Творчість Льва Миколайовича Ревуцького
- Деталі
- Хіти: 212
Друзі! У лютому 2024 р. виповнюється 135 років від дня народження особистості, яка зіграла велику роль у формуванні української композиторської школи і взагалі в українській художній культурі. Мова йде про Льва Миколайовича Ревуцького, композитора та музикознавця, академіка НАН України, народного артиста України, лауреата національної премії України ім. Т. Шевченка.
Л.М. Ревуцький – автор творів великих музичних форм: сонат для фортепіано, двох симфоній (друга на теми українських народних пісень), двох концертів для фортепіано. Серед вокальних творів найбільш відомою є кантата «Хустина» на вірші Т.Г. Шевченка.
Творчість Л. Ревуцького є одним із досягнень української культури ХХ століття. Він увійшов в її історію як видатний композитор, педагог, вчений, громадський діяч. На кожному з цих поприщ митець посів своє особливе, неповторне і значуще місце.
Пропонуємо вам декілька цікавих фактів з життя і творчості Л.М. Ревуцького:
-Лев Миколайович почав вивчати ноти у 4 роки і у цей же час у нього проявився абсолютний слух, за що його жартома прозвали Камертоном. З п'яти років він розпочав грати на фортепіано;
-Ревуцький паралельно закінчив консерваторію та Київський університет (факультет права);
-композитор не любив полювання й до всього на світі ставився як до живого;
-у важкі роки після Другої світової війни Ревуцький іноді платив своїм студентам стипендію з власної кишені, про що вони й не здогадувалися;
-як голові Спілки композиторів Української РСР і народному депутатові, Ревуцькому виділили машину, але додому, на Банкову, він ходив пішки, пояснюючи, що машині туди важко підійматися.
У фонді Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека є декілька видань, присвячених життю і творчості цієї визначної особистості:
-Береза, Р. В акордах вічності і слави / Р. Береза. – Львів : Апріорі, 2023. – 408 с.
-Бялик, М.Г. Л. Ревуцький. Риси творчості / М. Г. Бялик. – Київ : Муз. Україна, 1973. – 200 с. : ноти.
-Лісецький, С. Й. Лев Миколайович Ревуцький / С. Й. Лісецький. – Київ : Наукова думка, 1989. – 182 с. : іл.
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено