21 березня виповнюється 130 років від дня народження українського письменника Івана Ле (справжнє ім'я – Іван Леонтійович Мойся).
«Характером був схожий на працелюбного селянина-хлібороба – невтомного, закоханого в землю… І закоханого в свій народ, у його героїчну історію…», – так говорить про письменника літературознавець Олекса Засенко.
Іван Ле є першим автором виробничого роману в українській літературі. «Роман міжгір’я» (К., 1929) вийшов протягом 5 років у десяти виданнях, перекладений іншими мовами та був екранізований. Книга користувалася надзвичайною популярністю серед читачів. Письменник Пилип Капельгородський був свідком того, як відвідувачі в Київській Центральній науковій бібліотеці «штурмують бібробітницю майже однаковою фразою:
-Мені «Роман міжгір’я»! Ще два тижні тому прохав!
-До вас черга не дійшла! А ви візьміть у клубі. Там є десять примірників.
-Усі на руках!
…Бібробітниця безпорадно розводить руками:
-Що ж поробиш, коли його всі читають».
У фонді @Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека зберігається декілька видань роману, в тому числі, і видання 1947 року від Державного видавництва художньої літератури.
В 30-х роках у автора виник задум створення епопеї «Україна», першим твором з якої став історичний роман «Наливайко» (К., 1939–1940; 1953). В ньому письменник поставив за мету «подати найстаріші історичні часи, часи становлення України». За другий роман «Хмельницький» (К., 1957–1965) Іван Ле отримав Державну премію України ім. Т. Г. Шевченка у 1967 році.
Запрошуємо до @Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека!
#Календар_МОУНБ #Вшановуємо #Свята #ВизначніДати #Вітання #Календар #ВизначніДні #Відзначаємо