«Православна гравюра на сторінках рідкісних видань»
- Деталі
- Хіти: 271
23 квітня відзначається Всесвітній день книги та авторського права. До цієї дати фахівці Музею книги підготували виставку «Православна гравюра на сторінках рідкісних видань».
Друкована книга з давніх часів оздоблювалася різноманітними прикрасами, ілюстраціями, книжковими гравюрами, що мають не лише художню, а й пізнавальну, історико-джерельну цінність.
Гравюра (з фр. «вирізати», «створювати рельєф») – вид графічного мистецтва, спосіб розмножування малюнка за допомогою друкарської форми з дерева, металу або каменю. Художнє оформлення стародрукованих видань доповнювали сюжетні, фронтиспісні, ілюстративні гравюри.
Тогочасні книжкові майстри багато уваги приділяли оздобленню традиційних богослужбових книг. Переважно на православних гравюрах були зображені Богородиця, Ісус Христос, євангелісти Матвій, Лука, Марк, Іоанн, янголи, святі-чудотворці, різноманітні біблійні сюжети.
На виставці представлені рідкісні видання XVIII-XX ст., книги з колекції 1918-1927 рр., репринтні видання, надруковані у видавництвах Києва та Львова. Гортаючи їхні сторінки, можна дослідити історію книги та книгодрукування, відстежити розвиток мистецтва оформлення стародрукованих книг, прочитати описи книжкових гравюр, дізнатися про видатних друкарів, майстрів-граверів минулого.
Хочемо звернути вашу увагу на унікальне видання львівського «Апостола» (1574), що представлене на виставці. Складна композиція гравюри займає там цілу сторінку! Це фронтиспіс із зображенням євангеліста Луки в архітектурній рамці. Зображення містить тріумфальну арку із склепінням і горизонтальним перекриттям, що спирається на колони з корінфськими капітелями і декорованим цоколем. У рамку вкомпоновано зображення апостола Луки. При оформленні книги використано 51 заставку, 47 кінцівок та 23 ініціали.
Запрошуємо відвідати Музей книги Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека. Виставка експонуватиметься до кінця квітня за адресою: вул. Маріупольська, 9, ІІ поверх, каб. 51.
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено