Опитування

Книжки яких українських видавництв ви хотіли б бачити на полицях нашої бібліотеки!

Події

Не работает мышка что делать. Почему не работает мышка на ноутбуке. Не работает беспроводная мышка. Почему не работает клавиатура. Почему не работает клавиатура на компьютере. Не работают некоторые кнопки клавиатуры. Как обшить ванну панелями. Скажите чем обшить стены в ванной. Обшить ванну пластиком фото. Приложения для android бесплатно. Скачать лучшие приложения для android. Приложение для планшетов android. Горнолыжные курорты финляндии. Лучшие горнолыжные курорты финляндии цены. Лучшие курорты финляндии. Как лечить воспаление легких. Воспаление легких симптомы основные. Воспаление легких лечение. Уроки по python. Учим python с нуля быстро. Как изучать быстро язык Python. Проблемы с сердцем симптомы. Основные признаки проблем с сердцем. Проблемы с клапаном сердца.

Календар

<< < листопада 2017 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 30      

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
1243
1252
3758
24395
768810

Зараз на сайті

На сайті 332 гостей та немає учасниківВідбулося засідання наукової студії «Винахідницька та раціоналізаторська діяльність в Україні»

Рейтинг користувача:  / 2
ГіршийКращий 

 

29 листопада у бібліотеці відбулося засідання наукової студії «Освіта Миколаївщини: нові наукові орієнтири» за темою «Винахідницька та раціоналізаторська діяльність в Україні». Метою засідання було обговорення питань щодо винахідницької та раціоналізаторської діяльності як складових інноваційного розвитку, значення раціоналізаторської роботи та новаторства для економічного розвитку держави, проблем реалізації наукових розробок.

Участь у заході взяли науковці, викладачі, аспіранти, магістри та студенти вищих навчальних закладів, фахівці з питань винахідництва, патентознавства та авторського права.

Модератор заходу, заступник директора з наукової роботи Миколаївської ОУНБ ім. О. Гмирьова Н. В. Моісеєва відкрила студію та окреслила актуальність обраної тематики. Важливість проведення заходів такого формату підкреслив головний редактор журналу «Винахідник і Раціоналізатор. Наука і техніка» М. М. Китаєв, який приєднався до наукової студії за допомогою cкайп-зв’язку. Він розповів про концепцію журналу та відмітив актуальність деяких доповідей, що були б цікавими для читачів журналу.

Патентний повірений України В. П. Довгий ознайомив учасників заходу з країнами та організаціями, куди можна подавати заявки на патентування нового об’єкту та з розцінками при його реєстрації.

О. І. Савенков, асистент кафедри «Механіки та конструювання машин» Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова висвітлив тему винахідництва в Україні як інноваційного шляху розвитку країни, підкреслив необхідність популяризації та створення сприятливих умов для стимулювання винахідницької діяльності, а також відмітив важливість тісної співпраці навчальних закладів з підприємствами. Він зупинився на методиці викладання дисципліни «Інтелектуальна власність» в НУК імені адмірала Макарова.

Етика наукових досліджень як основа захисту немайнових прав – такою була тема виступу Полторак А. С., кандидата економічних наук, доцента кафедри фінансів, банківської справи та страхування Миколаївського національного аграрного університету. Вона розповіла про практику захисту інтелектуального продукту університету, а саме: реєстрацію авторських прав на наукові твори, публікацію в 2 університетських виданнях з обов’язковою перевіркою на плагіат, а також про конкурс стартапів серед здобувачів  вищої освіти.

Про перспективи і проблеми винахідницької діяльності та інноваційної політики розповів здобувач вищої освіти 3 курсу інженерно-енергетичного факультету Миколаївського національного аграрного університету               О. Ю. Мудрий. Він окреслив засади розвитку винахідництва, серед яких: стимулювання креативності та творчої активності працівників, необхідність генерування нових ідей, створення власних інноваційних розробок та інші.

Патентний повірений України М. О. Топунов охарактеризував науково-технічне забезпечення раціоналізаторської діяльності, поняття «раціоналізаторська пропозиція», навів способи розвитку раціоналізаторської діяльності на підприємстві.

Сучасні реалії інноваційної діяльності в секторах економіки України розкрив у своєму виступі доктор філософії технічних наук, ректор Міжнародного технологічного університету «Миколаївська політехніка» Г. Б. Вільський.

            Завідувач відділу науково-організаційної роботи Інституту імпульсних процесів і технологій НАН України В. В. Шаповалова проаналізувала здобутки, методи та завдання патентно-ліцензійної та винахідницької роботи у системі Національної академії наук України на прикладі Інституту імпульсних процесів і технологій.

Ж. Ю. Буруніна, доцент, кандидат технічних наук, доцент кафедри фізики Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова у своєму виступі зупинилася на здобутках у сфері інтелектуальної власності в Національному університеті кораблебудування імені адмірала Макарова.

Науковий керівник лазерного напрямку Миколаївського товариства дослідників, керівник секції МАН «Фізика» при міській станції юних техніків Ю. А. Римарчук ознайомив учасників студії з діяльністю Малої академії наук як складової інноваційного розвитку наукового потенціалу України та представив тематику останніх наукових розробок учнів під його керівництвом. Зокрема, свою наукову розробку конкурентоздатного пом’якшувача води на основі мікроконтролерів серії STM презентував  вихованець міської станції юних техніків, учень 9 класу Миколаївської ЗОШ № 24 К. Головацький.

Про інтелектуальні проекти та винаходи проінформували члени товариства  дослідників  м. Миколаєва: керівник науково-технічної групи дослідників м. Миколаєва А. М. Артемяк та винахідник Б. П. Шаповалов. Наочним підтвердженням ентузіазму миколаївських винахідників став продемонстрований присутнім відеосюжет, знятий телеканалом «Миколаїв» про винахідницьку діяльність Б. П. Шаповалова.

С. І. Лисак, викладач спецдисциплін Миколаївського будівельного  коледжу Київського національного університету будівництва і архітектури у своєму виступі представив критерії оцінки прийняття технічних рішень при створенні винаходів, серед яких виділив: функціональні, технологічні, економічні, антропологічні.

До засідання наукової студії було підготовлено книжкову виставку «Винахідництво: науковий потенціал та інноваційний розвиток України», де були представлені нові наукові, науково-популярні та довідкові видання з фондів бібліотеки.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://uknr.mk.gov.ua/

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Vyzer O. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.   МОУНБ ім.О. Гмирьова. Всі права застережено