«Мистецтво – бездоганний ритм.
Художник – його чуйний резонатор».
Олександр Богомазов
В українського авангарду у живописі надзвичайно складна історія. Якби не зусилля французького мистецтвознавця Андрія Накова, українських мистецтвознавців Дмитра Горбачова, Діани Клочко та ін., імена багатьох вітчизняних митців були б невідомі сучасникам. Одним з таких художників був Олександр Богомазов (1880-1930), засновник українського кубофутуризму, теоретик живопису та педагог. Його називали українським Пікассо, настільки новаторським було його мистецтво. 26 березня 2025 року виповнюється 145 років від дня народження Олександра Богомазова.
Українські художники, які жили і творили у 20 – 30-х роках ХХ століття, творили принципово нове мистецтво, про яке дуже влучно сказав Володимир Вернадський: «Авангард - це занурення у глибокий духовний досвід, де людина почувається згустком космічної енергії, а не маленькою стражденною істотою».
Що є засобами авангардного мистецтва? Чому його представники відкидали такі звичні для глядачів форми зображення? На ці та інші питання надасть відповідь теоретична праця Олександра Богомазова «Живопис та елементи».
У трактаті мова йдеться про те, як темп і ритм зовнішнього життя перекладаються художником на мову живопису. Автор вважав, що мистецтво має три основних елементи існування: вольовий імпульс, навколишнє середовище з його динамічними силами та матеріал. Якщо уважно придивитися до картин О. Богомазова, можна відчути його особливий ритм.
Отже, друзі, якщо живопис художників-авангардистів викликає у вас подив або несприйняття, зверніть увагу на трактат «Живопис та елементи», і перед вами відкриється незвичайний світ авангардного живопису.
#Календар_МОУНБ #Вшановуємо #Свята #ВизначніДати #Вітання #Календар #ВизначніДні #Відзначаємо