«Рід Аркасів у соціально-економічному поступі краю» (до 165-річчя від дня народження М.М. Аркаса)
- Деталі
- Хіти: 1533
12 грудня 2017 р. завідуюча відділом науково-дослідної роботи з рідкісними і цінними виданнями Т. Серебрякова взяла участь у засіданні суспільствознавчої науково-методичної студії «Історія і пам'ять» за темою «Рід Аркасів у соціально-економічному поступі краю» (до 165-річчя від дня народження М.М. Аркаса). Захід відбувся на базі Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. У засіданні взяли участь представники наукових та культурно-освітніх установ міста, учителі історії, української мови та літератури загальноосвітніх шкіл Миколаївської області та учні Першої української гімназії ім. Миколи Аркаса.
Т. Серебрякова ознайомила присутніх із виданнями з приватного книжкового зібрання родини Аркасів, що зберігаються в обласній бібліотеці. На сьогодні у фонді виявлено 40 видань з аркасівського зібрання. На належність книг до колекції вказують дарчі написи авторів, вензелі «НА», «КА», «СА», автографи, власноручно зроблені Аркасами, а також золоте тиснення на палітурках у вигляді літер «НА» та напису «Н. Аркас». Колекція включає художню, історичну літературу, видання з природознавства, літературознавства, мовознавства, техніки та сільського господарства. Різногалузевий склад книг свідчить про широкий світогляд членів славетної родини. Ці видання допомагали Аркасам здійснювати плідну наукову та культурно-просвітницьку діяльність, слугували чудовими джерелами творчого натхнення.
Пошук видань, що могли належати членам родини Аркасів, триває. На базі бібліотеки постійно здійснюється наукове вивчення фонду рідкісних і цінних видань, у результаті якого можуть бути виявлені ще книги з багатого аркасівського зібрання. Можливо, введення до наукового обігу нових документів розширить діапазон дослідження цього непересічного роду, відкриються нові сторінки життя та творчості членів родини, які зробили неоціненний внесок у розвиток науки, культури і просвіти регіону.
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено