Василь Скуратівський
- Деталі
- Хіти: 71
«Берегиня – це наша оселя. Усе, що в ній є, що приберегли од своїх батьків та дідусів, чим збагатилися й освятилися – хатнім пожитком, дітьми, піснею, злагодою чи суперечкою, добрим словом у цій хаті, – все це і є Берегиня. Берегиня, обереги – наші давні й добрі символи. Маючи [їх], народ зумів уберегти від забуття нашу пісню й думу, нашу історію й родовідну пам’ять, волелюбний дух». Ці слова належать Василю Скуратівському, нашому сучаснику, вченому-народознавцю, журналісту, письменнику, видавцю, якому 25 жовтня виповнюється 85 років від дня народження.
Народившись у маленькому поліському хуторі, Василь Скуратівський зберіг на все життя любов до рідного краю, України, повагу до батьків. Закінчивши факультет журналістики Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка, В. Скуратівський працював у районних та обласних газетах, чимало їздив по Україні, збирав фольклорні та етнографічні матеріали. Дитяче захоплення народними звичаями переросло у наукові народознавчі дослідження, стало сенсом його життя. У 1969 р. він став редактором журналу «Народна творчість та етнографія», де публікував народознавчі статті, паралельно готуючи монографію про українське пасічництво. У 1987 р. вийшла його перша книга «Берегиня», яка для вчителів шкіл стала підручником з народознавства.
Вчений написав понад 20 книг, що вважаються енциклопедією українознавства, де відображені давні звичаї й обряди, побут і ремесла, народні й релігійні свята, дохристиянські вірування і міфологія, прислів’я і приказки, прикмети погоди, народна символіка. Важливою рисою робіт Василя Скуратівського є поєднання академічності і художньої документальності, популяризація народознавства, піднесення його на рівень захоплення й подиву.
Праці письменника дали суттєвий поштовх до відродження української духовної культури, збереження національної пам’яті. Тож запрошуємо ознайомитися з виданнями автора, що є у фонді Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека:
-Скуратівський В. Т. Берегиня: художні оповіді, новели (Київ: Рад. письменник, 1987);
-Скуратівський В. Т. Вінець (Київ: Вид-во УСГА, 1994);
-Скуратівський В. Т. Дідух: свята українського народу (Київ: Видавничий дім "Освіта", 1995);
-Скуратівський В. Т. Мамина молитва: повісті, новели, есеї (К.: Гетьман, 2013);
-Скуратівський В. Т. Місяцелік: український народний календар (Київ: Видавництво "Мистецтво", 1993);
-Скуратівський В. Т. Посвіт: художні оповіді, новели (Київ: Молодь, 1988);
-Скуратівський В. Т. Русалії (Київ: Довіра, 1996);
-Скуратівський В. Т. Святвечір: нариси-дослідження в 2 кн. (Київ: Перлина, 1994);
-Скуратівський В. Т. Український народний календар (К.: Техніка, 2003);
-Скуратівський В. Т. Український рік: розповіді (Київ: Видавництво Веселка, 1996).
#Календар_МОУНБ #Вшановуємо #Свята #ВизначніДати #Вітання #Календар #ВизначніДні #Відзначаємо
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено