Науково-популярне видання «Імена України» 100 митців ХХ століття»
- Деталі
- Хіти: 255
Науково-популярне видання «Імена України» 100 митців ХХ століття» (Суми : Університетська книга, 2023) присвячене українським митцям образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва, творчість яких припадає на ХХ століття. Книга побудована за алфавітом прізвищ художників. Короткі біографічні відомості про кожного з митців сприяють поглибленню знань про їхній життєвий шлях та творче мислення. До кожної статті автори книги додають вислови сучасників щодо особистостей художників, думки самих художників про мистецтво та ілюстрації їхніх найбільш відомих творів. Ці особливості відрізняють книгу від звичайних біографічних довідників і роблять її, скоріше, історією українського мистецтва ХХ століття.
Упорядникам видання треба було вирішити дуже складне завдання – відібрати лише 100 українських митців ХХ століття, авжеж, талановитих художників в Україні у минулому столітті було набагато більше. Тому автори відбирали імена митців так, щоб показати взірці стилістичної манери в різних видах і жанрах у різні періоди розвитку українського мистецтва. Що й не дивно, адже мистецтву ХХ століття притаманне незвичайне різноманіття художньої мови: від реалізму до нефігуративних напрямків авангардного мистецтва. Іншими словами: від психологічного реалізму Михайла Божія до абстракціонізму Федіра Семана, від народного живопису Катерини Білокур до модерністських експериментів Володимира Іздебського. Для нас, миколаївців, особливо приємно, що до книги увійшла стаття про нашого земляка, надзвичайно талановитого художника – Андрія Антонюка.
На нашу думку, книга має ще один, дещо несподіваний для авторів ефект – ми ніби бачимо портрет минулого століття в образах творів українських митців ХХ століття.
Вже у Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека та ще у 31 бібліотеці Миколаївщини від Український інститут книги.
#КультурноМистецькийПроєкт2023
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено