Лекція кандидата філософських наук А.Ю. Суріної «Міфологічне сприйняття у сучасній масовій свідомості»
- Деталі
- Хіти: 241
15 червня у вітальні «В гостях у дев’яти муз» відділу документів з питань культури і мистецтв відбулася лекція кандидата філософських наук А.Ю. Суріної «Міфологічне сприйняття у сучасній масовій свідомості».
Анна Юріївна розкрила присутнім особливості взаємодії сучасної людини з космосом стародавньої міфології, ознайомила з теорією Карла Густава Юнга про колективне несвідоме та архетипи, розповіла про сучасні ідеї квантової фізики, що впливають на філософське осмислення дійсності.
Усі присутні були у захопленні від цікавої лекції, що була наповнена незнайомими багатьом з нас фактами та ідеями. Про те, що таке «кіт Шредінгера» і квантова суперпозиція, дуже доступно розповіла Тетяна Шишкіна, а про космологічну сингулярність, тобто стан Всесвіту у початковий момент Великого вибуху, – поет Аркадій Суров.
Під час обговорення питання щодо шляхів гармонізації внутрішнього стану та шляхів опору хаосу й ентропії поет Аркадій Суров прочитав чудовий вірш про любов як стан душі, що насправді є найкращим шляхом до душевної гармонії. Журналіст, поет В.Ф. Фальов розповів про визначення поняття міфу відомим філософом О.Ф. Лосевим та прочитав вірш поета Л.М. Вишеславського. Журналістка, громадська діячка Т.І. Даниленко наголосила, що у нашому місті є чудові письменники, у творах яких знаходить відображення старовинна слов'янська та скандинавська міфологія, – наприклад, миколаївська письменниця Олена Півненко.
Співробітники відділу документів з питань культури і мистецтв представили учасникам зустрічі книжково-ілюстративну виставку «Міф у сучасній культурі та його модифікації у мистецтві, філософії та психології». А також невеличку бесіду про три цікаві книги послідовників засновника аналітичної психології Карла Юнга: Кларисси Пінколи Естес «Жінки, що біжать з вовками», Марії Луїзи фон Франц «Психологія казки. Тлумачення чарівних казок» та Ханса Дикмана «Юнгіанський аналіз чарівних казок».
Яскравою ілюстрацією до заходу була чудова виставка витинанок майстрині декоративно-ужиткового мистецтва Любави Запесочної. В орнаменті, композиції, тематиці зображень на витинанках є стародавня міфологічна символіка.
Після завершення заходу ніхто не поспішав розходитися, було багато питань до Анни Юріївни, багато про що хотілося ще поговорити. Тому організатори зустрічі запрошують усіх, хто цікавиться питаннями психології, філософії та мистецтва, 29 червня о 12.00 на наступну зустріч у вітальні «В гостях у дев’яти муз», що буде присвячена терапевтичним можливостям міфів та казок.
Чекаємо на вас, буде цікаво!
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено