, аквареллю та сепією. Це унікальний документ. Він не тільки знайомить з мистецькою спадщиною поета, але і з його дослідницькою діяльністю. На сторінках альбому знаходяться дуже цінні зображення втрачених пам’яток української архітектури, відтворені визначні культові споруди, пам’ятні місця та краєвиди, пов’язані зі славною історією України.  

 Нинішнє видання здійснено з максимальною точністю відтворення оригіналу. Окрім ілюстрацій, воно містить також розширений науковий коментар, з якого читачі можуть дізнатися про історію та мотивацію тої чи іншої зарисовки.

 На заході було подано інформацію про історію створення альбому  та огляд вміщених у ньому малюнків. У презентації взяла участь лектор Миколаївського обласного художнього музею ім. В.В. Верещагіна Л.О. Запісочна, яка розповіла про складні обставини, за яких Т. Шевченку доводилося творити у певні періоди свого життя, та звернула увагу на факсимільні копії творів митця, що зберігаються в музеї. Присутні також познайомилися з книжковою виставкою «Живопис – моя майбутня професія…», де були представлені альбоми та наукові праці, присвячені мистецькій творчості Т. Шевченка. У рамках презентації також прозвучали поетичні твори, на написання яких поета надихнула подорож Україною у 1845 р.

 Наприкінці заходу присутні мали змогу особисто переглянути альбом та відкрити для себе фантастичний живописний геній Т. Шевченка, і побачити Україну його очима.

 

 

 

 

 

 

 

 

Vyzer O. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.   МОУНБ. Всі права застережено