Доба ранньомодерної Української козацької держави – Гетьманщини, увійшла до вітчизняної історії як найславетніша її сторінка. В свій час, саме вона надихала багатьох культурних діячів та інтелектуалів на переосмислення героїчного минулого та сформувала ідейне підгрунтя для перетворення українського етносу в сучасну європейську націю.
Відомий історик, дослідник Гетьманщини та козацької доби Віктор Горобець у своїй новій книзі «Під булавою гетьмана. Права і вольності Гетьманщини в умовах імперського підневолля» (Київ : Видавництво "Кліо", 2024) детально аналізує, як політичний устрій цього історичного періоду змінювався під поступовим тиском російської влади, що обмежувала права та свободи українців.
Видання є спробою об’єднати всі принципово важливі для історіографії України процеси становлення Гетьманщини в єдину модель цілісної держави. Книга складається із 7 розділів, що детально розкривають такі питання як: феномен Козацької держави, її моделі адміністрування, внутрішню політику, економічну стратегію, соціальну структуру, козацьке самоврядування та судочинство тощо. Автор висвітлює вплив козацької держави та її гетьманів на формування самоідентичності української нації та становлення й розвиток національної державності.
Віктор Горобець – доктор історичних наук, професор Київського національного університету ім. Т. Шевченка, завідувач Центру соціальної історії Інституту історії України НАН України, який досліджує середньовічну та ранньомодерну історію України.
Пропоноване видання поповнило фонди Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека та ще 49 бібліотек Миколаївщини від Український інститут книги.
#УІК #МиколаївськаОУНБ #КультурноМистецькийПроєкт2024
#Книжкові_Новинки_МОУНБ #читатимодно #читайукраїнською #люблючитати