Опитування

Книжки яких українських видавництв ви хотіли б бачити на полицях нашої бібліотеки!

Календар

<< < листопада 2017 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 24 25 26
27 28 29 30      

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
381
657
2806
17095
920943

Зараз на сайті

На сайті 324 гостей та немає учасниківСемінар для бібліотечних працівників Півдня України

Рейтинг користувача:  / 0
ГіршийКращий 

 

23 листопада завідуюча відділом науково-дослідної роботи з рідкісними і цінними виданнями Т. Серебрякова взяла участь у семінарі для працівників Півдня України «Пам’ятки писемності та культури у фондах бібліотек: проблеми розкриття та доступу», що відбувся на базі Одеської національної наукової бібліотеки (ОННБ). Захід був присвячений питанням зберігання, вивчення та використання рідкісних краєзнавчих видань. У рамках семінару співробітники ОННБ ознайомили учасників з результатами наукових досліджень, що здійснюються на базі краєзнавчих книг та періодичних видань минулих століть.

Т. Серебрякова у своєму виступі «Краєзнавчі видання ХІХ - поч. ХХ ст. як джерело вивчення історії та культури Миколаївського регіону» розповіла про видання з фонду ОУНБ ім. О. Гмирьова та особливості їхнього вивчення. Зокрема, звернула увагу на видання першої миколаївської друкарні, що була заснована у 1798 р., на книги та періодичні видання, що були надруковані у типографіях Ю. Якубовича, М. Штейна, А. Юрковського, В. Краєвського, братів Л. та І. Білолипських, А. Шнейдера, І. Фефербойма.

Наприкінці семінару учасники висловили думку, що рідкісні краєзнавчі видання є важливим першоджерелом для вивчення історичного та культурного розвитку південного регіону, здійснення генеалогічних та біографічних пошуків. Вони дозволяють у всіх подробицях відтворити картину повсякденного життя краю.

 

  

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Vyzer O. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.   МОУНБ. Всі права застережено