«Рідкісні рослини національного природного парку «Бузький Гард» (
- Деталі
- Хіти: 319
Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека висловлює щиру подяку науковцю-ботаніку Д. В. Ширяєвій за передані в дар атласи-довідники «Рідкісні рослини національного природного парку «Бузький Гард» (Київ, 2022).
Дані видання – це результат тривалої роботи багатьох науковців та інвентаризації флори національного природного парку «Бузький Гард», проведеної в рамках проєкту «Rare Plant Species and Habitats of the National Nature Park «Buzkyi Gard»: Diversity, Conservation and Management Planning» за підтримки Rufford Grants for Nature Conservation.
Вітаємо авторський колектив та бажаємо подальшої реалізації творчих задумів та планів!
У атласах-довідниках узагальнено відомості про поширення рослин Червоної книги України на території НПП «Бузький Гард». Наведено ботанічні описи 36 видів, умови місцезростань, а також цінні поради щодо того, як відрізнити вид в польових умовах. Вказано загрози та рекомендовані заходи щодо збереження. Видання ілюстровані фотографіями, картографічними матеріалами та стануть у нагоді як натуралістам-аматорам, так і досвідченим ботанікам.
Відкривши довідник ви поринете у справжню віртуальну мандрівку унікальною територією. Адже на Землі не так багато місцин, де на власні очі можна побачити скелі віком понад три мільярди років. Серед них територія НПП «Бузький Гард» – одна із найдавніших ділянок суходолу Євразії. Річки, що плинули тут тисячоліттями, розмили осадові породи та відкрили нам прадавні сланці, граніти та гнейси тектонічної плити (Українського кристалічного щита). Мільйони років тому ця територія була узбережжям теплого Сарматського моря. Завдяки такій геологічній історії та складному рельєфу у парку знайшли домівку понад 1000 видів рослин, і серед них навіть такі, що не зростають більш ніде у світі. Науковці досі не мають точних відповідей на всі питання щодо походження флори парку та її зв’язків із Давнім Середземномор’ям.
Ознайомитися з атласами-довідниками ви зможете у обласній науковій бібліотеці.
Разом до ПЕРЕМОГИ!
#МиколаївЦеУкраїна #ПеремогаЗаНами #МиколаївЗаМир
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено