Презентація виставки «Музика, відбита у століттях»
- Деталі
- Хіти: 2331
До золотої спадщини нотного фонду входять професійно вигравірувані нотні тексти найвідоміших російських музичних видавництв другої половини XIX ст. Ноти кінця ХІХ – поч. ХХ ст. посідають гідне місце й у фонді обласної бібліотеки і експонуються на виставці «Музика, відбита у століттях» у відділі науково-дослідної роботи з рідкісними і цінними виданням.
Більшість нот, представлених на виставці, було видано першим російським нотовидавцем П.І. Юргенсоном. Свою діяльність він розпочав у 1861 р., відкривши у Москві власну видавничо-торговельну фірму, а у 1867 р. заснував першу в Росії нотопечатню. За час свого існування це музичне видавництво випустило безліч творів російських і зарубіжних композиторів. Воно стало першим і єдиним видавцем творів П.І. Чайковського. Серед нот видавництва П.І. Юргенсона, представлених на виставці, на особливу увагу заслуговують видання «Євгенія Онєгіна» П.І. Чайковського, «Романси для одного голосу» М. Балакірева, а також етюди австрійського піаніста й композитора Карла Черні.
Одним з відомих російських видавців музичних творів та торговцем нотами середини ХІХ ст. був друкар Ф.Т. Стелловський. Серед його видань - популярні твори російських та зарубіжних композиторів: опери та оркестрові твори, романси та пісні. Ф.Т. Стелловський був активним пропагандистом російської музики. У 1857 р. він набув право власності на видання усіх творів М.І. Глінки і вперше надрукував партитури кращих його опер «Життя за царя (Іван Сусанін)» та «Руслан і Людмила». Деякі видання нот пісень і романсів М.І. Глінки експонуються на виставці.
У 1859 р. було засновано видавництво «А. Гутхейль». У 1886 р. фірма викуповує нотні дошки відомого санкт-петербурзького торгового дому Ф. Стелловського з метою створення власної нотопечатні. За час свого існування видавництво «А.Гутхейль» випустило більше 12 тис. назв музичних творів. На виставці представлені «Етюди для піаніно» Игнаца Мошелеса і партитура оперетки для одного фортепіано Карла Міллекера «Апаюн Водяний дідусь».
У 1869 р. в Петербурзі відкрилося велике музичне видавництво «В.В. Бессель і К˚», що окрім нот друкувало музично-педагогічну літературу для фортепіанних класів Петербурзької консерваторії, а також видавало журнали «Музичний листок» (1872-1877) і «Музичний огляд» (1885-1888). На виставці представлена партитура романтичної оперети у 3-х діях «Циганська любов» угорського композитора Франца Легата 1911 р., що є повним перекладанням для фортепіано у дві руки з текстом російською та італійською мовами.
Презентація виставки «Музика, відбита у століттях» відбулася 30 жовтня. Учасники заходу, якими стали студенти Миколаївського вищого музичного училища, були ознайомлені з діяльністю відомих російських нотовидавців ХІХ – поч. ХХ ст. та мали унікальну змогу доторкнутися до історії музики, гортаючи сторінки нот минулих століть.
|
|
|
|
|
|
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено