«Чорний» альбом постраждалих бібліотек Миколаївської області
- Деталі
- Хіти: 198
Вранці 24 лютого 2022 року, бібліотеки були, мабуть, одними з найперших, хто опублікували звернення нашого Президента до народу України, та написали на сторінках своїх сайтів: «Дорогі друзі, шановні користувачі, бібліотека сьогодні не працюватиме, але ми на зв’язку. Зберігаймо спокій! Слава Україні!».
Так почався новий відлік часу для бібліотек воєнного періоду. Кожен день більшості бібліотек України розпочинався з перегуку у чатах – чи всі живі-здорові, адже більшість із нас були налякані новою реальністю.
Але ми вистояли! І пояснення тому є. Це наша згуртованість та об’єднаність. Це наш ключ до перемоги, тому що саме це перетворює нас у воїнів, які захищають свою землю від російської навали, працюючи кожен на своєму фронті. І поки військові відвойовують загарбані окупантами території на фронті, українські бібліотеки стали потужними центрами інформаційної боротьби.
Війна триває, ворог продовжує руйнувати українську освіту та культуру: бібліотеки, музеї, університети, школи. Не є виключенням і наша область. З початку війни Миколаївщина стала прифронтовою територією, де відбувалися і продовжують відбуватися бойові дії, частина районів знаходилася під окупацією, тому бібліотечні заклади зазнали значних матеріальних втрат різного ступеню. Цифри ми не наводимо, адже вони, на жаль, постійно змінюються. Це наш біль, який не маємо втамовувати! Маємо пам’ятати!
Ми вирішили створити свій «Чорний» альбом постраждалих бібліотек Миколаївської області. Цю ідею запозичили на одній із конференцій Української бібліотечної асоціації.
Розпочинаємо із переліку бібліотек, що повністю зруйновані. Дуже боляче дивитися на фото, що зафіксували результати перебування «руського миру» в наших бібліотеках, описувати втрати, яких вони зазнали. Але пересилюючи біль та розпач, ми будемо працювати далі, відновлювати зруйноване та робити ще кращим. Цей біль зробив нас міцнішими та згуртованішими. Ми змінили плани, акценти, запаслися терпінням та витримкою - і вперед, до ПЕРЕМОГИ!
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено