До 120-річчя від дня народження В. С. Ващенка

Рейтинг користувача:  / 0
ГіршийКращий 
Хіти: 139

 

 


11 березня виповнюється 120 років від дня народження Василя Семеновича Ващенка – українського мовознавця, доктора філологічних наук, професора, заслуженого діяча науки України.

Його наукова спадщина налічує близько двохсот праць із різних галузей українського мовознавства – діалектології, стилістики, лексикології та лексикографії, лінгводидактики тощо. Для потреб вищої школи автор підготував та опублікував серію видань: «Зразки сучасної української мови та вправи для навчання» (1961), «Стилістична морфологія української мови» (1970), «Практикум з синтаксису української мови» (1978), «Українська лексикологія» (1979), «Українська семасіологія» (1981) та інші.

В. С. Ващенко активно досліджував українські говірки, зокрема Полтавщини й суміжних земель. У його праці «Полтавські говори» (1958) вміщено ґрунтовний опис полтавських говірок, визначено їхню роль у формуванні української літературної мови. Також заслуговують на увагу видання «З історії та географії діалектних слів» (1962) та «Лінгвістична географія Наддніпрянщини» (1968). Результати експедиційних досліджень говірок вилилися в докторську дисертацію автора на тему «Полтавські говори».

Важливими для дослідження історії української літературної мови є статті науковця про перших українських граматистів М. Смотрицького, О. Павловського, І. Срезневського, П. Житецького та ін.

У фонді Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека зберігаються декілька мовознавчих праць Василя Ващенка. Звертаємо вашу увагу на довідник «Лексика Енеїди» (Харків, 1955), що буде корисним при вивченні мови І. П. Котляревського і взагалі української мови та її історії.

Праця «Мова Тараса Шевченка» (Харків, 1963) висвітлює питання значення творчості поета у формуванні української літературної мови. Автором здійснений аналіз лексики, фразеології, граматичної будови та стилістики творів Тараса Шевченка.

Корисним для вивчення літературної мови є видання «Стилістичні явища в українській мові» (Харків, 1958), що подає характеристику стилістичних явищ, використаних в творах майстрів української художньої літератури.

 

Запрошуємо ознайомитися із представленими виданнями до Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека!

#Календар_МОУНБ #Вшановуємо #Свята #ВизначніДати #Вітання #Календар #ВизначніДні #Відзначаємо

 

психологическая помощь | лечение простуды | читать книги секретные материалы онлайн | отзывы об отелях Австрии и отзывы об автомобилях Audi