Надійшло незвичайне видання – «Emerging Art in Ukraine/Новочасне мистецтво в Україні»
- Деталі
- Хіти: 129
Друзі, раді повідомити, що до відділу документів з питань культури і мистецтв надійшло незвичайне видання – «Emerging Art in Ukraine/Новочасне мистецтво в Україні». Цей ілюстрований альбом є першим повноцінним виданням про сучасне молоде мистецтво в Україні, розвиток якого відбувся в останні роки. Авторками книги є Люсія Бондар, видавчиня вже відомого своїми високоякісними книжками видавництва CP PUBLISHING, та Анна Аветова, професійна артекспертка та кураторка, засновниця артагенції TUASHO. В альбомі представлені різноманітні художні роботи: живопис, колаж, digital-art, фотографія, скульптура, текстиль. Також читач знайде інформацію про художників, та інтерв’ю з ними, в яких вони дають відповіді на такі запитання, як, що для них мистецтво та звідки надходить натхнення, як проявляється національна ідентичність, які зміни відбулися у творчості під час війни і, звісно, про надію — майбутнє українського мистецтва.
«Створюючи цю книгу, ми вкотре переконалися, наскільки багато талановитих молодих митців в Україні, наскільки вони широко мислять, мають яскраво виражений індивідуальний стиль. Звісно, нині емоційно складно створювати гарні проєкти книжок, але ми маємо воювати на всіх фронтах, зокрема й культурному», – розповідає Люсія Бондар.
Багато творів образотворчого мистецтва, представлених в альбомі, були створені під час війни. Наприклад, картина Нати Левітасової «Миколаїв» із серії PAINed, на якому зображено наше рідне місто під час постійних обстрілів окупантів. Для Нати Левітасової мистецтво – це передусім самопрояв, відверте спілкування із собою та світом. До війни художниця розкривала теми індустріалізації, витиснення містами природи, самотності людини у сучасному світі, але з початком військових дій попередні серії втратили для неї сенс. Після паузи перших тижнів Ната знову почала писати – так з’явилася серія картин PAINted , які зображують руйнування міст.
#Книжкові_Новинки_МОУНБ #читатимодно #читайукраїнською #люблючитати
Як нас знайти!
Vyzer O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено