125 років з дня народження Ернеста Гемінґвея
- Деталі
- Хіти: 55
Друзі, сьогодні ми відзначаємо 125 років з дня народження Ернеста Гемінґвея – видатного американського письменника, журналіста, лауреата Пулітцерівської премії 1953 року та Нобелівської премії з літератури 1954 року. Спеціально для вас ми підготували декілька цікавих фактів з його життя.
Ернест Міллер Гемінґвей народився 21 липня 1899 року в невеликому містечку Оук-Парк біля Чикаго. Він зростав у культурній та забезпеченій родині. Батько намагався виховати у сина любов до природи, тварин і птахів, а мати навчала грати на віолончелі. Музиканта з Ернеста не вийшло, але любов до музики та природи залишилася з ним назавжди.
Перші літературні здібності Гемінґвея відкрилися в Ок–Паркській середній школі, де він почав публікувати фейлетони та короткі оповідання у шкільній газеті «Трапеція» та журналі «Скрижаль».
У віці 18 років Ернест добровільно пішов до війська. Він потрапив на Італійський фронт Першої світової війни, де й отримав тяжке поранення під час кулеметного обстрілу. У 1919 році юнак повернувся до Сполучених Штатів. У той час про нього писали у всіх центральних газетах як про першого американця, пораненого на італійському фронті.
Більшу частину життя Гемінґвей подорожував, відвідуючи Німеччину, Швейцарію, Іспанію, Туреччину, Італію, Францію та інші країни. Однак після Другої світової війни він оселився на Кубі, для нього ця країна стала новою батьківщиною.
Літературна діяльність Гемінґвея почалась після війни, в Парижі, де він познайомився з видатними постатями літератури: Джеймсом Джойсом, Гертрудою Стайн та Езром Паундом.
У 1925 році була опублікована перша збірка його оповідань «У наші часи». Книгу вподобали читачі завдяки новому стилю письма, що відзначався використанням розмовної мови і більш стриманим описом емоцій персонажів. Пізніше стилю, притаманному Гемінґвею, дали назву «метод айсберга».
Справжній літературний успіх прийшов до автора у 1926 році з виходом роману «І сонце сходить» («Фієста»). Твір заснований на реальних подіях, що відбувалися в його житті. Тираж книги склав 5090 примірників вартістю 2 долари за кожен. Обкладинка була виконана в еліністичній манері із зображенням дівчини з опущеною головою та яблуком у руці, що підкреслило образ спокуси.
Підсумком творчого життя письменника вважається повість «Старий і море» (1952), у якій відображені його роздуми про людину та її місце у всесвіті.
«Свято, яке завжди з тобою» - останній твір Гемінґвея. Написання цієї книги має цікаву історію, оскільки в Парижі у 1956 році письменник знайшов стару валізу, в якій був блокнот з нотатками про його молоді роки і паризьке життя. Саме з цих записів народилася книга, яка була опублікована вже після смерті автора у 1964 році.
Останні роки життя Гемінґвей страждав на тяжку депресію та психічні розлади через цироз печінки. Він трагічно помер 2 липня 1961 року. Вшануванням його пам'яті стали вулиці, названі на його честь у Бостоні, Парижі, Піттсбурзі і Мадриді.
Пропонуємо вам поринути у світ творів Ернеста Гемінґвея та почитати книги, що представлені у фонді Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека:
-Гемінґвей, Е. Мати і не мати (Львів: Старий Лев, 2019).
-Гемінґвей, Е. Переможцю не дістається нічого (Львів: Старий Лев, 2019).
-Гемінґвей, Е. По кому подзвін (Львів: Старий Лев, 2018).
-Гемінґвей, Е. Чоловіки без жінок та інші оповідання (Львів: Старий Лев, 2018).
-Гемінґвей, Е. Старий і море (Львів: Старий Лев, 2017).
-Гемінґвей, Е. Фієста. І сонце сходить (Львів: Старий Лев, 2017).
-Hemingway E. A farewell to arms (London, 1993).
-Hemingway E. The collected stories (London, 1995).
Ілюстрація // https://bookninja.com/.../on-great-writers-who-are.../
#Календар_МОУНБ #Вшановуємо #Свята #ВизначніДати #Вітання #Календар #ВизначніДні #Відзначаємо
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено