Опитування

Книжки яких українських видавництв ви хотіли б бачити на полицях нашої бібліотеки!

Події

Болезни глаз у человека. Известные болезни глаз лечение. Болезни глаз симптомы. Лечение простуды в домашних условиях. Самое быстрое лечение простуды. Простуда лечение лекарства. Хороший стоматолог отзывы. Самый добрый стоматолог отзывы. Ассоциация стоматологов отзывы. Занятия йогой дома. Быстрая йога для начинающих дома. Как правильно заниматься йогой дома. Обертывание в домашних условиях. Быстрое обертывание живота в домашних условиях. Обертывание в домашних условиях рецепты. Наборы спортивного питания. Вкусная спортивное питание для набора массы. Спортивное питание оптом. Как избавиться от перхоти. Хороший шампунь от перхоти отзывы. Как избавиться от перхоти навсегда. Зеленый чай для похудения. Главные свойства зеленого чая. Можно ли пить зеленый чай.

Календар

<< < січня 2018 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
134
762
1663
11648
975461

Зараз на сайті

На сайті 282 гостей та немає учасниківАнімаційні фільми: просто про складні речі

Рейтинг користувача:  / 2
ГіршийКращий 

 

Важко знайти людину, яка б не любила анімаційні фільми. Дивитися мультики, кинувши всі ігри у дворі, ми бігли додому в дитинстві, ставши дорослими,  цінуємо сатиричні та гумористичні анімаційні фільми. Але наскільки підвладні для цього жанру складні філософські теми?

Складним, наповненим символами і метафорами анімаційним фільмам була присвячена кіно зустріч - дослідження «Анімаційні фільми: просто про складні речі», що відбулася 21 січня у відділі документів з питань культури і мистецтв. Прикладом таких творів були фільми режисера Юрія Норштейна «Їжачок в тумані» і «Казка казок», а також аніме японського режисера Мамору Осії та художника Йосітакі Амано «Яйце ангела».

Під час заходу аналіз робіт Юрія Норштейна бібліотекарі зробили, завдяки унікальним монографіям з історії мистецтва анімації й книгам, написаним режисерами. Це книга Юрія Норштейна «Сніг на траві», що була створена на матеріалі циклу лекцій.  Також цікава робота українського режисера Євгена Сивоконя «Якщо ви любите мультиплікацію: з творчого досвіду режисера» (1985) і монографія Сергія Асеніна «Чарівники мультиплікації», присвячена естетичним проблемам цього виду мистецтва (1974). Як відомо, за підсумками опитування кінокритиків і мультиплікаторів з усього світу на міжнародному фестивалі «Лапута» в Токіо «Їжачок в тумані» був офіційно названий кращим мультиплікаційним фільмом усіх часів і народів – перше місце з 150 робіт. Друге місто – «Казка казок». У глибокому, метафоричному та  загадковому «Їжачку в тумані» можна бачити просто забавну історію про їжачка, який йшов в гості до ведмедика і заблукав у тумані, а можна зрозуміти цей фільм як філософську притчу про шляхи пізнання світу.

Бібліотекарі розповіли про символи древа життя, річки Стікс, що є у фільмі, про асоціації образотворчого ряду з фільмами Андрія Тарковського і полотнами відомих художників, а також про історію створення цього анімаційного фільму. Сам режисер Норштейн, пояснюючи задум свого фільму на художній раді, процитував рядки з «Божественної комедії» Данте: «Земне життя пройшовши до половини, я опинився в похмурому лісі...».

Зрозуміти глибоку символіку твору Мамору Осії «Яйце ангела» присутнім допоміг ведучий клубу любителів кіно «RealityShiftCinema» Віктор Фурик. Він коротко описав історію формування жанру аніме в Японії. Цікаво, на прикладі фрагментів фільму «Яйце ангела», розповів про символіку цього аніме і особливості образотворчої мови. А його розповідь про творчість художника Йосітакі Амано допомогла глибше зрозуміти задум режисера і художника аніме «Яйце ангела».

 

 

 

 

 


 

 

Animated films: just about complex things

 

It's hard to find a person who does not like animated films. Watch cartoons, throwing all the games in the yard, we ran home in childhood, becoming adults, appreciate satirical and humorous animated films. But how subtle for this genre complex philosophical themes?

Complex, filled symbols and metaphors of animated films was devoted to a movie meeting - a study entitled «Animated Films: Simply on Sophisticated Things», which took place on January 21 in the Department of Cultural and Arts Documents. An example of such works was the films by director Yuriy Norstein «The Hedgehog in the Fog» and «Fairy Tales», as well as the anime of the Japanese director Mamoru Osiya and the artist Yoshitaaki Amano «Egg of the Angel».

 

http://uknr.mk.gov.ua/

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Vyzer O. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.   МОУНБ. Всі права застережено