Відбулася студентська наукова конференція «Історія музичного мистецтва Миколаївщини»
- Деталі
- Хіти: 966
2 червня відбулася студентська наукова конференція, присвячена історії музичного мистецтва міста Миколаєва та Миколаївської області. У конференції взяли участь не тільки студенти, але й відомі в Україні миколаївські музикознавці, у коло досліджень яких входять й питання музичного краєзнавства. Вони відмітили високий рівень доповідей студентів, що були присвячені різноманітним аспектам музичної освіти в Миколаєві та Херсонській губернії у кінці ХІХ – початку ХХ ст. Науковий керівник майбутніх педагогів та науковців – кандидат мистецтвознавства, доцент Софія Бєдакова.
Надзвичайно захоплюючими були доповіді музикознавців. Кандидат педагогічних наук, заступник директора ДМШ № 5 Алла Желан розповіла про особливості та методику наукового пошуку й аналізу артефактів середини XIX – початку ХХ ст. Вона подарувала бібліотеці дуже цінну для нашого закладу монографію «Становлення та розвиток музичної освіти в Херсонській губернії (кінець XIX – початок ХХ століть)», одним з авторів якої є. Доктор філософії, кандидат мистецтвознавства, доцент Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, член Національної спілки композиторів України Ольга Петренко вразила присутніх безліччю цікавих фактів з історії музичного мистецтва м. Миколаєва. Наприклад, те, що пісня саме миколаївського солов’я надихнула відомого композитора М. А. Римського-Корсакова на створення одного з фрагментів опери «Снігуронька». Викладач ДМШ № 6, керівник клубу композиторів «Ad Libitum» Єлизавета Альбрехт розповіла про діяльність клубу та про творчість композитора В.М. Коршунова, який є ініціатором його створення.
З книгами, науковими збірками з історії й сьогодення музичного мистецтва Миколаївщини з фонду обласної наукової бібліотеки учасники конференції ознайомилися на виставці, підготовленої до заходу.
Надалі наукові конференції з питань музичного краєзнавства будуть проводитися щорічно.
Як нас знайти!
Vyzer O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено