Лауреат Нобелівської премії з літератури 2010 р. Маріо Варґас Льйоса

Рейтинг користувача:  / 0
ГіршийКращий 
Хіти: 66

 

 


Один із найвідоміших авторів сучасної латиноамериканської літератури, перуанський письменник, політичний і громадський діяч Маріо Варґас Льйоса (нар. 1936) став. лауреатом Нобелівської премії у 2010 р.

Льйоса закінчив католицьку школу, згодом навчався у військовому ліцеї Леонсіо Прадо, але незабаром залишив його і став працювати в газеті «La Industria».

У 1953 р. він вступив до Національного університету Сан-Маркос у м. Ліма (Перу). У 1958 р. отримав ґрант Мадридського університету, де захистив дисертацію про творчість нікарагуанського поета XIX ст. Рубена Даріо. У 1960 Льйоса р. переїжджає до Парижу та працює в сфері журналістики, радіо і телебачення, а також викладає в Англії та Іспанії. Пізніше він захистив другу дисертацію про творчість колумбійського прозаїка Ґабріеля Ґарсія Маркеса.

Перший роман Льйоси «Місто і пси» (1963) зробив письменника відомим на батьківщині в Перу й за кордоном. У книзі автор показав жорстокість звичаїв і порядків дідівщини, приниження людської гідності у перуанській армії, зокрема у військовому ліцеї.

Згодом були видані книги «Зелений будинок» (1966), «Розмова в Соборі» (1969), «Війна кінця світу» (1981), «Свято цапа» (2000), «Сон кельта» (2010) та ін. Головна тема творів – боротьба проти диктату в усіх його формах і проявах.

У 1990 р. Маріо Варґас Льйоса балотувався як кандидат на президентських виборах у Перу. У 2010 р. Льоса отримав Нобелівську премію з літератури за «майстерне зображення структури влади та яскраві образи індивідуального спротиву, бунту і поразки».


У 2014 р. письменник відвідав Україну. Під час зустрічі зі студентами Київського Національного університету ім. Тараса Шевченка він сказав, що побачив тут «рух громадянського суспільства, яке хоче покінчити з авторитарними традиціями».

Льйоса є прихильником створення Музею національної памʼяті в Перу, який, на думку письменника, має на фаховому рівні вивчати архівні матеріали, щоб подавати обʼєктивну інформацію про трагічні сторінки перуанської історії.

Фото з сайту: https://www.ukrlib.com.ua/

#НобелівськаПремія #цікавіфакти #читайукраїнською

#Календар_МОУНБ #ВизначніДати #Відзначаємо

 

 

психологическая помощь | лечение простуды | читать книги секретные материалы онлайн | отзывы об отелях Австрии и отзывы об автомобилях Audi