Навчаємося віртуально!
- Деталі
- Хіти: 809
У період карантину громадяни все більше переміщують свою увагу на соціальні медіа. У кіберпросторі розповсюджуються численні новини, чутки та жарти. Як зрозуміти, які з них реальні, а які – фейки?
Саме тому завідувачка Інформаційно-ресурсного центру міжнародного партнерства Лариса Сидоренко 7 квітня долучилася до 2 онлайн-заходів, що були організовані Посольством США в Україні та IREX Україна і присвячені темі медіаграмотності.
Під час першого заходу обговорювали навички медіаграмотності та програму «Навчись розрізняти». Представники Посольства США та Посольства Великобританії в Києві, Міністерства освіти і науки України та IREX поділилися інформацією про медіаграмотність, роботу в українських школах, онлайн-курс «Very Verified» та надійні джерела інформації щодо COVID-19.
Під час наступного онлайн-ток-шоу «Не віррр-перевіррр. Інформаційна вірусологія» було зазначено, що сьогодні суспільство зіштовхнулося з новим викликом – інфодемією через навалу фейків та маніпуляцій, пов'язаних з поширенням вірусу COVID-19. Професійні медіаексперти намагалися пояснити учасникам, що таке інфодемія і чим вона небезпечна, де і чому виникають фейки, що таке «інформаційний вакуум» та «інформаційний хаос», які типи фейків, дезінформації та маніпуляцій поширюються навколо теми коронавірусу, як вберегти себе від дезінформації і чи існують ресурси, де оперативно перевіряють інформацію та спростовують фейки.
Обидва ці заходи були дуже актуальними, оскільки отримана інформація допоможе нам, бібліотекарям, більш професійно орієнтуватися в інформаційному потоці.
Як нас знайти!
Vyzer O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено