Другий вебінар у рамках проекту «Твори культуру: бібліотечні інноваційні послуги»
- Деталі
- Хіти: 1052
29 квітня завідуюча Інформаційно-ресурсним центром міжнародного партнерства Лариса Сидоренко взяла участь у другому вебінарі для учасників проєкту «Твори культуру: бібліотечні інноваційні послуги», що реалізується ВГО «Українська бібліотечна асоціація» за підтримки Європейського Союзу (програма «Дім Європи»). Партнерами даного проєкту виступають Публічні бібліотеки м. Орхус (Данія) та Білоруська бібліотечна асоціація.
PR-менеджер ВГО «Українська бібліотечна асоціація» Оксана Бояринова, яка у березні 2020 р. у рамках програми «Дім Європи» відвідала 15 бібліотек різних рівнів міст Копенгагена та Орхуса (Данія) – національну, університетську та публічні, поділилася отриманим досвідом з учасниками.
Зокрема, вона розповіла про наявність у кожній бібліотеці Стратегії діяльності, що узгоджується з меріями та департаментами культури, акцентувала увагу на таких пріоритетах бібліотек, як робота з літературою, діджиталізація, робота з біженцями та дітьми. На сьогодні практично у всіх датських бібліотеках працюють Служби для громадян, де можна отримати послуги з отримання паспорта, водійського посвідчення, довідки, а також творчі лабораторії та музичні студії з сучасним обладанням, дитячі зони, кафе і багато іншого. Спікер зазначила, що запис до бібліотек Данії, отримання документів є безкоштовним та дистанційним завдяки доступу до єдиної бази даних, а для оперативного обслуговування відвідувачів встановлено інформаційні стійки та кіоски, «віртуальні бібліотекарі», спеціальні екрани для промоції книг бібліотеки тощо. Окремо було наголошено на роботі з партнерами та волонтерами, можливостях трансформації простору та інклюзивному доступі до усіх бібліотек.
Насамкінець пані Оксана розповіла про важливість дизайн-мислення для бібліотекарів та навела деякі його результати, що вже запроваджені у бібліотеках Данії.
Усі учасники зійшлися на думці, що вебінар був дуже інформативним та корисним, а наступний відбудеться 7 травня за участю білоруських колег. Тож, на нас чекає ще багато креативного.
Як нас знайти!
Vyzer O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено