Павло Олександрович Богацький
- Деталі
- Хіти: 65
Якщо звернутися до Українська бібліотечна енциклопедія, то про Павла Олександровича Богацького можна дізнатися наступне: український журналіст, літературознавець, письменник, бібліограф, громадський і політичний діяч. Активну журналістську діяльність розпочав у Києві. Видавав і редагував журнал «Хрін», заснував журнал «Українська хата», брав участь у виданні літературного альманаху «Терновий вінок». Був засланий у Наримський край, а після повернення в Україну співпрацював з редакціями журналів «Книгар», «Україна», «Шляхи», «Слово», «Подільський шлях». Займав різні посади: архіваріус у Кам'янець-Подільському університеті, столичний отаман Коша охорони республіки. Брав участь у бойових діях військ УНР у складі Січових Стрільців. У 1920 емігрував до Європи. Опублікував низку бібліографічних і літературознавчих праць. Автор збірок оповідань «Камелії», «На шляху до освіти», новели «Під баштою зі слонової кості», есе «Сучасний стан світового мистецтва», «Нове про Шевченка»; редагував твори Г. Чупринки, М. Драгоманова. Помер у м. Тіурл, Австралія. Лише у декілька речень вмістилося життя видатного, але маловідомого українського митця.
Роман-спомин Василя Горбатюка «Листи забутого життя» (Київ: Український пріоритет, 2023) присвячений Павлові Богацькому. Поєднавши літературну майстерність з документальною достовірністю (в книзі опубліковано листи Богацького), автор розкриває перед читачем життєвий та творчий шлях несправедливо забутого майстра слова і меча. Опрацювавши купу архівного матеріалу, Василь Горбатюк вміло передав атмосферу національно-визвольного руху 1917-1920 рр., висвітлив еміграційні процеси 1920–1930 рр., описав часи Другої світової війни та життя переміщених осіб у повоєнній Німеччині, а також розкрив літературне та наукове життя українських емігрантів.
Видання, що поповнило фонди Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека та ще 31 бібліотеки Миколаївщини від Український інститут книги, призначене історикам, журналістам та усім, хто прагне відкрити для себе забуті імена.
#КультурноМистецькийПроєкт2023
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено