Провулок Миколи Романовського (колишній провулок Добролюбова)
- Деталі
- Хіти: 82
Друзі! Продовжуємо рубрику «Перейменування об’єктів топонімії. Миколаївщина» від Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека. Сьогоднішня наша розповідь про провулок Миколи Романовського (колишній провулок Добролюбова).
Коротка довідка: Микола Романовський (1869-1937) – священномученик, пресвітер, громадський та освітній діяч.
Народився в с. Липецьке Херсонської губернії (на території сучасної Одеської області) в родині священика. Після закінчення Одеської духовної семінарії (1889) був висвячений у сан ієрея (1890). Служив у селах Херсонського повіту, де заснував у 1891-1892 рр. три школи (церковнопарафіяльні у Кашперо-Миколаївці та Новобірзулівці, школу у Михайлівці). У 1895 р. переведений священиком до Миколаєва у церкву Ікони Богородиці Всіх Скорботних Радості, потім з 1909 р. – працював у Свято-Нікольській церкві. Одночасно служив закономірником у Маріїнській жіночій гімназії (до 1918 р.) та інспектором церковно-парафіяльних і недільних шкіл. У 1916 р., під час першої світової війни, був призначений Головою Миколаївського відділення Комітету з облаштування побуту біженців, організував у місті на пожертви парафіян госпіталь для поранених.
У 1935 р. був заарештований та звинувачений за кількома пунктами ст. 54 КК УРСР («надання допомоги міжнародній буржуазії», «антирадянська пропаганда і агітація», «участь у контрреволюційній організації»). Засуджений до 8-річного ув’язнення з конфіскацією майна і направлений у Карагандинський табір. Розстріляний 20 листопада 1937 р. Місце поховання невідоме. Реабілітований у 1957 р.
У 2000 р. зарахований до лику священномучеників.
#перейменування #деколонізація #Миколаївщина #топоніми
Управління культури, національностей та релігій Миколаївської ОДА КУЛЬТУРА МИКОЛАЇВЩИНИ
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено