Хочемо привітати Вас з Днем книголюбів та розповісти про чудові подарунки, які нам надіслали з Видавництво Discursus
- Деталі
- Хіти: 320
Друзі! Ми хочемо привітати Вас з Днем книголюбів та розповісти про чудові подарунки, які нам надіслали з Видавництво Discursus.
Книги надзвичайні і дуже цікаві.
Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека висловлює щиру подяку колективу видавництва за таке унікальне поповнння бібліотечного фонду.
«Сонети до Орфея» Райнера Марії Рільке (Брустури, 2022) у перекладі літературознавиці, поетеси Галини Петросаняк. Українською мовою цикл «Сонети до Орфея» існує в інтерпретаціях кількох видатних перекладачів: Богдана Кравцева, Миколи бажана. Василя Стуса, Мойсея Фішбейна. Однак кожна доба пропонує нову перспективу для прочитання великого поета. Крім того, у 2022 році виповнюється сто років від написання знаменитого циклу. Ці дві обставини стали головними спонуками для ще однієї перекладацької інтерпретації. А ще: українські «Сонети до Орфея» уперше промовлено жіночим голосом. Можливо, читачам буде цікаво порівняти різні переклади чи переклади з оригіналом (саме для цього книжка пропонує німецькі й українські тексти). А найголовніше полягає в тому, що нині, коли набувають сили трансгуманізму в поєднанні з новими технологіями, поезія Рільке звучить дуже актуально.
«Стан шпагату» (Івано-Франківськ, 2018) Володимира Ткача, громадського діяча, кореспондента всеукраїнського видання «Вісник Меморіалу» та позаштатного кореспонденту міжнародного ділового журналу «Image.ua». У другій книжці автора зібрана поезія та оповідання за певний період життя. Постійні подорожі, пізнання інших культур, нетипові життєві ситуації дали багатий матеріал для мислення та становлення світогляду. І саме сім’я – джерело наснаги і затишку пана Володимира.
Перший номер альманаху Літфесту ім. Т. Мельничука «Покрова» «26 на Покрову» (Івано-Франківськ, 2012). Літературний фестиваль відбувається в Івано-Франківську з 2009 року. Тарас Мельничук – поет. Народився в кінці 30-х рр. ХХ ст. на Гуцульщині. Його життя позначене кількома книгами, двома увязненнями, безперервними пошуками волі і невмінням з нею порозумітися. Ініциатором фестивалю є письменник Василь Карп’юк, а серед організаторів – літературна агенція «Discursus». Фестиваль трохи змінюється, розвивається, урізноманітнюється, проте, беззмінно залишається добрим і родинним. За роки фестивалю у ньому взяли участь понад три десятки письменників і музикантів. До першого номеру неперіодичного альманаху увійшли 26 авторів, творчість яких представляє певну ретроспекцію заходу. Василь Андрушко, Василь Герасим’юк, Дзвінка та Богдана Матіяш, Степан Процюк та багато-багато інших. Дехто з них приїжджає до Івана-Франківська на Покрову щороку.
Ці видання стануть у нагоді літературознавцям, філологам, мовознавцям, студентам вищих навчальних закладів та усім, хто цікавиться художньою літературою.
Чекаємо на Вас у нашій бібліотеці після відкриття!
Разом до ПЕРЕМОГИ!
#МиколаївЦеУкраїна #ПеремогаЗаНами #МиколаївЗаМир
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено